Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka inwertorowa Magnum THF 206 z Pulsem i zajarzeniem HF

Kod produktu: 2800
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 1 299,00 zł 1299.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

MAGNUM THF 206 - WIELOFUNKCYJNY TIG DC Z PULSEM I FUNKCJĄ FAN STOP

Model THF 206, to niezawodna spawarka inwertorowa dostępna od wielu lat na rynku. Doskonała do zastosowań warsztatowych, ceniona za solidność wykonania i prostotę w obsłudze. Polecana do spawania stali czarnej, stali nierdzewnej i kwasoodpornej. 

Urządzenie przy bardzo małych gabarytach zapewnia bardzo dużą moc źródła i pozwala na spawanie prądem 200A przy sprawności sięgającej 60%. Takie parametry pozwalają uzyskać 5mm przetopu w każdych warunkach. Dzięki funkcji PULS łuk stabilnie się zajarza, a sama spoina jest węższa i ładniejsza.

Magnum 206 THF Puls Allweld.pl

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka MAGNUM THF 206P
  • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 - 4m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA:

  • Pasek do przenoszenia na ramię
  • Wężyk do gazu
  • opaski zaciskowe - 2szt.
  • Podstawowe elementy eksploatacyjne uchwytu TIG (korek krótki i długi, elektroda,łącznik, tulejki 2szt, dysze ceramiczne 4szt.)

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

FUNKCJONALNE URZĄDZENIE

Spawarka MAGNUM THF 206P została zbudowana w oparciu o najnowsze technologie IGBT, dzięki czemu zmniejszyły się jej gabaryty i funkcjonalność. Urządzenie daje nam opcje spawania TIG z PULSEM, dzięki czemu spawacz ma większą kontrolę nad przebiegiem spawania, a sama spoina jest węższa i ładniejsza. PULS pozwala także na spawanie bardzo cienkich elementów, zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

INTUICYJNA OBSŁUGA

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty "miękki panel", a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła i dedykowanych przycisków. Pokrętłem regulujemy wszystkie parametry PULSU, przyciskami wybieramy metodę i funkcję spawania oraz tryb pracy. Spawarka ma pełny wykres procesu TIG "drabinka" i wszystkie jego parametry są regulowane w odpowiednim zakresie.

FAN STOP

Urządzenie posiada adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

 

GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji, podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny.

PEŁNA REGULACJA PARAMETRÓW TIG DC - puls częstotliwość i balans, regulacja czasu wypływu gazu po spawaniu i przed spawaniem, regulacja czasu narastania i opadania prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

HOT START  jest to chwilowe zwiększenie prądu spawania celem ułatwienia zajarzenia łuku elektrycznego oraz wstępnego podgrzania materiału spawanego

TIG HF - jest to funkcja zapłonu łuku wysoką częstotliwością za pomocą wbudowanego jonizatora. Jest najwygodniejsza dla spawacza oraz umożliwia uzyskanie czystego początku spoiny. Należy jedynie uważać na niebezpieczeństwo zakłócenia pracy urządzeń elektronicznych w pobliżu miejsca spawania.

SPAWANIE PUNKTOWE - Ustawienie czasu spawania punktowego. Regulacja w zakresie 0,2 – 5,0 s. Regulacja możliwa tylko przy włączonej funkcji spawania punktowego.

 Magnum THF 206 z Pulsem do spawanie stali nierdzewnej

 

DOOR TO DOOR MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Nie
FAN STOP Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10-200
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60/200A | 100/155A
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6-4,0
POST-GAZ [s] 0-20
PRE-GAZ [s] 0-2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-10
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] 0,2-5,0
BALAS AC [%] 10-90
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5-200
ZAJARZANIE ŁUKU HF
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 62
STOPIEŃ OCHRONY IP 23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 9
WYMIARY [mm] 370x225x135

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium