Spawarka inwertorowa TIG DC Magnum THF 201 Puls

Producent: MAGNUM
Kod produktu: 2796
Zasilanie: 230V 50Hz
Prąd spawania: do 200 A
Tryb 2T/4T: Nie
Cyfrowy panel: Nie
Pamięć programów: Nie
Zdalne sterowanie: Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A]: 20-200
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 650,00 zł
lub raty 10 x 165,00 zł | RRSO 0%
1650.00
Dostępny (20 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

MAGNUM THF 201 - TIG Z PULSEM DO STALI CZARNEJ I NIERDZEWNEJ

MAGNUM THF 201P : spawarka inwertorowa do spawania metoda TIG prądem stałym DC i elektrodą otuloną MMA. Spawarka pozwala na spawanie prądem maksymalnym 200A. Umożliwia uzyskanie 5mm przetopu i spawanie materiału do grubości 10mm.

MAGNUM THF 201 to sprawdzone urządzenie, dostępne już od kilku lat na rynku. Ze względu na swoją niezawodność i prostotę działania, zbiera same pozytywne opinie.Ten TIG polecany jest do prac montażowych, warsztatów, prac garażowych i innych z wykorzystaniem stali czarnej, stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

Spawarka Magnum THF 201 P DC Allweld.pl

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka MAGNUM THF 201P
  • Uchwyt spawalniczy TIG SR - 26 - 4m
  • Uchwyt elektrodowy 
  • Uchwyt masowy 
  • Zestaw części eksploatacyjnych uchwytu (korek długi i krótki, dysza ceramiczna x3, tulejka x2, łącznik)
  • Instrukcję obsługi w języku polskim

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

BEZDOTYKOWE ZAJARZENIE

Zajarzenie łuku odbywa się bezdotykowo, za pomocą wbudowanego jonizatora HF. Dodatkowo układ HF poprawia stabilność spawania oraz zapewnia błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów, podczas spawania.

Spawarka Inwertorowa TIG DC Magnum

MOCNY UCHWYT

Urządzenie wyposażono w uchwyt do spawania TIG SR 26 długości 4m,o dużej obciążalności prądowej, dzięki czemu wytrzyma pracę, nawet w długich cyklach. Do każdego uchwytu dodajemy części eksploatacyjne na start, dzięki czemu uchwyt jest uzbrojony i gotowy do pracy. Ponadto, wszystkie części zamienne uchwytu są łatwo dostępne i można je nabyć w atrakcyjnych cenach.

INTUICYJNA OBSŁUGA

THF 201P ma bardzo proste sterowanie za pomocą pokręteł, którymi dokonujemy najważniejszych ustawień: prąd spawania, opadanie prądu i wypływ gazu. Z panelu sterowania wybieramy także za pomocą włączników metodę spawania (TIG lub MMA) I funkcje pulsu (spawanie TIG bez pulsu, spawanie TIG z pulsem o wysokiej częstotliwości, spawanie TIG z pulsem o niskiej częstotliwości).

Małe wymiary i niska waga czynią model THF 201P bezkonkurencyjny w swojej klasie spawarek, gwarantują także dużą mobilność i możliwość pracy nawet w UTRUDNIONYCH WARUNKACH !

ZALETY SPAWARKI MAGNUM 201 PULS

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

ANTI STICK polega na odcięciu/zminimalizowaniu napięcia i prądu spawania w wypadku zwarcia elektrody z spawanym materiałem. ANTI STICK umożliwia spawaczowi łatwiejsze oderwanie elektrody.

TIG HF - jest to funkcja zapłonu łuku wysoką częstotliwością za pomocą wbudowanego jonizatora. Jest najwygodniejsza dla spawacza oraz umożliwia uzyskanie czystego początku spoiny. Należy jedynie uważać na niebezpieczeństwo zakłócenia pracy urządzeń elektronicznych w pobliżu miejsca spawania.

REGULACJA PARAMETRÓW TIG DC - przełącznik Puls, regulacja czau wypływu gazu po spawaniu oraz regulacja czasu opadania prądu.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 Spawarka inwertorowa MAgnum THF 201  Puls

DOOR TO DOOR MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

Zasilanie 230V 50Hz
Prąd spawania do 200 A
Tryb 2T/4T Nie
Cyfrowy panel Nie
Pamięć programów Nie
Zdalne sterowanie Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 20-200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 20-200
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6-4,0
POST-GAZ [s] 0-15
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-10
POBÓR MOCY [kW] 5,6
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 25
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 65
STOPIEŃ OCHRONY IP21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 8,5
WYMIARY [mm] 390x155x240

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium