OFERTA SPECJALNA

 
 

Spawarka Inwertorowa TIG AC DC Ideal Expert 210 PFC z Pulsem z Uchwytem

Producent: IDEAL
Kod produktu: 3176
ZASILANIE: 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA: 210 A - 250 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT: Tak
CYFROWY PANEL: Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW: Tak
ZDALNE STEROWANIE: Tak
PAMIEC PROGRAMÓW: tak - 10 kanałów
Przejdź do pełnej specyfikacji
3 699,00 zł 3699.00
Rata od 369,90 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
duża ilość (30 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Produkty powiązane

Opis

IDEAL EXPERT 210 - PROFESJONALNY TIG AC DC 3-210A ODPORNY NA SPADKI NAPIĘCIA

Spawarka inwertorowa IDEAL AC DC 210 PFC jest to urządzenie dedykowane profesjonalistom. Najwyższa jakość, przeznaczony do intensywnych prac w tym jakościowego spawania wszystkich  stopów aluminium oraz pozostałych spawalnych materiałów.

TIG został wyposażony w moduł PFC, dzięki czemu umożliwia stabilne spawanie nawet przy dużych spadkach napięcia. Ideal pozwala na spawanie prądem już od 3A dla bardzo cienkich materiałów. Maksymalny prąd spawania to 210A w cyklu 30%. Cykl pracy podawany jest zgodnie  normą 40°C, co w realnych warunkach umożliwia znacznie większe obciążenie urządzenia, bez ryzyka jego wyłączenia.

 Tig do aluminium Ideal 210 Expert z Pulsem i PFC

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka IDEAL EXPERT TIG 210 AC/DC
  • Profesjonalny uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 4m - skórzany ze sterowaniem
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA:

  • Części eksploatacyjne uchwytu (korek długi, dysza, tulejka, łącznik)
  • Opaska zaciskowa - 1szt.
  • Króciec węża - 1szt.

 

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

 

NIEWIELKA WAGA I GABARYTY

IDEAL EXPERT TIG 210 AC/DC to spawarka inwerterowa, wyprodukowana z tranzystorów nowej generacji IGBT. Spawarka imponuje niewielkimi gabarytami i masą wynoszącą zaledwie ok. 11kg. Małe wymiary i waga czynią ten model bezkonkurencyjny w swojej klasie spawarek, gwarantują także dużą mobilność i możliwość pracy nawet w trudnodostępnych miejscach.

ŁATWA OBSŁUGA I PEŁNA FUNKCJONALNOŚĆ

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty "miękki panel", a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą dwóch wielofunkcyjnych pokręteł i kilku przycisków, przez co ustawienie spawarki jest bardzo łatwe i intuicyjne. Urządzenie daje możliwość spawania prądem pulsacyjnym. Dzięki tej funkcji i pełnej regulacji parametrów pulsu możliwe jest skupienie łuku i zmiana kształtu spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Zajarzenie łuku odbywa się bezdotykowo za pomocą wbudowanego jonizatora HF lub w trybie dotykowym LIFT.

WBUDOWANY MODUŁ PFC

Największą zaletą spawarki jest odporność na duże spadki napięcia, dzięki wbudowanej funkcji PFC. Gwarantuje to stabilny proces spawania przy dużych spadkach napięcia w sieci, przy pracy na długich przedłużaczach oraz przy wykorzystaniu agregatu prądotwórczego. Urządzenie jest w stanie pracować przy spadku napięcia do 190V.

Dzięki możliwości pracy na małym zabezpieczeniu nawet 16A (C), spawarka idealnie nadaje się do prac montażowych, wyjazdach lub ze słabej sieci zasilającej.

 Spawarka inwertorowa TIG AC DC Ideal Expert 210 PFC Puls

 

DODATKOWE ZALETY 210 PFC EXPERT

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.PAMIĘĆ

PULS - Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

HF - urządzenie wyposażone jest w jonizator, który pozwala na bezstykowe zajrzenie łuku spawalniczego. przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

ZDALNE STEROWANIE - dużą zaletą spawarki jest możliwość zastosowania pedału zdalnego sterowania. Zdalne sterowanie sprawdzi się przy pracach, gdzie potrzebna jest częsta zmiana natężenia prądu np. spawanie felg lub konstrukcji z aluminium. Pedał zdalnego sterowania nie wchodzi w skład wyposażenia, ale jest dostępny na naszych pozostałych aukcjach.

2 LEVEL - spawanie metodą TIG z możliwością przechodzenia pomiędzy dwoma różnymi wartościami prądu spawania, bez wygaszania łuku elektrycznego. Stanowi duże ułatwienie w przypadku wykonywania spoin ciągłych na materiale o zmiennej grubości, albo w ogóle w przypadkach, gdy spawacz potrzebuje „przeskoczyć” na większy lub mniejszy prąd spawania, bez wygaszania łuku i przerywania spawania.

TIG MIX - łączy zalety spawania prądem zmiennym AC (uzyskanie bardzo czystego spawu) z głęboką penetracją uzyskiwaną w podczas spawania prądem stałym DC. W efekcie możliwe jest uzyskanie spawu bardzo dobrej jakości na cienkich i grubych materiałach.

PUNKT - do wykonywania równych, punktowych sczepów, z regulowanym czasem spawania. Głównie wykorzystywany do łączenia blach "na zakładkę" lub wstępnego połączenia konstrukcji.

PAMIĘĆ - Możliwość zapisania 10 programów spawania

Ideal TIG AC DC Expert 210 PFC

 

MOCNY SKÓRZANY UCHWYT ZE STEROWANIEM

Urządzenie wyposażono w uchwyt do spawania TIG SR 26 długości 4m, o dużej obciążalności prądowej, dzięki czemu wytrzyma pracę nawet w długich cyklach. Uchwyt ma także zdalne sterowanie w rękojeści, co zdecydowanie ułatwia pracę i możliwa jest zmiana prądu podczas spawania. Dodatkowo skórzany rękaw, znacznie wydłuża jego trwałość i zapewnia bardziej wygodną pracę.

Do każdego uchwytu dodajemy części eksploatacyjne na start, dzięki czemu uchwyt jest uzbrojony i gotowy do pracy. Ponadto, wszystkie części zamienne uchwytu są łatwo dostępne i można je nabyć w atrakcyjnych cenach.

 

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA 210 A - 250 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
ZDALNE STEROWANIE Tak
PAMIEC PROGRAMÓW tak - 10 kanałów
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 3 - 210 A (TIG DC) / 5 - 210 A (TIG AC)
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10-170
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 210
CYKL PRACY [%] TIG AC/DC: 30% - 210A - 18.4, 60% - 148A - 15.9V, 100% - 115A - 14.6V | MMA: 30% - 170A - 26.8V, 60% - 120A - 24.8V, 100% - 93A - 23.7V
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6-4,0
POST-GAZ [s] 0.1 - 60
PRE-GAZ [s] 0.01 - 9.99
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-15
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-10
POBÓR MOCY [kW] 5,7
BALAS AC [%] -40 | +40
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0.2 - 500
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 10-250
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] TIG AC/DC: 10.1 - 18.4 | MMA: 20.4 - 26.8
ZAJARZANIE ŁUKU HF / Lift
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 16C
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 60 V TIG / 13.2 V MMA (VRD)
STOPIEŃ OCHRONY IP 23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 11,5
WYMIARY [mm] 460x160x300

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium