Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Drodzy Państwo

Czasowo ograniczyliśmy możliwość odbioru osobistego w salonie stacjonarnym.
Sprzedaż jest realizowana wyłącznie wysyłkowo.

Spawarka Magnum MIG MAG 212 Puls Synergia do Aluminium

Kod produktu: 2877
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 1 899,00 zł 1899.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI INWERTOROWEJ MAGNUM MIG 212 PULS SYNERGIA

MIG 212 PULS SYNERGIA marki MAGNUM to zaawansowane technologicznie, urządzenie spawalnicze do spawania metodą MIG-MAG, MMA i LUTOSPAWANIA. Przeznaczone do ręcznego, elektrycznego spawania stali niskowęglowych, stali nisko i wysoko stopowych, aluminium i jego stopów, miedzi i jej stopów, lutospawania itp. Znamionowy prąd spawania MIG MAG wynosi 200 A w cyklu 60%.
Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, umożliwiających zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu, mniejsze zużycie energii, oraz błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

Magnum mig 212 puls synergia - spawarka IGBT

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka MAGNUM MIG 212 PULS SYNERGIA
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB24 z wkładem teflonowym - 3m
 • Uchwyt masowy - 2,8m
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA:

 • Wkład stalowy uchwytu - 1szt.
 • Końcówka prądowa - 2szt.
 • Wtyk ŁW 35/50 - 1szt.
 • Opaska zaciskowa - 2szt.

+ ROLKI PROWADZĄCE:

 • Rolka do aluminium 0,8/1,0mm (zamontowana w urządzeniu) - 1szt.
 • Rolka do stali 0,8/1,0mm - 1szt.

 

Ulepszony Magnum Mig 212 Puls Synergia posiada nowy, bardziej precyzyjny program do lutospawania podwyższający kontrolę nad przebiegiem spawania. Dodatkowo nowa wersja tego urządzenia została wyposażona w możliwość włączenia funkcji PULS w trybie Lutospawania, co pozwoli osiągnąć jeszcze bardziej gładką spoinę przy zachowaniu tych samych parametrów. 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE MIG 212

Magnum 212 puls synergia umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA, LUTOSPAWANIE oraz TIG Lift. Znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych, pracach montażowych itp.. Model 212 umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. Urządzenie jest dedykowane profesjonalistom, wymagającym spełnienia najwyższych standardów, dla urządzeń spawalniczych. 

Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiających zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania, zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania. Urządzenie MIG 212 PULS SYNERGIA posiada niespotykaną w tej klasie urządzeń funkcję PULS oraz synergiczny program do spawania stopów aluminium. Konstrukcja i oprogramowanie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów, wykonanych ze stali czarnej, nierdzewnej, stopów miedzi i aluminium. Jest szczególnie polecany do łączenia elementów cienkościennych.

 

 Panel spawarki MAgnum 212 Pulse

 

WBUDOWANE PROGRAMY SYNERGICZNE - nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu.

 • MMA – spawanie metodą MMA.
 • MIG – spawanie metodą MIG-MAG z ustawieniami ręcznymi (MANUAL).
 • Al-Mg5 – spawanie metodą MIG w trybie synergicznym stopów aluminium z magnezem, drutem o średnicy 0.8 lub 1.0 mm.
 • Al-Si5 – spawanie metodą MIG w trybie synergicznym stopów aluminium z krzemem, drutem o średnicy 1.0 mm.
 • INOX – spawanie stali nierdzewnych i kwasoodpornych w trybie synergicznym, drutem o średnicy 0.8 mm.
 • SG2 – spawanie stali „czarnej” w trybie synergicznym, drutem o średnicy 0.8 mm.
 • Cu-Si3 – spawanie miedzi i lutospawanie w trybie synergicznym, drutem o średnicy 0.8 mm.

 

ZESTAW POKRĘTEŁ REGULACYJNYCH

W zależności od wyboru trybu spawania można regulować:

W TRYBIE SYNERGICZNYM:

 • grubość spawanego materiału
 • dostrajanie - doregulować urządzenie, skala -5/0/5, gdzie 0 jest ustawieniem środkowym
 • indukcyjność - przy włączonej funkcji PULS pokrętło jest nieaktywne

W TRYBIE MANUALNYM:

 • prąd spawania - ustawić prąd spawania dla MIG/MAG oraz dla MMA
 • prędkość podawania drutu - regulacja predkości podawania drutu, skala min max, gdzi min jest prędkością najmniejszą i wzrasta aż do max - maksymalnej prędkości odawania drutu
 • indukcyjność - wyższa indukcyjność powoduje szersze jeziorko spawalnicze i mniej odprysków, natomiast niższa indukcyjność wytwarza stabilny, skupiony łuk.

 

FILM POKAZOWY SPAWARKI MAGNUM MIG 212 PULS

 

ZALETY SPAWARKI MAGNUM 212 PULS SYNERGIA

MMA - metoda spawania łukowego przy pomocy topliwej elektrody metalowej pokrytej otuliną topnika.

Regulacja indukcyjności - pozwalający na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE – to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy.

Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku”funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

TIG LIFT - możliwość spawania w metodzie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

Spawarka migomat MAgnum 212 Puls z synegią do Aluminium

 

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
WIELKOŚĆ SZPULI [kg] 1-5 kg
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 0,8/1,0
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] Manualne 0.6/0.8/1.0 | Synergia 0,8
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 10-200
CYKL PRACY MIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10-130
FUNKCJA HOT START - MMA tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 64
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 14,5-24
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,8
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
WAGA URZĄDZENIA [kg] 12,5
WYMIARY [mm] 485x207x335
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl