Spawarka PATON MultiPRO-270 (wcześniej MFI 270 Multipro) MIG MAG TIG HF MMA 400V 270A 15-4

Producent: PATON
Kod produktu: 4614
Zasilanie: 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Nie
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5/15
Podajnik drutu: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
4 600,00 zł
lub raty 10 x 460,00 zł | RRSO 0%
4600.00
Dostępny (20 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA MIG PATON MFI 270 MULTIPRO 15-4 400 V TIG HF

Spawarka inwertorowa Paton MFI 270 Multipro (15-4) jest to sterowany cyfrowo półautomat spawalniczy z serii Professional posiadający 4 rolkowy podajnik na drut 15 kg. Spawarki te dają możliwość spawania metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG DC i dla każdej z tych metod posiadają regulowany prąd pulsujący tzw. funkcja Puls. W tej klasie spawarek zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne. Umożliwiono rozdzielenie źródła prądu od podajnika drutu co podnosi komfort pracy dla metody MMA. Inwertor MFI 270 Multipro dedykowany jest do prac pod dużym obciążeniem w tym do użytku przemysłowego, posiada nominalny prąd spawania 270 A w długim cyklu 70%.

Inwertor oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza ponieważ oferuje oferuje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia.

Spawarka Inwertorowa MIG Paton MFI 270 Multipro 15-4

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka PATON™ MFI 270 PRO 400 V
  • Podajnik PATON™ BPI 15-4 4×4 (szpula 15 kilogramowa – podajnik 4 rolkowy)
  • Uchwyt elektrodowy ABICOR BINZEL DE2300 3 m
  • Uchwyt masowy ABICOR BINZEL MK300 3 m
  • Rolki podajnika drutu 4x (0,8 – 1,0),4x (1,2 – 1,6) V + 4x (0,8 – 1,0) U
  • Szybkozłącze do gazu
  • Opakowanie kartonowe
  • Pasek do przenoszenia
  • Instrukcja obsługi

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE PATON MFI 270 MULTIPRO 400 V

Paton MFI 270 MULTIPRO 400 V umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG DC znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, liniach technologicznych, warsztatach usługowych. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W pewnym zakresie znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium, magnezu i ich stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny.

Spawarka Inwertorowa MIG Paton MFI 270 Multipro 15-4

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

WYDZIELONY PODAJNIK - urządzenie jest lekkie i kompaktowe, dodatkowo dzięki zastosowaniu wydzielonego podajnika umożliwia odłączenie spawarki od podajnika. Dzięki temu uzyskujemy możliwość spawania w metodzie MMA oraz TIG z wykorzystaniem samego źródła prądu ważącego jedynie kilka klilogramów.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

PODAJNIK 4-ROLKOWY - to w pełni profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych. Wyposażony jest w 4 rolki napędzane kołami zębatymi. Przeznaczony jest do pracy pod dużym obciążeniem.

Anty-przywieranie (ANTI STICK) – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

PULS X3 - funkcja dostępna i regulowana w każdej z metod MMA, MIG MAG i TIG. Tryb spawania z pulsem jest niezastąpiony przy spawaniu elementów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej oraz aluminium, w szczególności sprawdza się podczas łączenia cienkich elementów. Spawanie TIG z pulsem zapewnia bardzo dobre wtopienie, na co wpływa głównie ograniczenie strefy przegrzania materiału. Spawacz zyskuje lepszą kontrolę nad przebiegiem spawania. Uzyskana spoina jest węższa i dobrze wygląda. Dodatkową zaletą spawania pulsacyjnego jest brak odprysków.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

Spawarka Inwertorowa MIG Paton MFI 270 Multipro 15-4

3 LETNIA GWARANCJA PRODUCENTA DLA KONSUMENTÓW, JAK I FIRM

Najwyższa jakość wykonania potwierdzona 3 letnią gwarancją producenta DOOR-to-DOOR. Modele z serii  MULTI PRO cechują się zwartą konstrukcją, w której zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych podnoszących bezawaryjność urządzeń. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności.

Dane techniczne

Zasilanie 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Nie
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5/15
Podajnik drutu 4 ROLKI
2T/4T Tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,6 – 1,2
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 2,0 – 16, domyślnie - 7
WYMAGANE NAT. PRĄDU Z SIECI [A] 12,0 - 13,0
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 30A/14V - 270A/29V
CYKL PRACY MIG 70% - 270A - 29V | 100% - 225A - 27V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 14A/12V - 270A/18V
CYKL PRACY TIG 74% - 270A - 18V | 100% - 232A - 17V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 12A/24B - 250A/27,5V
CYKL PRACY MMA 70% - 270A - 29V | 100% - 225A - 27V
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] ±15%
PRZEDZIAŁ REGULACJI PRĄDU SPAWANIA [A] 14 - 270
PRZEDZIAŁ REGULACJI NAPIĘCIA [V] 12 – 29
FUNKCJA HOT START - MMA MOC, domyślnie: 40% - regulacja co 1% | Czas, domyślnie 0,3% (0,1s - 1,0s) - krok zmiany 0,1 s
FUNKCJA ARC FORCE - MMA MOC, domyślnie: 40% - regulacja co 1% | Napięcie: 12V - domyślnie (9V - 18V) - krok zmiany 1%
FUNKCJA ANTI STICK - MMA Automatyczna
FUNKCJA VRD Tak, domyślnie: Wyłączone
UKŁAD OBNIŻENIA NAPIĘCIA BIEGU JAŁOWEGO Włącz/wyłącz
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] MMA: 12 / 75
NAPIĘCIE ZAJARZENIA ŁUKU [V] 110
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 7.9 - 8.6
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 11,0
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 90
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 – 6,0
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] MMA/TIG: 0,2 - 500 Hz | MIG/MAG: 5 - 500 Hz
BALANS PULSU [%] 0 - 80%, krok zmiany - 1%, domyślnie: Wyłączona
PRE-GAS [s] Tak (0.1s - 25s), domyślnie: 0,5s
POST-GAS [s] Tak (0.1s - 20s), domyślnie: 3s
OPADANIE PRĄDU [s] TIG: 0,1 - 15,0, co 0,1s - domyślnie: Wyłączone
WAGA URZĄDZENIA [kg] 23,5
WYMIARY [mm] 540 х 360 х 400
STOPIEŃ OCHRONY IP33
CHŁODZENIE Wentylator - Automatyczne
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] –25 … +45 ºС
SKU 0214

Opinie o produkcie (1)

27 grudnia 2022

Good

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium