OFERTA SPECJALNA

 
 

Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG DC 300 Puls 400 V

Producent: IDEAL
Kod produktu: 5081
ZASILANIE: 3x400V 50H
PRĄD SPAWANIA: 260 A - 300 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT: Tak
CYFROWY PANEL: Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW: Tak
ZDALNE STEROWANIE: Nie
PAMIEC PROGRAMÓW: 10 programów
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 499,00 zł 2499.00
Rata od 249,90 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
duża ilość (29 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL EXPERT TIG DC 300 A PULS

Spawarka TIG IDEAL EXPERT TIG 300 DC to sprzęt, który daje nam możliwość spawania prądem maksymalnym 300A przy zasilaniu 400V. Seria EXPERT TIG marki IDEAL to spawarki przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy szukają spawarki do prac produkcyjnych i przemysłowych.

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL EXPERT TIG DC 300 A PULS

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka IDEAL EXPERT TIG 300 DC PULSE
  • uchwyt masowy 3m
  • uchwyt elektrodowy 3m
  • uchwyt TIG 26/4m
  • 3x Dysze ceramiczne
  • 2x Tuleje zaciskowe
  • korek krótki TIG
  • korek długi TIG
  • dwie opaski zaciskowe do wężyka gazowego
  • wężyk gazowy

 

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY <<

INTUICYJNA OBSŁUGA I PEŁNA FUNKCJONALNOŚĆ

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty "miękki panel", a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła i dedykowanych przycisków, przez co ustawienie spawarki jest bardzo łatwe i intuicyjne. Seria Expert ma pełny wykres procesu TIG 'drabinka".

UCHWYT W ZESTAWIE

Urządzenie wyposażone jest w uchwyt do spawania TIG SR 26 o długosci 4m. Do każdego uchwytu dodajemy części eksploatacyjne na start, dzięki czemu uchwyt jest uzbrojony i gotowy do pracy. Ponadto, wszystkie części zamienne uchwytu są łatwo dostępne i można je nabyć w atrakcyjnych cenach. UWAGA! wykorzystanie pełnej mocy sprzętu tylko z chłodnicą i uchwytem chłodzonym cieczą.

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL EXPERT TIG DC 300 A PULS

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

POST GAZ – wypływ gazu po spawaniu. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny. Regulacja wyrażona w sekundach.  

PRE GAS – wypływ gazu przed zajarzeniem łuku. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Wstępnie oczyszcza spawany materiał. Regulacja wyrażona w sekundach.  

PULS – zapewnia lepszy transfer spoiwa w spawany materiał przez co zasadniczo poprawia kontrolę nad procesem spawania oraz jakość samej spoiny. Wykorzystanie prądu pulsacyjnego pozwala na uzyskanie spoiny wyróżniającej się drobnokrystaliczną strukturą i wytrzymałością na powstawanie pęknięć gorących. Umożliwia pracę we wszystkich pozycjach i jest szczególnie przydatna dla pozycji wymuszonych. Zapewnia mniejszy wpływ ciepła sprawdza się w przypadku cieńszych materiałów, czy też tych o podwyższonej przewodności cieplnej jak np. stopy aluminium. Redukuje ilość odprysków.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji p przypadku cienkich elementów.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie. Poprawia efektywność spawania, zwarciu elektrody towarzyszy jej przegrzanie co może skutkować jej uszkodzeniem.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

NARASTANIE PRĄDU – stopniowo zwiększa prąd spawania od wartości początkowej do wartości bazowej. Niweluje ryzyko początkowego rozprysku, zmniejsza ryzyko przepalenia spawanego materiału. W metodzie TIG dodatkowo zmniejsza zużycie elektrody wolframowej i samego uchwytu.  

OPADANIE PRĄDU / WYGASZENIE ŁUKU – umożliwia wolniejsze chłodzenie jeziorka i lepsze wypełnienie spoiwem. Stopniowo zmniejsza wartość prądu spawania od wartości bazowej do zadanej wartości końcowej. W znacznej mierze redukuje ryzyko powstania krateru czyli wady spawalniczej, zwiększającej ryzyko pękania spoiny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL EXPERT TIG DC 300 A PULS

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

ZASILANIE 3x400V 50H
PRĄD SPAWANIA 260 A - 300 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
ZDALNE STEROWANIE Nie
PAMIEC PROGRAMÓW 10 programów
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 35% - 22V - 300A | 60% - 19.2 - 229A | 100% - 17.1A - 177.5A
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 35% - 32V - 300A | 60% - 29.2 V- 229A | 100% - 27.1V - 177.5A
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6 - 5
POST-GAZ [s] 0 - 60
PRE-GAZ [s] 0 - 5
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 - 25
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 - 15
PRĄD KOŃCOWY [A] 10 - 100
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 16
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0 - 500
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] TIG: 10A/10.4V - 300A/22V | MMA: 20A/20.8 - 300A/32V
MOC MAKSYMALNA [kW] Moc (60% / max) - 6,3 / 9,2 kW
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 68
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
WAGA URZĄDZENIA [KG] 19,7
WYMIARY [mm] 520 x 240 x 410

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium