Kup dzisiaj, zapłać za 30 DNI! Odroczone płatności dla firm PragmaGO już dostępne!

Przecinarka Plazmowa 23 mm Sherman Cutter 70 HF

Producent: SHERMAN
Kod produktu: 1203
PRĄD CIĘCIA [A]: 20-65
MAX. GRUBOŚC CIĘCIA [mm]: 23
MAX. POBÓR MOCY [kVA]: 6,9
MAX. POBÓR PRĄDU [A]: 12
PRZEPŁYW POWIETRZA [m3/min]: 0,25
STOPIEŃ OCHRONY: IP21S
CYKL PRACY [%]: 65 A (60%)
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 708,00 zł 2708.00
Rata od 270,80 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
Dostępny (20 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

OPIS PRZECINARKI SHERMAN CUTTER 70

Sherman CUTTER 70 to przecinarka plazmowa z profesjonalnej serii wykonana w technologii IGBT 200kHz. Przeznaczona jest do wymagających i intensywnych prac cięcia stali aluminium lub miedzi do grubości 23 mm. Seria 70 oferuje max. prąd cięcia 65 A przy sprawności 60%.

Sugerowane przeznaczenie CUTTER 70 to pomieszczenia zamknięte lub zadaszone z ograniczonym wpływem czynników zewnętrznych. Przecinarka w standardzie posiada uchwyt o długości 6m model TRAFIMET A-81 z zajarzeniem jonizacyjnym HF łukiem pilotującym wbudowany zespół przygotowania powietrza z reduktorem i manometrem umożliwiający regulację i kontrolę ciśnienia powietrza z panelu sterowniczego.

 

Shermjan Cutter 70 przecinarka plazmowa HF

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • urządzenie Sherman CUTTER 70
 • uchwyt do cięcia plazmą A-81/6m
 • przewód masowy z zaciskiem kleszczowym 3m
 • instrukcję obsługi PL

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Sherman Cutter z serii 70 jak każda przecinarka plazmowa służy do cięcia materiałów przewodzących prąd elektryczny tj. elementów ze stali węglowych i stopowych, miedzianych, aluminium i jego stopów jak również mosiądzu. Jest to urządzenie inwertorowe, produkowane z najbardziej zaawansowanych technologicznie podzespołów wykonanych w technologii IGBT. Zastosowanie techniki inwertorowej spowodowało znaczne zmniejszenie wymiarów oraz masy urządzeń, co umożliwia ich eksploatację w miejscach szczególnie trudnodostępnych. Przecinarka CUTTER 70 posiada prosty w obsłudze panel funkcyjny z pokrętłem umożliwiającym płynną regulacje prądu cięcia. Panel przedni wyposażony jest w gniazdo przewodu powrotnego oraz gniazdo centralne do montażu profesjonalnych uchwytów plazmowych. 

 

OPIS FUNKCJI PRZEŁĄCZNIKÓW I POKRĘTEŁ

opis funkcji plazmy sherman cutter 70

 1. Dioda kontrolna zasilania
 2. Dioda nieprawidłowej pracy urządzenia
 3. Dioda niewłaściwego napięcia zasilania
 4. Manometr ciśnienia powietrza
 5. Pokrętło regulacji ciśnienia powietrza
 6. Gniazdo przewodu masowego
 7. Gniazdo uchwytu plazmowego
 8. Pokrętło regulacji prądu cięcia
 9. Wyłącznik główny
 10. Wyświetlacz
 11. Przełącznik 2T/4T/TEST
 12. Króciec przyłączeniowy sprężarki
 13. Przewód zasilający urządzenie
 14. Zawór odwadniający filtro-osuszacza (znajduje się na dolnej ściance urządzenia)

 

BUDOWA PRZECINARKI

sherman cutter 70 budowa

ZAWÓR SPUSTOWY I REDUKTOR

reduktor i zawór spustowy sherman cutter 70

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

Przecinarka wyposażona jest fabrycznie w reduktor ciśnienia z filtrem powietrza, który zamontowany jest z przodu obudowy, w miejscu specjalnie do tego zaprojektowanym (ochrona przed uszkodzeniem np. podczas przenoszenia). 

Ponad to pod spodem urządzenia znajduje się zawór spustowy kondensatu, który służy do odprowadzania kondensatu z systemu sprężonego powietrza.

Sprężone powietrze zawiera dużą ilość pary wodnej, która po skropleniu zamienia się w agresywną mieszaninę wody i oleju zwaną kondensatem. Jeżeli nie zostanie on usunięty może być powodem awarii zarówno elementów systemu, jak i odbiorników sprężonego powietrza.

 

UCHWYT PLAZMOWY typu A-81

uchwyt plazmowy A-81

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

Urządzenie posiada uchwyt 6m standardu TRAFIMET z zajarzaniem jonizacyjnym HF łukiem pilotującym oraz wbudowany zespół przygotowania powietrza z reduktorem i manometrem umożliwiający regulację i kontrolę ciśnienia powietrza z panelu sterowniczego. Przecinarka wyposażona jest w przełącznik 2T/4T oraz funkcję TEST do sprawdzania i czyszczenia instalacji powietrznej. W komplecie znajduje się także przewód masowy z zaciskiem kleszczowym.

 • Numer katalogowy: CUT-A81-6
 • Prąd cięcia w cyklu pracy X 60: 80A
 • Ciśnienie powietrza: 4,5 ÷ 5,0bar
 • Natężenie przepływu powietrza: 160l/min

 

ZALETY PRZECINARKI

IGBT - w przecinarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

TEST - jest to funkcja służąca do sprawdzania i czyszczenia instalacji powietrznej.

HF - bezstykowe zajarzanie łuku wysoka częstotliwością.

 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

PRĄD CIĘCIA [A] 20-65
MAX. GRUBOŚC CIĘCIA [mm] 23
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 6,9
MAX. POBÓR PRĄDU [A] 12
PRZEPŁYW POWIETRZA [m3/min] 0,25
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CYKL PRACY [%] 65 A (60%)
ZABEZPIECZENIE [A] 16 (zwłoczne)
WAGA URZĄDZENIA [kg] 19,4
WYMIARY [mm] 570x255x490
ZAJARZANIE HF
ZASILANIE 400 V / 50 Hz

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium