Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Magnum THF 220S TIG AC DC Puls

Kod produktu: 2788
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 2 350,00 zł 2350.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

KOMPAKTOWY MAGNUM 220 S - NAJWYŻSZE PARAMETRY I NIEZAWODNOŚĆ

Urządzenie MAGNUM THF 220S marki MAGNUM oferuje bardzo wysoką wydajność 200A w cyklu 60% oraz niezbędne parametry do jakościowego spawania aluminium, stali nierdzewnej i czarnej. Zakres prądowy od 5A oraz częstotliwość prądu AC w zakresie 20-250 Hz w połączeniu z potwierdzoną niezawodnością czynią z tego modelu doskonały wybór w swojej klasie cenowej.

Spawarka wyposażona została w jonizator HF pozwalający na bezstykowe zajarzenie łuku, dodatkowo pozwala na spawanie w wielu trybach np. AC i DC z Pulsem lub bez oraz spawanie punktowe.

 

Spawarka Magnum 220 S THF AC DC Puls

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka MAGNUM THF 220S
 • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 - 4m
 • Uchwyt masowy - 3m
 • Przewód elektrodowy - 3m
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
 • Elementy eksploatacyjne uchwytu TIG (korek, tulejka, dysze ceramiczne

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

Drabinka przebiegu prądu spawania

Panel sterowania MAgnum 220 S TIG AC DC

 

Opis kontrolek na „drabince” przebiegu prądu:

  • czas wypływu gazu przed spawaniem, regulacja w zakresie 0,1÷10 sekund.
  • Ip – początkowy prąd spawania, regulacja w zakresie 5÷160 amper.
  • czas narastania prądu spawania od wartości Ip do Is, regulacja w zakresie 0÷10 sekund.
  • Is – wartość prądu spawania dla metody TIG i MMA, lub maksymalna wartość prądu spawania dla metody TIG z funkcją PULS.
  • Ib – regulacja dolnej wartości prądu spawania dla metody TIG z funkcja PULS. Zakres regulacji jest wymuszony i ograniczony ustawioną wartością Is.
  • czas opadania prądu spawania do wartości Ik, regulacja w zakresie 0÷15 sekund.
  • Ik – końcowa wartość prądu spawania (prąd wypełnienia krateru), regulacja w zakresie 5÷200 amper.
  • czas wypływu gazu po spawaniu – regulacja w zakresie 0,5÷15 sekund.
  • Arc Force – regulacja łuku forsującego dla MMA, regulacja w zakresie 0÷40 amper.
  • Czas – regulacja czasu spawania w punkcie, zakres regulacji 0,5÷10 sekund.
  • AC Hz – regulacja częstotliwości zmiany polaryzacji dla metody TIG AC, zakres regulacji 20÷250 herców.
  • Puls Hz – regulacja częstotliwości pulsacji prądu spawania dla metody TIG z funkcją PULS. Regulacja podzielona jest na dwa zakresy: 0,2÷20,0 Hz i 21÷200 Hz.
  • Puls % - regulacja balansu pulsacji prądu spawania dla metody TIG z funkcją PULS.
  • AC balans – regulacja balansu zmiany polaryzacji dla metody TIG AC. Zakres regulacji jest ograniczony i wymuszony pozostałymi parametrami (prądem spawania i częstotliwością AC).

 

 

ZALETY SPAWARKI 220 S AC DC

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

2T i 4T: dwu-takt i cztero-takt są trybami pracy uchwytu TIG. W dwu-takcie naciśnięcie przycisku powoduje rozpoczęcie spawania, puszczenie przycisku zakończenie spawania. Cztero-takt pomaga spawaczowi w spawaniu długich spawów, gdyż nie wymaga trzymania cały czas przycisku na uchwycie podczas pracy. W czterotakcie naciśnięcie i puszczenie przycisku powoduje rozpoczęcie spawania, kolejne naciśnięcie i puszczenie przycisku powoduje zakończenie spawania.

PUNKT  – spawanie PUNKTOWE stosuje się do zakładkowego łączenia (sczepiania) cienkich blach (do 1,5 mm, przy nawierceniu do 5mm – złącze otworowo-punktowe) ze stali, stali stopowych, a także do łączenia blach przed spawaniem doczołowym.

Puls - pozwala na spawanie bardzo cienkich elementów, zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

HF - urządzenie wyposażone jest w jonizator, który pozwala na bezstykowe zajrzenie łuku spawalniczego.

ARC FORCE umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim. Przy ustawieniu największej wartość dla funkcji ARC FORCE możliwe jest "wciśnięcie elektrody w jeziorko roztopionego metalu i przepalenie materiału na wskroś.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

Spawarka THF Magnum 220 S

DOOR TO DOOR MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Nie
FAN STOP Nie
ZASILANIE 230
PULS tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT tak
CYFROWY PANEL tak
ZDALNE STEROWANIE nie
FAN STOP nie
PAMIEC PROGRAMÓW nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5-200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10-160
ZAKRES REGULACJI HOT START [A] 0-40
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6-4
ŚREDNICA ELEKTRODY TIG [mm] 1,0-3,2
POST-GAZ [s] 0,5-15
PRE-GAZ [s] 0-10
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-15
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-10
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 5-160 | 5-200 KOŃCOWY
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] 0,5-10
BALAS AC [%] 15-85
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,2÷10 | 1÷99 % oraz 11÷200 | 10÷90 %.
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 20-250
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 25C
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 67
STOPIEŃ OCHRONY IP 21S
WAGA URZĄDZENIA [KG] 9
WYMIARY [mm] 400 x 160 x 245

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium