Kup dzisiaj, zapłać za 30 DNI! Odroczone płatności dla firm PragmaGO już dostępne!

Spawarka Spartus Pro TIG 321 PW DC Puls HF

Producent: SPARTUS
Kod produktu: 4669
ZASILANIE: 3x400V 50H
PRĄD SPAWANIA: 310 A - 350 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT: Tak
CYFROWY PANEL: Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW: Tak
ZDALNE STEROWANIE: Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A]: 10 - 320
Przejdź do pełnej specyfikacji
9 478,27 zł 9478.27
Rata od 947,83 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
Dostępny (30 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Produkty powiązane

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA SPARTUS PROTIG 321 PW DC TIG Z CHŁODNICĄ

Jest to urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o ciężkich warunkach przemysłowychSpartus PRO TIG 321 P umożliwia spawanie metodami TIG DC oraz MMA prądem spawania w zakresie od 10 do 320 A. Urządzenie posiada wysoki 60% cykl pracy i zasilane z sieci trójfazowej 400V. Urządzenie wyposażone jest Puls, czytelny wyświetlacz LCD oraz niezwykle przydatne w tego tupu urządzeniach -  kanały pamięci.

Spawarka Spartus Pro TIG 321 PW DC Puls HF

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka SPARTUS PROTIG 321P DC
  • Zintegrowana chłodnica spawalnicza
  • Wózek z podwoziem jezdnym
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

JEDNO URZĄDZENIE WIELE ZASTOSOWAŃ

Spawarka SPARTUS PROTIG 321P DC to spawarka inwertorowa wyprodukowana z zaawansowanych technologicznie podzespołów. Daje możliwość spawania prądem pulsacyjnym. Dzięki tej funkcji i możliwości pełnej regulacji parametrów możliwa jest zmiana skupienia łuku i kształtu spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Zajarzenie łuku odbywa się bezstykowo, za pomocą wbudowanego jonizatora HF. 

URZĄDZENIE WRAZ Z CHŁODNICA

Spartus PROTIG 321 posiada zintegrowaną chłodnicę spawalniczą. Spawarkę wyposażono w moduł chłodzący uchwytów spawalniczych TIG. Chłodnica montowana jest pod urządzeniem SPARTUS, dzięki czemu całość tworzy zwartą i stabilną konstrukcję

DŁUŻSZA OCHRONA SPRZĘTU

Spawarka SPARTUS z serii PRO to urządzenie, które objęte jest dłuższą niż pozostałe spawarki ochroną sprzętu przez producenta. W tym wypadku ochrona sprzętu to aż 36 miesięcy od daty otrzymania urządzenia !

Spawarka Spartus Pro TIG 321 PW DC Puls HF

BEZPRZEWODOWY PILOT ZDALNEGO STEROWANIA

Spawarka PROTIG 321P DC daje nam możliwość konfiguracji pod kątem komunikacji z pilotem zdalnego sterowania. Synchronizacja jest bezprzewodowa. Zasięg zdalnego sterowania to aż 100 metrów (uzależnione od warunków otoczenia)

PEDAŁ ZDALNEGO STEROWANIA

Dodatkowo dla fanów klasycznych rozwiązań jest możliwość podłączenia pedału zdalnego sterowania. Pedał podłączany jest przewodowo do gniazda znajdującego się na przednim panelu urządzenia. Pedał pracuje w trybie 2T

UWAGA ! PEDAŁ I PILOT NIE WCHODZĄ W SKŁAD WYPOSAŻENIA ALE MOŻNA JE NABYĆ OSOBNO

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

PULS – zapewnia lepszy transfer spoiwa w spawany materiał przez co zasadniczo poprawia kontrolę nad procesem spawania oraz jakość samej spoiny. Wykorzystanie prądu pulsacyjnego pozwala na uzyskanie spoiny wyróżniającej się drobnokrystaliczną strukturą i wytrzymałością na powstawanie pęknięć gorących. Umożliwia pracę we wszystkich pozycjach i jest szczególnie przydatna dla pozycji wymuszonych. Zapewnia mniejszy wpływ ciepła sprawdza się w przypadku cieńszych materiałów, czy też tych o podwyższonej przewodności cieplnej jak np. stopy aluminium. Redukuje ilość odprysków.

SPAWANIE PUNKTOWE SPOT + CSPOT - urządzenie automatycznie kontrolować będzie czas trwania zgrzewu oraz przerwy między zgrzewami aż do momentu zwolnienia przycisku. W ten sposób można dokonywać serii zgrzewów bez konieczności ciągłego wciskania i zwalniania przycisku na uchwycie spawalniczym. Spawanie punktowe ułatwia nie tylko na wstępne łączenie elementów ale również odpowiednio stosowane redukuje ryzyko odkształceń materiałów.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

POST GAZ – wypływ gazu po spawaniu. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny. Regulacja wyrażona w sekundach.  

PRE GAS – wypływ gazu przed zajarzeniem łuku. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Wstępnie oczyszcza spawany materiał. Regulacja wyrażona w sekundach.  JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

PODWOZIE JEZDNE - urządzenie wyposażono podwozie jezdne, które gwarantują dużą mobilność i możliwość przemieszczania spawarki w łatwy sposób. Podwozie pozwala też na zamontowanie butli z gazem, bez konieczności inwestowania w wózek spawalniczy.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - Spawarka posiada aż 10 programowalnych kanałów pamięci do zapisania własnych ustawień.

Spawarka Spartus Pro TIG 321 PW DC

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA DO 3 LAT

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 24 m-ce dla zakupu na fakturę. Seria PRO umożliwia dodatkowy rok gwarancji pod warunkiem wykonania płatnego przeglądu  w drugim roku użytkowania urządzenia. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Jest także możliwość przedłużenia gwarancji producenta o 3 lata. 

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży. 

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 3x400V 50H
PRĄD SPAWANIA 310 A - 350 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
ZDALNE STEROWANIE Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10 - 320
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10 – 320
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] 0 – 10
ZAKRES REGULACJI HOT START [%] 0 – 10
CYKL PRACY [%] TIG: 60% - 320A - 22.8V, 100% - 250A - 20.0V | MMA: 60% - 320A - 32.4V, 100% - 250A - 30,0 V
POST-GAZ [s] 0 – 10
PRE-GAZ [s] 0.1 – 2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 – 10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 – 10
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] TIG SPOT: 0.1 – 1.0
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 – 999
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] 10A/10.4V - 320A/22.8V
PRĄD IMPULSU [A] 10 – 320
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 5 – 95
ZAJARZANIE ŁUKU LIFT / HF
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 72.6
STOPIEŃ OCHRONY IP21S klasa izolacji H
WAGA URZĄDZENIA [KG] 27.5
WYMIARY [mm] 690 × 260 × 490

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium