Spawarka Inwertorowa Magnum MIG 240 Dual Puls Synergia

Producent: MAGNUM
Kod produktu: 3791
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 890,00 zł
lub raty 10 x 289,00 zł | RRSO 0%
2890.00
Dostępny (33 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

SPAWARKA MAGNUM 240 DUAL PULS SYNERGIA - 36 KANAŁÓW PAMIĘCI

Spawarka inwertorowa Magnum 240 Dual Pulse Synergia to zaawansowany, wysokiej klasy migomat oferujący pełne sterowanie synergiczne oraz co niespotykane w tej klasie cenowej podwójny puls. 

W urządzeniu mamy możliwość wykorzystania programów synergicznych, dzięki którym możliwy będzie automatyczny dobór parametrów do spawania stali czarnej, nierdzewnej lub Aluminium. Zaletą Modelu 240 jest bardzo wysoki cykl pracy 60% dla maksymalnego prądu 240A.

Spawarka Magnum 240 Dual Puls

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW PRODUCENTA ZAWIERA:

  • Spawarka MAGNUM MIG 240 DUAL PULS SYNERGIA
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB 24 - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 2m
  • Rolka do drutu stalowego 0,8/1,0mm2szt
  • Rolka do drutu aluminiowego 1,0/1,2mm2szt
  • Wkład teflonowy do drutu aluminiowego - 1szt
  • Opaski zaciskowe - 2szt
  • Wężyk do podłączenia gazu - 1szt
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

WIELOFUNKCYJNA SPAWARKA

Spawarka inwerterowa MAGNUM MIG 240 DUAL PULS SYNERGIA to łatwy w obsłudze migomat, umożliwiający płynną regulację prądu spawania. Urządzenie pozwala na spawanie prądem maksymalnym 240A przy sprawności 60% metodami MIG/MAG, MMA i TIG. W urządzeniu zastosowano duży i czytelny wyświetlacz LED, który pozwala na precyzyjne ustawienie spawarki i łatwą kontrolę parametrów podczas procesu spawania.

KANAŁY PAMIĘCI

Spawarka posiada wbudowaną pamięć ustawień, dzięki czemu możemy je zapisać i wracać do nich w dowolnej chwili. Takie rozwiązanie pomocne jest dla osób, które mają powtarzalność cykli i nie chcą za każdym razem od nowa ustawiać spawarki. Do dyspozycji mamy 36 kanałów pamięci.

WSZECHSTRONNY MIGOMAT

Znajdzie zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych. Model 240 Dual Puls Synergia umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. Magnum MIG 240 DUAL PULS wykorzystany może być również do obróbki blach cienkich zwłaszcza w branży samochodowej.

PROGRAMY SYNERGICZNE:

FeC/Co2 - Spawanie stali węglowych metodą MAG w osłonie CO2
FeC/ArCo2 - Spawanie stali węglowych metodą MAG w osłonie mieszanki gazowej Ar + CO2
308-316 - Spawanie stali nierdzewnych metodą MIG, w osłonie argonu z domieszką 2% CO2, lub w czystym argonie.
AlMg5 - Spawanie stopów aluminium z magnezem, metodą MIG, w osłonie argonu
AlSi5 - Spawanie stopów aluminium z krzemem, metodą MIG, w osłonie argonu

Spawarka Magnum 240 Dual Puls Synergia

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.

Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 36 programowalne kanały pamięci do zapisania własnych programów.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

PODWOZIE JEZDNE - urządzenie wyposażono podwozie jezdne, które gwarantują dużą mobilność i możliwość przemieszczania spawarki w łatwy sposób. Podwozie pozwala też na zamontowanie butli z gazem, bez konieczności inwestowania w wózek spawalniczy.

PODAJNIK 4-ROLKOWY - urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości profesjonalny zespół podający 4-rolkowy, odlewany ciśnieniowo z aluminium. Przeznaczony do pracy pod dużym obciążeniem.

S-2T - tryb pracy dwutaktu z hot startem, przydatne podczas spawania materiałów wymagających wstępnego podgrzania.

S-4T - tryb pracy czterotaktu z hot startem, przydatne podczas spawania materiałów wymagających wstępnego podgrzania.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

Spawarka MAgnum 240 Dual Puls

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 4 ROLKI
PAMIĘĆ USTAWIEŃ 36 kanałów pamięci
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8/1.0/1.2
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 240
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 30 ÷ 240
CYKL PRACY MIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10 ÷ 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 30 ÷ 200
PRZEDZIAŁ REGULACJI NAPIĘCIA [V] 16,5 ÷ 24
FUNKCJA HOT START - MMA 20 ÷ 180 [A], 0 ÷ 99 [ms] | 0 ÷ 50 dla S2T
FUNKCJA ARC FORCE - MMA 0 ÷ 100
FUNKCJA VRD Tak
UKŁAD OBNIŻENIA NAPIĘCIA BIEGU JAŁOWEGO 56
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] TIG: 0.1 ÷ 99 | MIG DP: 0.5 ÷ 5.0
BALANS PULSU [%] TIG: 5 ÷ 95 | MIG DP: 20 ÷ 80
PRE-GAS [s] 0 ÷ 10
POST-GAS [s] 0.1 ÷ 50
SPAWANIE PUNKTOWE [s] SPOT i CPOT, 0.1 ÷ 9.9 | Czas przerwy: 0.1 ÷ 25.5 s
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25 C
BURNBACK -50 ÷ 50
WAGA URZĄDZENIA [kg] 16,4
WYMIARY [mm] 510x370x240
WYMIARY Z PODWOZIEM [mm] 660x340x450
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium