Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

SPAWARKA TIG DC MAGNUM 206 THF PULS

Id: 2800 Kod produktu: U I THF 206P
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 1 249,00 zł 1249.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI MAGNUM THF 206 PULS

Urządzenie THF 206 P jest profesjonalną spawarką inwerterową przeznaczoną do ręcznego, elektrycznego spawania metodą TIG. Urządzeniami można również spawać metodą MMA z wykorzystaniem topliwych elektrodotulonych. Przeznaczone są do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich,warsztatach naprawczych, przemysłowych, fabrykach itp.

Urządzenia wyposażone są w „miękki” przejrzysty panel umożliwiający ustawienie wszystkich niezbędnych funkcji spawalniczych (prąd startu/wypełnienia krateru/spawania/bazy, czasy narastania i opadania prądu, wypływ gazu przed i po spawaniu, częstotliwość pulsu, balans, itd.).Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania, zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

Magnum 206 THF Puls Allweld.pl

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Urządzenie MAGNUM THF 206P.
  • Uchwyt TIG - 4 m.
  • Przewód masowy z zaciskiem - 3 m.
  • Pasek na ramię.
  • Wtyk prądowy.
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Spawarka umożliwia spawanie metodą TIG i MMA opcjonalnie może być wykorzystana w różnych gałęziach przemysłu, m.in. warsztatach samochodowych, naprawczych firmach produkcyjnych i usługowych lub pracach przydomowych.  Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny. Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej. Proces odbywa się w osłonie gazu obojętnego, zwykle argonu lub helu (ewentualnie ich mieszanek). Gdy elektroda zbliży się do spawanego materiału, wytwarzany łuk elektryczny topi go, wraz z doprowadzanym obok uchwytu metalowym prętem (spoiwem TIG). W ten sposób tworzy się płynne jeziorko, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałą spoinę. Z uwagi na doprowadzany podczas spawania gaz, roztopiony metal jest dobrze chroniony przed działaniem atmosfery. Magnum można stosować do spawania stali niskostopowych, wysokostopowych, a także: miedzi, niklu, tytanu oraz ich stopów.

 

ZALETY SPAWARKI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji, podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

PEŁNA REGULACJA PARAMETRÓW TIG DC - puls częstotliwość i balans, regulacja czasu wypływu gazu po spawaniu i przed spawaniem, regulacja czasu narastania i opadania prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

HOT START - chwilowe zwiększenie prądu spawania celem ułatwienia zajarzenia łuku elektrycznego oraz wstępnego podgrzania materiału spawanego.

ARC FORCE - funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

 

DOOR TO DOOR MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Nie
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Nie
FAN STOP Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10-200
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60/200A | 100/155A
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6-4,0
POST-GAZ [s] 0-20
PRE-GAZ [s] 0-2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-10
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] 0,2-5,0
BALAS AC [%] 10-90
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5-200
ZAJARZANIE ŁUKU HF
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 62
STOPIEŃ OCHRONY IP 23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 6

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl