Spawarka Migomat Ideal Expert MIG 250 PFC Synergia

Producent: IDEAL
Kod produktu: 3445
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Tak
Spool gun: Tak
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5/15
Podajnik drutu: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
3 799,00 zł
lub raty 10 x 379,90 zł | RRSO 0%
3799.00
Dostępny (42 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA IDEAL MIG EXPERT 250 A - 4 ROLKI | SYNERGIA | PFC

Ideal Expert MIG 250 to profesjonalne urządzenie nowej generacji, pozwalające na regulację wszystkich niezbędnych parametrów. Doskonały wybór, gdy poszukujemy mocnego, kompaktowego źródła (waga ok 27kg), do prac usługowych, warsztatowych lub produkcyjnych.

Spawarka wyposażona została w sterowanie synergiczne, moduł PFC oraz wysokiej klasy podajnik 4 rolkowy. Nominalny prąd spawania to  250A w cyklu 60% umożliwi spawanie materiałów o grubości ok 14-15 mm.
Spawarka Migomat MMA 250A Ideal Expert

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka IDEAL EXPERT MIG 250 PFC
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB24 3m
  • Uchwyt masowy - 3m

+ DODATKOWE AKCESORIA:

  • Wężyk gazowy
  • Opaski zaciskowe - 2szt.
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

 

ZAAWANSOWANE USTAWIENIA MIG MAG

Ideal Expert MIG 250 4x4 zapewnia pełną ochronę gazową spoiny podczas całego cyklu spawania - w spawarce możemy ustawić zarówno gaz przed (Pre Gas), jak i bezpośrednio po zakończeniu spawania (Post Gas). Regulowane są również takie parametry jak prędkość dojazdowa drutu czy też jego "upalanie", redukujące efekt przyklejania się do końcówki prądowej.

Spawarka posiada także rzadko spotykaną możliwość spawania punktowego SP, gdzie regulujemy nie tylko czas spawy punktowego jak również czasowy odstęp do kolejnego zajarzenia łuku.

21 PROGRAMÓW SYNERGICZNYCH

Spawarka pozwala na spawanie nie tylko w trybie manualnym ale również posiada rozbudowane programy synergiczne z zależności od materiału dla średnic drutów z zakresu od 0.6 do 1.2 mm. Do wyboru są wszystkie niezbędne kanały w tym do; stali czarnej, nierdzewnej i kwasoodpornej, aluminium, lutospawania czy też spawania drutem samo osłonowym.

TIG LIFT W IDEAL EXPERT 250

Model Expert 250 jest zaawansowanym źródłem spawalniczym, pozwalającym na zastosowanie uchwytów TIG ze sterowaniem.. W metodzie TIG mamy możliwość regulacji kilku kluczowych parametrów tj. narastanie prądu czyli okres w jakim narasta prąd z wartości początkowej do wartości właściwej. Taka funkcja zapobiega uszkodzeniu elektrody wolframowej. Redukujemy ilość powstających zabrudzeń mających wpływ na jakość spoiny i przedłużamy żywotność samej elektrody.

 

Spawarka Migomat MMA 250 A Ideal Expert MIG

 

DODATKOWE ZALETY SPAWARKI IDEAL EXPERT MIG 250 PFC

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

PFC - Moduł zapewniający odporność urządzenia na spadki napięcia. Gwarantuje stabilny proces spawania przy dużych spadkach napięcia w sieci. Jest to korzystne rozwiązanie podczas pracy na długich przedłużaczach oraz przy korzystaniu z agregatu prądotwórczego.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - Spawarka posiada wbudowaną pamięć ustawień, dzięki czemu możemy je zapisać i wracać do nich w dowolnej chwili. Kanały te konfigurowane są w zaawansowanych ustawieniach urządzenie aktywowanych poprzez pokrętło regulacji. Takie rozwiązanie, przydatne jest szczególnie w momencie gdy spawamy powtarzalne materiały, ułatwia pracę i pozwala na dużą oszczędność czasu.

Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

PODAJNIK 4-ROLKOWY - to w pełni profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych. Wyposażony jest w 4 rolki napędzane kołami zębatymi. Przeznaczony jest do pracy pod dużym obciążeniem.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

 

Spawarka Migomat MMA Ideal Expert MIG 250 PFC

 

 

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Tak
Spool gun Tak
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5/15
Podajnik drutu 4 ROLKI
PAMIĘĆ USTAWIEŃ Tak
SPOOL GUN Tak
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 1,0 - 1,2
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,6 - 1,2
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] 0,8 - 1,2
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8
CYKL PRACY [%] 250A - 60% | 195A - 100%
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40 - 250
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10 - 250
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10 - 250
MOC [kW] 7,8
FUNKCJA HOT START - MMA 0 - 10
FUNKCJA ARC FORCE - MMA 0 - 10
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,6 - 1,2
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 - 6
PRE-GAS [s] 0 - 2
POST-GAS [s] 0 - 5
NARASTANIE PRĄDU [s] TIG 0 - 10
SPAWANIE PUNKTOWE [s] tak
BURNBACK 0 - 5
WAGA URZĄDZENIA [kg] 27
WYMIARY [mm] 760x320x580
STOPIEŃ OCHRONY IP 23 / H
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium