Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Inwertorowa MMA Magnum Snake 220 C PULS IGBT VRD HOT START ARC Force

Kod produktu: 2875
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Spawarka Magnum Snake 220 C
  • promocja
Cena brutto: 749,00 zł 830,00 zł 749.00
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI MAGNUM SNAKE 220 C PULS IGBT

Spawarka inwertorowa SNAKE 220 C Puls jest spawarką przeznaczoną do ręcznego, elektrycznego spawania stali i innych spawalnych metali metodą MMA. SNAKE 220 C Puls ze względu na swoje niespotykane w urządzeniach MMA funkcje, dedykowany jest do spawania wszystkimi typami elektrod spawalniczych, bez względu na rodzaj otuliny (zasadowe, kwaśne, celulozowe, rutylowe, mieszane).

Spawarka Magnum Snake 220 C

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka MAGNUM SNAKE 220C Puls IGBT
  • Uchwyt elektrodowy 2m
  • Uchwyt masowy 2m
  • Pasek do przenoszenia spawarki
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

SNAKE 220 C Puls IGBT ze względu na swoją niespotykaną w urządzeniach MMA funkcję PULS, dedykowana jest do spawania wszystkimi typami elektrod spawalniczych, bez względu na rodzaj otuliny (zasadowe, kwaśne, celulozowe, rutylowe, mieszane). Ponadto spawając stal – zwłaszcza nierdzewną – można uzyskać wygląd i jakość połączenia zbliżony do spoiny wykonanej metodą TIG. Urządzenie posiada pokrętło służące do dostosowania pod konkretny typ elektrod otulonych. Obrót pokrętła od oznaczenia „Kwaśne” do „Celulozowe” zmienia napięcie Uo w zakresie 43V do 80V.

Spawarka umożliwia spawanie metodą MMA (opcja TIG Lift), uważaną za jedną z najbardziej uniwersalnych w spawalnictwie. Wykorzystuje się ją w szeroko rozumianej branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Metoda MMA znajduje zastosowanie także w niewielkich warsztatach naprawczych. Spawanie odbywa się przy użyciu elektrody otulonej, składającej się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną. SNAKE 220 C Puls IGBT można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W niewielkim zakresie i w rzadkich przypadkach znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium i jego stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową. Minimalna grubość spawanego materiału wynika z umiejętności spawającego przyjmuje się, że jest to 1,5 mm.

Spawarka Inwertorowa Snake 220 C

ZALETY SPAWARKI

PULS - funkcja umożliwia uzyskanie spoiny o wyglądzie i parametrach jak przy metodzie TIG. Zmniejsza przegrzanie materiału i powierzchnie przebarwień. Dedykowana jest do stali czarnej i nierdzewnej.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

TIG LIFT - możliwość spawania w metodzie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

CYFROWY WYŚWIETLACZ - ułatwia obsługę oraz pozwala na precyzyjną regulację parametrów spawania.

 

funkcja puls magnum snake 219

 

PARAMETRY PULSU SNAKE 220 C Puls IGBT

A, ps – prąd spawania lub prąd szczytowy. Regulacja prądu spawania w zakresie: 20÷200A

A, pb – prąd spawania bazowy (dolna wartość prądu spawania) przy spawaniu z wykorzystaniem prądu pulsującego, regulacja w zakresie 30÷100A

%, ba – regulacja balansu dla funkcji puls, zakres regulacji 10÷100%

Hz, cz – regulacja częstotliwości pulsacji prądu spawania, regulacja w zakresie 0,5÷6Hz

 

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki MAGNUM z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

 

 

Dane techniczne

MMA + TIG Tak
ARC FORCE Tak
VRD Tak
HOT START Tak
ZASILANIE 230V 50Hz
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 20÷220
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 220
CYKL PRACY [%] 60
SPOSÓB REGULACJI płynny
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25
MAX. POBÓR MOCY [kW] ~6,7
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 43÷80 | 13 [VRD]
TIG RODZAJ ZAJARZENIA ŁUKU LIFT
CHŁODZENIE wentylator
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
WAGA URZĄDZENIA [KG] 6

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium