Uchwyt Spawalniczy TIG SPARTUS ProFLEX 150 | 4m 1FRO FRONIUS
4.97
Ocenę produktu może wystawić każdy użytkownik. Nie weryfikujemy, czy oceniający kupił produkt. Opinie zweryfikowane w Trusted Shops
Opis
Uchwyt spawalniczy TIG SPARTUS® ProFLEX 150 (4m) - Polski produkt premium dla najbardziej wymagających spawaczy
SPARTUS® ProFLEX TIG 150 to profesjonalny uchwyt spawalniczy chłodzony gazem, projektowany i produkowany w Polsce. Linia ProFLEX słynie na rynku z bezkompromisowej jakości wykonania, solidności oraz zastosowania komponentów najwyższej klasy. Prezentowana wersja o długości 4 metrów, wyposażona w ergonomiczną mikrorękojeść z jednym przyciskiem (mini 1B) oraz dedykowane przyłącze 1FRO pasujące bezpośrednio do urządzeń marki FRONIUS®, stanowi idealne narzędzie do precyzyjnego spawania metodą TIG w profesjonalnych warsztatach oraz zakładach przemysłowych.

Zawartość dostarczanego zestawu:
- Kompletny uchwyt spawalniczy SPARTUS® ProFLEX TIG 150 (4m) z przyłączem 1FRO
- Poręczny organizer (pudełko) z podstawowymi częściami eksploatacyjnymi palnika
Amerykańskie węże w oplocie bawełnianym i pakiet ochronny "U" ze skórą
W konstrukcji pakietu przewodów uchwytów SPARTUS® ProFLEX zastosowano niezwykle elastyczne, profesjonalne węże w gęstym oplocie bawełnianym wyprodukowane w USA. Zapewniają one doskonałą swobodę ruchów dłoni spawacza, zachowując swoją wyjątkową giętkość zarówno w bardzo wysokich, jak i niskich temperaturach otoczenia.
Prezentowany model wyposażono w zaawansowany pakiet osłony typu „U”. Przewody robocze chronione są trwałą osłoną tekstylno-poliestrową, która bezpośrednio za rękojeścią przechodzi w metrowy odcinek z naturalnej skóry. Taka hybrydowa konstrukcja gwarantuje najwyższą odporność mechaniczną na przetarcia i odpryski w strefie najbardziej narażonej na uszkodzenia, nie ograniczając przy tym elastyczności manewrowania palnikiem.

Doskonała ergonomia i szeroka kompatybilność
Uchwyt bazuje na standardzie palnika 9 (małe części eksploatacyjne), co ułatwia i obniża koszty codziennej eksploatacji ze względu na powszechną dostępność dysz, łączników czy tulejek na rynku. Dzięki zastosowaniu zintegrowanego, dedykowanego przyłącza 1FRO (FRONIUS®), uchwyt jest idealnie dopasowany konstrukcyjnie i elektrycznie do współpracy z wieloma wiodącymi modelami urządzeń spawalniczych tej marki, gwarantując bezpieczne i stabilne przesyłanie prądu, gazu oraz sygnałów sterujących.
![]() |
![]() |
|---|---|
| Osłona tekstylno-poliesterowa | Osłona tekstylno-gumowana |
Główne zalety uchwytu SPARTUS® ProFLEX TIG 150:
- PRODUKT POLSKI: Projektowany i montowany w Polsce z zachowaniem rygorystycznej kontroli jakości.
- Węże Made in USA: Wyjątkowo gęsty oplot bawełniany gwarantujący najwyższy stopień elastyczności przewodu.
- Pakiet ochronny U: Trwała osłona tekstylno-poliestrowa połączona z 1-metrowym pasem ochronnym ze skóry tuż za rękojeścią.
- Rękojeść Mini 1B: Kompaktowy, świetnie leżący w dłoni korpus z pojedynczym mikrowyłącznikiem do precyzyjnych prac.
- Kompletny zestaw startowy: W zestawie z uchwytem dostarczane jest poręczne pudełko z podstawowymi częściami eksploatacyjnymi.

Parametry i specyfikacja techniczna:
| Parametr techniczny | Wartość / Charakterystyka |
|---|---|
| Marka / Seria | SPARTUS® / ProFLEX |
| Typ uchwytu | TIG 150 (standard części 9 - małe) |
| Długość pakietu | 4 m |
| Obciążalność znamionowa | 130A DC / 105A AC |
| Cykl pracy | 80% |
| Chłodzenie | Gaz |
| Średnica obsługiwanych elektrod | 0.5 - 2.4 mm |
| Przepływ gazu ochronnego | 7 - 15 l/min |
| Typ pakietu / osłony | Pakiet U (tekstylno-poliestrowa + 1m skóry) |
| Przyłącze (wtyk) | 1FRO - pasujące do FRONIUS® |
| Kraj produkcji | Polska (Produkt Polski) |
DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA
Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

