OFERTA SPECJALNA

 

Spawarka Inwertorowa Spartus 208 P TIG AC DC Puls MMA

Producent: SPARTUS
Kod produktu: 4358
ZASILANIE: 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA: do 200 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT: Tak
CYFROWY PANEL: Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW: Nie
ZDALNE STEROWANIE: Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A]: AC: 10 – 200 | DC: 10 – 170
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 705,00 zł 2705.00
Rata od 270,50 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
duża ilość (11 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA SPARTUS TIG EASY TIG 208 P AC DC Z PULSEM DO ALUMINIUM

Spartus 208 Pulse AC/DC to nowoczesna sterowana cyfrowo spawarka inwertorowa, skonstruowana w oparciu o tranzystory IGBT i technologię PWM. Umożliwia spawanie metodami TIG oraz MMA. Zasilania jest z sieci jednofazowej 230V. Jest to urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o pracy w terenie.

Małe, lekkie i wszechstronne, idealne do spawania stali nierdzewnych i kwasoodpornych. Wbudowana funkcja spawania z regulowanym pulsem, pozwala łączyć nawet bardzo cienkie elementy. Maksymalny prąd spawania dla obydwu metod wynosi 200A. Prosty w obsłudze i intuicyjny panel funkcyjny pozwala na precyzyjną kontrolę wszystkich najważniejszych parametrów spawania dla metod TIG oraz MMA.

Spawarka Inwertorowa Spartus 208 P TIG AC DC Puls

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka SPARTUS EASYTIG 208P AC DC
  • Uchwyt TIG SPE 17 1B - 4m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Instrukcję obsługi w języku polskim
  • Wężyk do gazu - 1szt
  • Elementy eksploatacyjne uchwytu

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

SPAWARKA DO ZASTOSOWAŃ PROFESJONALNYCH I AMATORSKICH

Urządzenie służy do spawania metodą TIG stali i metali kolorowych (także aluminium i jego stopów), ale pozwala także na spawanie metodą MMA. Prąd spawania daje możliwość uzyskania 5mm przetopu przy 40% sprawności. Ogromną zaletą urządzenia jest opcje spawania TIG z PULSEM. Spawanie z pulsem znacznie ogranicza przegrzanie materiału, redukuje odpryski dając bardzo precyzyjne wtopienie. Dzięki tej funkcji spawacz ma wyższą kontrolę nad przebiegiem spawania, a sama spoina jest węższa i ładniejsza.

DOSKONAŁY STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI

Spartus z serii EASYTIG to urządzenie, które na rynku wyróżnia świetna cena w połączeniu z doskonałą jakością produkcyjną. Spawarka daje nam możliwość spawania prądem maksymalnym 200A z opcją PULS, dodatkowo spawarka posiada funkcje wspomagające proces spawania (regulacją prądu bazowegoimpulsu i częstotliwość pulsu) co w tej klasie urządzeń jest niewątpliwym atutem tego sprzętu.

INTUICYJNA OBSŁUGA

Prosty w obsłudze i intuicyjny panel funkcyjny pozwala na precyzyjną kontrolę wszystkich najważniejszych parametrów spawania dla metod TIG oraz MMA. Spawarki wyposażone są w szereg nowoczesnych technologii, wspierających pracę operatora, stabilizujących parametry wyjściowe oraz zabezpieczających spawarkę przed uszkodzeniem.

Spawarka Inwertorowa Spartus 208 P TIG AC DC

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

Spawarka Inwertorowa Spartus 208 P TIG AC DC Puls

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] AC: 10 – 200 | DC: 10 – 170
PRĄD SPAWANIA MMA [A] AC 10 - 170 DC 10 - 170
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] 0 - 10
ZAKRES REGULACJI HOT START [%] 0 - 10
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 170
CYKL PRACY [%] TIG AC: 35, TIG DC: 40 | MMA: AC/DC: 40
POST-GAZ [s] 0 - 10
PRE-GAZ [s] 0 - 2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 - 10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 - 10
BALAS AC [%] 10 - 99
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 200
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 60
PRĄD IMPULSU [A] AC 10 - 200 | DC 10 - 170
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 5 - 95
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0,6
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny
ZAJARZANIE ŁUKU Lift / HF
POBÓR PRĄDU [A] 28 TIG DC / 33 TIG AC / 41 MMA DC / 39 MMA AC
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 79
SPRAWNOŚĆ η [%] 85
STOPIEŃ OCHRONY IP21S Klasa izolacji H
WAGA URZĄDZENIA [KG] 8,7
WYMIARY [mm] 450 x 135 x 230

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium