Spawarka SKANDI KRAFT iTECH TIG 220 AC/DC

Producent: SKANDI KRAFT
Kod produktu: 6629
ZASILANIE: 230 V
PULS: TAK
TRYB 2 T/4 T: TAK
TRYB AUTOMATYCZNY TIG: TAK
ZDALNE STEROWANIE: TAK
FAN STOP: TAK
PAMIEC PROGRAMÓW: TAK
Przejdź do pełnej specyfikacji
3 499,00 zł
lub raty 10 x 349,90 zł | RRSO 0%
3499.00
Dostępny (93 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

Automatyzacja, jakiej nie było
SKANDI KRAFT iTECH TIG 220 AC/DC

Zaawansowany model urządzenia iTECH TIG 220 AC/DC z opcją innowacyjnego systemu TIG AUTO - po podaniu rodzaju i grubości materiału, ustawia odpowiednie parametry spawania i zapewnia gotowość do pracy. Dzięki oprogramowaniu, system AUTO samodzielnie dobierze parametry początkującym użytkownikom metody spawania TIG, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą metodą. Jest to urządzenie dla wszystkich wymagających użytkowników szukających perfekcji w spawaniu. Posiada 3.5” wyświetlacz LCD, pozwalający na intuicyjną i łatwą obsługę w 4 językach. Umożliwia spawanie metodami HF-TIG, LIFT-TIG oraz MMA. Niewielkie rozmiary, waga 14.8 [kg] i uchwyt transportowy, sprawiają, że jest mobilna i wygodna w użyciu. Oferuje komfortowy, cichy tryb pracy (FAN STOP) przy jednoczesnym ograniczonym zużyciu prądu.

iTECH TIG 220 AC/DC został wyposażony w innowacyjny system przepływu powietrza przez komorę chłodzenia NorthernWind (NW), co znacząco zwiększa żywotność, trwałość i cykl pracy komponentów.

Urządzenie przede wszystkim zapewnia intuicyjną obsługę i zaawansowana funkcjonalność, która pozwala na indywidualne dopasowanie ustawień w metodach HF-TIG, LIFT-TIG. Do wyboru tryb pracy spawania prądem DC (stal czarna, stal nierdzewna SS, tytan) lub AC (aluminium i jego stopy). Możliwość spawania z PULSE przy pełnej regulacji: częstotliwości, cyklu, prądu w DC oraz dodatkowo balansu i częstotliwości w AC. Wybór 6 kształtów fali AC poprawi precyzję wykonywanej pracy. TIG wyposażony jest w autorski tryb AC AUTO, który po zadaniu parametrów automatycznie dostosuje częstotliwość i balans pulsu w AC. Posiada opcje pracy w 2T i 4T.

Banner Skandi Kraft iTECH TIG 220 AC/DC

Przy urządzeniu znajduje się 3-metrowy w pełni miedziany 3x2.5 [mm2] kabel zasilający, 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy oraz 3-metrowy uchwyt elektrodowy. iTECH TIG 220 AC/DC został wyposażony w uchwyt TIG SR26 o długości

4 metry, który pozwala na sterowanie spawarką z poziomu uchwytu. Palnik posiada giętki korpus (Flex), zakończony soczewką laminarną (w zestawie: 1.6, 2.0, 2.4 [mm]).

iTECH TIG 220 AC/DC idealnie sprawdzi się do spawania materiałów o grubości od 0.1 [mm] do 6 [mm]:

 • w pracach warsztatowych (rurki klimatyzacji, miska olejowa, kolektory wydechowe),

 • w firmie (konstrukcje aluminiowe, chłodnice/intercoolery, naprawa felg),

 • przemysł lekki (instalacje sanitarne, kratownice aluminiowe, napawanie stali HSS).

Automatyczne ustawienia spawarki w trybie TIG AUTO

Panel Skandi Kraft iTECH TIG 220 AC/DC

System TIG AC/DC AUTO - po podaniu rodzaju i grubości materiału pozwala na automatyczne dostosowanie parametrów spawania w metodzie HF-TIG. Automatyczne nastawienie spawarki po podaniu rodzaju materiału i grubości, urządzenie dopasuje parametry spawania. Ten system posiada możliwość dostrojenia ręcznego prądu spawania w celu indywidualnego dobrania parametrów. Tryb pracy AC lub DC ustawia się automatycznie w zależności od rodzaju materiału.

Spawanie 3 metodami: TIG AC/DC (TIG AC/DC AUTO), TIG (AC/DC) HF i LIFT-TIG, MMA za pomocą elektrody topliwej. 

Precyzja w doborze procesu spawania 

Przód spawarki Skandi Kraft TIG 220 AC/DC

Spawarka z czytelnym wyświetlaczem 3.5” LCD, czterema językami do wyboru i 18 kanałów pamięci z możliwością zapisu ustawień. Funkcja LIFT-TIG wyposażona w moduł SOFT START, niweluje ryzyko uszkodzenia elektrody podczas rozpoczynania procesu spawania. Do spawania w wymagających warunkach (bez jonizatora HF ).

Wybór trybu spawania AC i DC (AC - tryb spawania prądem przemiennym, do spawania stopów aluminium, DC - tryb spawania prądem stałym, do spawania stali czarnej, stali nierdzewnej (chromo-niklowej) i innych materiałów.)

Ma możliwość wyboru 6 kształtów fali AC (prostokątna, sinusoidalna, trójkątna, przednia fala trójkątna, tylna fala trójkątna, trapezowa):

 • Prostokątna - głośna i wydajna w procesie spawania grubych elementów ze stopów aluminium.
 • Sinusoidalna - łagodna i zapewniająca płynne prowadzenie łuku zarówno przy materiałach grubych, jak i cienkich.
 • Trójkątna - sprawdzająca się w przypadku spawania cienkich materiałów z racji krótkiego czasu prądu bazowego.
 • Przednia/Tylna fala trójkątna - autorska opcja pozwalająca na wykorzystanie fali trójkątnej w większym zakresie.
 • Trapezowa - hybrydowa fala, połączenie sinusoidalnej oraz prostokątnej.

Uchwyt TIG dopasowany do potrzeb 

Uchwyt TIG z potencjometrem pozwalający na precyzyjną regulację parametrów z poziomu uchwytu. 10 stopni regulacji a każdy z nich odpowiadający wartości natężenia prądu spawania.Korpus palnika typu (FLEX) zapewniającą wygodę w każdej płaszczyźnie poprzez dostosowanie wygięcia fajki palnika.

Soczewki laminarne, które zapewniają odpowiednie rozporszenie gazu dzięki czemu poprawiają jakość spoiny oraz umożliwiają redukcję zużycia gazu.

Wybór 2T/4T,mający znaczny wpływ na proces spawania metodą TIG. Umożliwia komfortowe tworzenie dłuższych spoin.

2T spawanie w tym trybie uruchamia wypływ gazu przed procesem po naciśnięciu przycisku zajarzenia łuku, następnie łuk spawalniczy zostaje zajarzony. Zwolnienie przycisku spowoduje opadanie prądu i zastosuje wypływ gazu po procesie.

4T spawanie w tym trybie uruchamia wypływ gazu przed procesem po naciśnięciu przycisku zajarzenia łuku. Po zwolnieniu przycisku urządzenie rozpocznie narastanie parametrów do prądu górnego. Ponowne naciśnięcie przycisku spowoduje opadanie prądu, wygaszanie krateru i zastosuje wypływ gazu po procesie.

Regulacja natężenia prądu - uchwyt TIG

Bogata funkcjonalność dla Ciebie

Panel Skandi Kraft iTECH TIG 220 AC/DC

Posiada regulację parametrów dotyczących spawania metodami TIG AC/DC: wypływ gazu przed zajarzeniem [s], prąd startu spawania w [A], czas narastania prądu [s], prąd szczytowy (prąd spawania) [A] A, cykl pulsu [%], częstotliwość pulsu [Hz], prąd bazowy (tylko w trybie AC), czas opadania prądu [s] sekundy, prąd końcowy/wygaszanie krateru [A], wypływ gazu po procesie [s] sekundy, balans pulsu AC [%], cykl pulsu AC [Hz]

Spawanie PULSE, dzięki tej funkcji spawarka ma możliwości pełnej regulacji parametrów, możliwa jest zmiana skupienia łuku i kształtu spoiny. 

Funkcje dla MMA:

 • Hot Start ułatwia rozpoczęcie spawania, chwilowo zwiększając natężenie prądu.
 • Arc Force regulacja długości łuku spawalniczego.
 • VRD umożliwia automatyczne odłączenie łuku w momencie odrywania elektrody od materiału.
 • Anti Stick łatwiejsze oderwanie elektrody w przypadku jej przyklejenia.

Solidna konstrukcja, zaprojektowana przez specjalistów

Mobilna i uniwersalna z uchwytem transportowym. Spawarka do zastosowania profesjonalnego i garażowego. Jest zbudowana z tranzystorów IGBT, które charakteryzują się wysoką wydajnością.

Urządzenie posiada 3-metrowy w pełni miedziany 3x2.5 [mm2] kabel zasilający, 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy oraz 3-metrowy uchwyt elektrodowy. iSIMPLE TIG 220 AC/DC został wyposażony w uchwyt TIG SR26 o długości 4 metry, który pozwala na sterowanie spawarką z poziomu uchwytu.

Płytka Skandi Kraft iTECH TIG 220 AC/DC

Opatentowany system przepływu powietrza

System wentylacji Skandi Kraft iTech TIG 220 AC/DC

iTECH TIG 220 AC/DC został wyposażony w innowacyjny system przepływu powietrza przez komorę chłodzenia NorthernWind (NW), co znacząco zwiększa żywotność, trwałość i cykl pracy komponentów. 

Układ FAN STOP wyłącza wentylator na biegu jałowym — dzięki czemu spawarka przy włączonym zasilaniu i pełnej funkcjonalności nie emituje hałasu, redukuje zużycie prądu oraz nie zaciąga pyłu. Wentylator automatycznie włącza się gdy rozpoczniemy spawanie.

Co wchodzi w skład zestawu?

Spawarka Skandi Kraft iTECH TIG 220 AC DC - Zestaw
 • Spawarka SKANDI KRAFT iTECH TIG 220 AC/DC z zintegrowanym kablem zasilającym o długości 3 metrów i przekroju 3x2,5[mm2]
 • Uchwyt do spawania metodą TIG SR26 Flex 4 metry z możliwością sterowania z uchwytu
 • Uchwyt masowy w pełni miedziany 3 metry, przekrój 25 [mm2]
 • Uchwyt elektrodowy miedziowany 3 metry, przekrój 25 [mm2]
 • 3 soczewki gazowe laminarne (1.6; 2.0; 2.4 [mm])
 • 3 elektrody wolframowe o średnicy (1.6; 2.0; 2.4 [mm])
 • 3 korki do uchwytu (długi, średni, krótki)
 • 3 x tulejka zaciskowa (1.6;2.0;2.4 [mm])
 • 1 x izolator soczewki
 • 3 x dysza ceramiczna „8”
 • Elementy do montażu butli gazowej: 2 x opaska do zamontowania reduktora gazu, wąż do gazu 2-metrowe, kluczyk, imbus
 • Instrukcja.

Wszystkie komponenty znajdujące się w zestawie są kompatybilne z danym urządzeniem.

Uchwyt TIG

Wysokiej jakości, 4-metrowy, uchwyt SR26 do spawania metodą TIG, o przekroju przewodu 25 [mm2]. Wygodny do zastosowania, uniwersalny do podłączenia do innych rodzajów spawarek SKANDI KRAFT, wyposażony w soczewki laminarne.

Uchwyt masowy

3-metrowy uchwyt masowy z pełni miedzianym przewodem, lepiej przewodzący prąd o przekroju 25 [mm2] bez zakłóceń.

Uchwyt elektrodowy

3-metrowy uchwyt elektrodowy, doskonale przewodzący prąd, stworzony z miedzi i aluminium (miedziowany). Utrzyma elektrodę w idealnym położeniu przez cały czas spawania. Przekrój przewodu 25 [mm2].

Proces spawania

DOOR TO DOOR - SKANDI KRAFT GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Gwarancja oznacza zobowiązanie sprzedawcy lub producenta wobec konsumenta - do zwrotu zapłaconej ceny lub wymiany towarów, ich naprawy lub zapewnienia serwisu w trakcie trwania gwarancji, jeśli nie są one zgodne ze specyfikacją sprzedawanego produktu w momencie zawarcia umowy lub przed jej zawarciem.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Skandi Kraft z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi sprzedawca. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V
PULS TAK
TRYB 2 T/4 T TAK
TRYB AUTOMATYCZNY TIG TAK
ZDALNE STEROWANIE TAK
FAN STOP TAK
PAMIEC PROGRAMÓW TAK
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10-200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 30-200
SPRAWNOŚĆ TIG dla 40°C 40% [200 A] 60% [163 A] 100% [126 A]
SPRAWNOŚĆ MMA dla 40°C 40% [200 A] 60% [163 A] 100% [126 A]
FUNKCJA ANTI STICK - MMA TAK
FUNKCJA HOT START- MMA TAK
FUNKCJA ARC FORCE - MMA TAK
FUNKCJA VRD - MMA TAK
POST-GAZ [s] 0-10
PRE-GAZ [s] 0-1
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-25
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 1-15
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 10-200
PRĄD KOŃCOWY [A] 10-200
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20A
BALAS AC [%] 10-90
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5-200
ZAJARZANIE ŁUKU TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 65
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
WAGA URZĄDZENIA [KG] 14.8
WYMIARY [mm] 480x210x380

Opinie o produkcie (1)

20 stycznia 2024

Bardzo dobry sprzęt jak w opisie. Wcześniej miałem tiga ac /dc Sherman bez wyświetlacza.

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium