Spawarka TIG AC DC 315 GD Sherman Digitig 400 V Uchwyt 18 chłodzony cieczą

Producent: SHERMAN
Kod produktu: 2987
Zasilanie: 3x400V 50H
Prąd spawania: 310 A - 350 A
Tryb 2T/4T: Tak
Cyfrowy panel: Tak
Pamięć programów: Tak
Zdalne sterowanie: Tak
PAMIEC PROGRAMÓW: tak - 10 kanałów
Przejdź do pełnej specyfikacji
3 943,00 zł
lub raty 10 x 394,30 zł | RRSO 0%
3943.00
Dostępny (26 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

OPIS SPAWARKI SHERMAN DIGITIG 315GD AC/DC

Wykonana w technologii IGBT i wyposażona w sterowanie cyfrowe. Służy do spawania ręcznego metodą TIG stali i metali kolorowych (w tym aluminum) prądem stałym oraz przemiennym. Urządzenie wyposażone jest w opcję spawania metodą MMA (elektrodą otuloną). Znamionowy prąd spawania 315 A zasilanie 400V.

Zastosowanie technologii PWM (modulacja szerokości impulsów) oraz modułów IGBT (tranzystory bipolarne z izolowaną bramką) pozwoliło na znaczące zmniejszenie masy i wymiarów urządzenia. Pasek naramienny o regulowanej długości ułatwia przenoszenie spawarki.

Urządzenie umożliwia pełną cyfrową regulację i sterowanie parametrami spawalniczymi charakterystyki łuku oraz pulsu. Spawarka posiada pamięć ostatniego ustawienia, czyli po jej wyłączeniu i ponownym załączeniu przywracane są ostatnio ustawione parametry. Istnieje także możliwość zapamiętania 10 zestawów ustawień parametrów pulsu i prądu spawania.

Spawarka inwertorowa Sherman 315 GD 400 V AC DC

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka TIG AC/DC SHERMAN 315 GD
  • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR18 - 4m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA:

  • Elementy eksploatacyjne uchwytu TIG (korek, tulejka, dysza ceramiczna, elektroda)

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

STABILNA PRACA

DIGITIG PULSE AC/DC 315GD to spawarka inwerterowa wyprodukowana z zaawansowanych technologicznie podzespołów. Spawarka ma moc 315A i pozwala na pracę w długich cyklach bez obaw o wyłączenie się. Urządzenie daje nam opcje spawania TIG z PULSEM. Spawanie z pulsem znacznie ogranicza przegrzanie materiału, redukuje odpryski dając bardzo precyzyjne wtopienie. Dzięki tej funkcji spawacz ma wyższą kontrolę nad przebiegiem spawania, a sama spoina jest węższa i ładniejsza.

MOCNY UCHWYT

Urządzenie wyposażono w uchwyt do spawania TIG SR 18 długości 4m,o dużej obciążalności prądowej, dzięki czemu wytrzyma pracę nawet w długich cyklach. Zajarzenie łuku odbywa się bezdotykowo za pomocą wbudowanego jonizatora HF. Dodatkowo układ HF poprawia stabilność spawania oraz zapewnia błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów, podczas spawania. Do każdego uchwytu dodajemy części eksploatacyjne na start, dzięki czemu uchwyt jest uzbrojony i gotowy do pracy. Ponadto, wszystkie części zamienne uchwytu są łatwo dostępne i można je nabyć w atrakcyjnych cenach.

Shermkan 315 GD TIG AC DC 400 v

CZYTELNY WYŚWIETLACZ I ŁATWA OBSŁUGA

Urządzenie umożliwia pełną cyfrową regulację i sterowanie parametrami spawalniczymi charakterystyki łuku oraz pulsu. Spawarkę wyposażono w czytelny i przejrzysty "miękki panel", a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła i dedykowanych przycisków, przez co ustawienie spawarki jest bardzo łatwe i intuicyjne. Spawarka posiada pamięć ostatniego ustawienia, czyli po jej wyłączeniu i ponownym załączeniu przywracane są ostatnio ustawione parametry. Istnieje także możliwość zapamiętania 10 zestawów ustawień parametrów pulsu i prądu spawania.

GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

ARC FORCE -funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

HOT START - "gorący start" - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji,podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

ZDALNE STEROWANIE - urządzenie umożliwia podłączenie pedału/pilota zdalnego sterowania.

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

Zasilanie 3x400V 50H
Prąd spawania 310 A - 350 A
Tryb 2T/4T Tak
Cyfrowy panel Tak
Pamięć programów Tak
Zdalne sterowanie Tak
PAMIEC PROGRAMÓW tak - 10 kanałów
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10-315
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 20-280
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 315
CYKL PRACY [%] TIG 50 | MMA 60
POST-GAZ [s] 0-15
PRE-GAZ [s] 0,1-1
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-25
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-15
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 10-315
POBÓR MOCY [kW] MMA: 8,8 kVA, TIG: 8,5 kVA
BALAS AC [%] 30 – 70
BALANS PULS [%] 10-90
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 200
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 40 – 200
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny
ZAJARZANIE ŁUKU HF
POBÓR PRĄDU [A] MMA: 24 A , TIG 21 A
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 25C
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 59/20VRD
STOPIEŃ OCHRONY IP 21S
WAGA URZĄDZENIA [KG] 29,5
WYMIARY [mm] 565x240x585

Opinie o produkcie (1)

16 listopada 2022

Spawarka ok.

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium