Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik MIG 200 Pulse Synergia

Producent: IDEAL
Kod produktu: 4778
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 459,00 zł
lub raty 10 x 145,90 zł | RRSO 0%
1459.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL PRAKTIK MIG 200 PULSE

Spawarka Ideal PRAKTIK MIG 200 PULSE to inwertorowy półautomat spawalniczy do spawania metodą MIG-MAG oraz FLUX. Prąd spawania 200A przy napięciu zasilaniu 230V. Średnica drutu spawalniczego 0,8 - 1,0 mm napędzanego przez podajnik drutu 2-rolkowy. Urządzenie posiada możliwość zmiany biegunowości uchwytu do spawania drutem samoosłonowym oraz zasilanie jednofazowe. Maksymalna szpula z drutem obsługiwana przez urządzenie to 5 kg.

Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik MIG 200 Pulse

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka IDEAL PRAKTIK MIG 200 Pulse
 • Uchwyt MIG MB15 3m + wkład teflonowy niebieski (w uchwycie)
 • Uchwyt masowy 2m
 • Uchwyt elektrodowy 2m
 • Rolka do drutu stalowego 0,8 /1,0 mm 1szt.
 • Rolka do drutu aluminiowego 0,8 /1,0 mm 1szt.

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE IDEAL PRAKTIK MIG 211

Ideal Praktik MIG 200 Pulse umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp. Model PRAKTIK 200 przystosowany jest do  łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny.

PROGRAMY SYNERGICZNE

 • CO/ 0.8
 • Ar+CO/ 0,8
 • FLUX
 • PULSE Al-Si5 / 1,0
 • PULSE Al-MG5 / 1,0

UNIWERSALNA SPAWARKA Z PODWOZIEM

Ideal PRAKTIK MIG 200 PULSE IGBT to spawarka, która daje nam możliwość spawania metodami MIG/MAGMMAFLUX. Dzięki wielu metodą spawania możemy wykorzystać spawarkę jako mobilny migomat oraz jako spawarkę elektrodową, której moc wynosi 200A !

Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik MIG 200 Pulse

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

INDUKCYJNOŚĆ – umożliwia optymalizację procesu spawania w zależności od grubości spawanego elementu oraz warunków spawania. Zmniejszenie indukcyjności sprawia, że łuk staje się stabilniejszy i skoncentrowany a przez to większe wtopienie w materiał. Zwiększenie indukcyjności przydatne przy spawaniu cienkich elementów przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka. Łuk staje się miękki, zmniejsza się ilość odprysków. Funkcja przydatna dla cienkich elementów oraz w procesie lutospawania aby uniknąć uszkodzenia ochronnej warstwy cynku.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. Lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

PULS – zapewnia lepszy transfer spoiwa w spawany materiał przez co zasadniczo poprawia kontrolę nad procesem spawania oraz jakość samej spoiny. Wykorzystanie prądu pulsacyjnego pozwala na uzyskanie spoiny wyróżniającej się drobnokrystaliczną strukturą i wytrzymałością na powstawanie pęknięć gorących. Umożliwia pracę we wszystkich pozycjach i jest szczególnie przydatna dla pozycji wymuszonych. Zapewnia mniejszy wpływ ciepła sprawdza się w przypadku cieńszych materiałów, czy też tych o podwyższonej przewodności cieplnej jak np. stopy aluminium. Redukuje ilość odprysków.

SYNERGIA - funkcja ułatwiająca dobór optymalnych parametrów w procesie spawania. Za pomocą zaprogramowanych danych, automatycznie dobiera prędkość posuwu drutu do prądu spawania. Przyspiesza rozpoczęcie pracy, niweluje ryzyko niewłaściwych ustawień, które negatywnie wpływają na jakość i wygląd spoiny.

FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.

3W1 SPAWARKA – inwertorowe źródło, które w efektywny i bezawaryjny sposób łączy kilka metod spawalniczych. Migomat czyli spawanie gazem obojętnym i aktywnym MIG MAG wraz ze spawaniem elektroda otuloną MMA. Dodatkowo umożliwia stosowanie uchwytu TIG z zaworkiem do spawania w metodzie Lift z dotykowym zajarzeniem łuku.

PODWOZIE JEZDNE - urządzenie wyposażono podwozie jezdne, które gwarantują dużą mobilność i możliwość przemieszczania spawarki w łatwy sposób. Podwozie pozwala też na zamontowanie butli z gazem, bez konieczności inwestowania w wózek spawalniczy.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

Spawarka Ideal Praktik MIG 200 Pulse

DOOR TO DOOR - IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,8 - stal | 1,0 - aluminium
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 50A/16.5V-200A/24V
CYKL PRACY MIG 60% - 200A - 24V | 100% - 160A - 22A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 5A/10.2V-200A/18V
CYKL PRACY TIG 60% - 200A - 18V | 100% - 160A - 16.4V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 5A/20.2V - 200A/28V
CYKL PRACY MMA 60% - 200A - 28V | 100% - 160A - 26.4V
MOC [kW] 6,53
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 64
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 - 4,0
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] C25A
WAGA URZĄDZENIA [kg] 14,7
WYMIARY [mm] 470 x 225 x 335
STOPIEŃ OCHRONY IP23S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium