Spawarka MIG MAG Ideal Tecnomig 200 GD Synergia

Producent: IDEAL
Kod produktu: 2817
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 799,00 zł
lub raty 10 x 179,90 zł | RRSO 0%
1799.00
Dostępny (20 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

OPIS SPAWARKI MIG MAG IDEAL 200 GD

Ideal 200 GD to spawarka inwertorowa przystosowana do spawania metodą MIG MAG, MMA oraz TIG DC prądem stałym. Wysoka jakość wykonania, niewielkie wymiary oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają w pełni wykorzystać potencjał możliwości spawania migomatem m.in. stali, miedzi, aluminium i ich stopów. Szybka regulacja synergiczna parametrów spawania poprzez wyświetlacz LCD czyni urządzenie bardzo łatwym w użyciu. Lekki i bardzo kompaktowy, może być z łatwością transportowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Migomat przystosowany jest do szpul o wielkości 5 kg a zakres średnic drutu zawiera się w zakresie 0,6-1,0 mm. Mocny i solidnie wykonany podajnik dwurolkowy pozwala na stosowanie uchwytów do 4m długości. Konstrukcja panelu spawarki jest prosta i czytelna, duże wyświetlacze dotykowe sterowanie i dobór parametrów ułatwiaja pracę spawacza. Dodatkowo model 200 GD posiada sterowanie synergiczne, które automatycznie dobiera parametry z możliwością ręcznej korekcji nastawień.

Spawarka Ideal 200 GD Synergic

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

Kompletny zestaw zawiera:

 • Urządzenie IDEAL TECNOMIG 200GD
 • Uchwyt spawalniczy MB 15 - 3m
 • Uchwyt elektrodowy 2,5m
 • Uchwyt masowy 2,5m,
 • Rolka podajnika (zamontowana w urządzeniu)
 • Końcówki prądowe - 2 szt.
 • Wkład stalowy
 • Instrukcję obsługi PL

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Ideal synergia umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp.. Model 200 GD umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny. Magnum wykorzystany może być również do obróbki blach cienkich zwłaszcza w branży samochodowej.

Spawarka Ideal 200 GD Synergic

Dane techniczne urządzenia:

 • Moc: 7,7 kW
 • Napięcie stanu jałowego: 50,5 V
 • Prąd maksymalny: 200A
 • Prąd pobierany z sieci: 22 A
 • Prąd przy pracy 60%: 200 A
 • Średnica drutu aluminiowego: 0,8 - 1,0 mm
 • Średnica drutu samoosłonowego: 0,8 - 1,2 mm
 • Średnica drutu stalowego: 0,6 - 1,0 mm
 • Średnica elektrody spawalniczej: 1,6 - 4,0 mm
 • Stopień ochrony: IP 21
 • Stopnie regulacji prądu spawania: Bezstopniowa
 • Waga: 13 kg
 • Wymiary gabarytowe: 460x225x300 mm
 • Zabezpieczenie sieci zasilającej: 25C
 • Zakres regulacji prądu spawania: 25-200 A(MIG/TIG) / 25-160 A (MMA)
 • Znamionowe napięcie zasilania: 230 V

ZALETY SPAWARKI MAGNUM 210 SYNERGIA

SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu.

Regulacja indukcyjności - pozwalający na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

Funkcja VRD (Voltage Reduction Device) redukuje napięcie wyjściowe (pomiędzy masą i elektrodą) do bezpiecznego poziomu, zabezpieczając przed przypadkowym porażeniem w przerwach pomiędzy spawaniami. System redukcji napięcia VRD zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo spawaczowi i osobom będącym w pobliżu, w szczególności w środowisku w którym istnieje zwiększone prawdopodobieństwo porażenia prądem np.: środowisko gorące, środowisko wilgotne itp.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

Spawarka Ideal TecnoMIG 200 GD Synergia


DOOR TO DOOR
- IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 0,8 - 1,0
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,6 - 1,0
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] 0,8 - 1,2
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 25-200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 25-200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 25-160
PRĄD POBIERANY Z SIECI [A] 22
FUNKCJA HOT START - MMA TAK
FUNKCJA ARC FORCE - MMA TAK
FUNKCJA ANTI STICK - MMA TAK
FUNKCJA VRD TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 50,5
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 7,7
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 - 4,0
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25C
WAGA URZĄDZENIA [kg] 13
WYMIARY [mm] 460x225x300
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (1)

13 marca 2020

Jak na tą klasę urządzenia do zastosowań domowo-warsztatowych nic więcej nie potrzeba. Idzie nawet na przedłużaczu 20m 3x2,5mm2 choć spadek napięcia jest już mocno odczuwalny, ale ogrodzenie pomimo wiatrów dalej stoi. Polecam

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium