Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że od dnia 01.12.2020 sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Inwertorowa Spartus PRO TIG 225 P AC DC z LCD Solo

Kod produktu: 4333
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 4 303,00 zł 4303.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

SPAWARKA TIG SPARTUS PROTIG 225P AC DC Z MOŻLIWOŚCIĄ ZDALNEGO STEROWANIA I WYŚWIETLACZEM LCD

Spawarka SPARTUS PROTIG 225P AC/DC to spawarka inwertorowa wyprodukowana z zaawansowanych technologicznie podzespołów. Daje możliwość spawania prądem pulsacyjnym. Dzięki tej funkcji i możliwości pełnej regulacji parametrów możliwa jest zmiana skupienia łuku i kształtu spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Zajarzenie łuku odbywa się bezstykowo, za pomocą wbudowanego jonizatora HF. Dodatkowo układ HF poprawia stabilność spawania prądem przemiennym.

Spawarka Spartus TIG 225 P AC DC

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka SPARTUS ProTIG 225P AC/DC
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Wężyk do podłączenia gazu - 1szt
  • Instrukcję obsługi w języku polskim

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

ZDALNE STEROWANIE

W modelu SPARTUS PROTIG 225 P AC/DC możliwe jest skomunikowanie spawarki z pilotem zdalnego sterowania. Bezprzewodowy pilot pracuje ze spawarką w odległości do 100 metrów (zależnie od warunków otoczenia)

DŁUŻSZA OCHRONA SPRZĘTU

Spawarka SPARTUS z serii PRO to urządzenie, które objęte jest dłuższą niż pozostałe spawarki ochroną sprzętu przez producenta. W tym wypadku ochrona sprzętu to aż 36 miesięcy od daty otrzymania urządzenia !

 Spawarka Inwertorowa Spartus PRO Tig 225 P

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

SPAWANIE PUNKTOWE SPOT - urządzenie automatycznie kontrolować będzie czas trwania zgrzewu oraz przerwy między zgrzewami aż do momentu zwolnienia przycisku. W ten sposób można dokonywać serii zgrzewów bez konieczności ciągłego wciskania i zwalniania przycisku na uchwycie spawalniczym. Spawanie punktowe ułatwia nie tylko na wstępne łączenie elementów ale również odpowiednio stosowane redukuje ryzyko odkształceń materiałów.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

ZMIANA KSZTAŁTU FALI AC: dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów spawania pod kątem konkretnego materiału spawarka oferuje dobór odpowiedniego kształtu fali SQUARE prostokątny - zalecany do spawania aluminium z dodatkiem magnezu SINUS sinusoidalny - zalecany do spawania czystego aluminium 99,999% oraz TRIANGLE trójkątny - zalecany do cienkich elementów w tym anodyzowanego aluminium.

PRE GAS/POST GAS - regulacja czasu wypływu gazu przed procesem spawania oraz czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. Jest to funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

BEZPRZEWODOWY PILOT ZDALNEGO STEROWANIA - Spawarka PROTIG 225P AC/DC daje nam możliwość konfiguracji pod kątem komunikacji z pilotem zdalnego sterowania. Synchronizacja jest bezprzewodowa. Zasięg zdalnego sterowania to aż 100 metrów (uzależnione od warunków otoczenia)

PEDAŁ ZDALNEGO STEROWANIA - Dodatkowo dla fanów klasycznych rozwiązań jest możliwość podłączenia pedału zdalnego sterowania. Pedał podłącza się przewodowo do gniazda znajdującego się na przednim panelu urządzenia. Pedał pracuje w trybie 2T

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 10 programowalnych kanałów pamięci do zapisania własnych programów.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 

Spawarka TIG AC DC Pro TIG 225 P

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10 - 200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10 - 200
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] 0 – 100
ZAKRES REGULACJI HOT START [%] 0 – 100
CYKL PRACY [%] 60
POST-GAZ [s] 0 – 10
PRE-GAZ [s] 0,1 – 2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 – 10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 - 10
PRĄD POCZĄTKOWY [A] Tak
PRĄD KOŃCOWY [A] Tak
BALAS AC [%] 10 – 99
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 999
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 50 – 250
PRĄD IMPULSU [A] 10 - 200
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 5 – 95
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0,99
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny, sinusoidalny, trójkątny
ZAJARZANIE ŁUKU HF / Lift
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 66
STOPIEŃ OCHRONY IP21S klasa izolacji H
WAGA URZĄDZENIA [KG] 16
WYMIARY [mm] 605 x 215 x 410

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium