Spawarka SKANDI KRAFT iTECH MIG 280 4R

Producent: SKANDI KRAFT
Kod produktu: 6323
Zasilanie: 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Tak
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5-16
Podajnik drutu: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
4 999,00 zł
lub raty 10 x 499,90 zł | RRSO 0%
4999.00
Dostępny (22 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

Rozbudowane i zaawansowane funkcje w
SKANDI KRAFT iTECH MIG 280 4R

Spawarka iTECH MIG 280 4R 3w1 przystosowana do zastosowania przede wszystkim w przemyśle lekkim. Z opcją innowacyjnego systemu MIG/MAG AUTO, który po podaniu rodzaju i grubości materiału oraz średnicy drutu, ustawia odpowiednie parametry spawania i zapewnia gotowość do pracy. Dzięki oprogramowaniu, system AUTO samodzielnie dobierze parametry początkującym użytkownikom metody spawania MIG, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą metodą. Wyposażona także w system pracy MANUAL dla najbardziej wymagających i doświadczonych użytkowników. Urządzenie umieszczone jest na wytrzymałym i mocnym podwoziu transportowym ze skrętnymi kółkami. Pozwala przewozić butle 50L nawet w trudnych warunkach.

iTECH MIG 280 4R został wyposażony w innowacyjny system przepływu powietrza przez komorę chłodzenia NorthernWind (NW), co znacząco zwiększa żywotność, trwałość i cykl pracy komponentów.

Dzięki rozbudowanej konstrukcji czterorolkowego podajnika (4R) płynność posuwu drutu jest stabilniejsza, ma możliwość podłączenia 5-metrowych uchwytów MIG, a także zamontowanie szpuli drutu D300. Posiada wyświetlacz 5” LCD, pozwalający na intuicyjną i łatwą obsługę w 5 językach. Oferuje komfortowy, cichy tryb pracy (FAN STOP) przy jednoczesnym ograniczonym zużyciu prądu. Do spawania 3 metodami: (MIG/MAG-AUTO), elektrody (MMA) i LIFT-TIG.

Baner Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R

iTECH MIG 280 4R to przede wszystkim intuicyjna obsługa i zaawansowana funkcjonalność, która pozwala na indywidualne dopasowanie ustawień w technologiach PULSE, DUAL PULSE i INDUCTANCE (indukcyjność). Urządzenie posiada 3-metrowy w pełni miedziany kabel zasilający 4x4 [mm2] 450V/750V oraz 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy. Zestaw zawiera 3-metrowy uchwyt elektrodowy oraz 4-metrowy uchwyt KD24.

iTECH MIG 280 4R idealnie sprawdzi się do spawania materiałów o grubości

od 0.5 [mm] do 23 [mm]:

 • przemysł lekki (konstrukcje aluminiowe, zbiorniki nierdzewne),

 • w pracach warsztatowych (spawanie półosi, spawanie balustrad),

 • w firmie (naprawa lemiesza koparko-ładowarki, produkcja bram i ogrodzeń).

Jakość spawania dzięki rozbudowanej funkcjonalności

Przód spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R

Dzięki oprogramowaniu, system AUTO samodzielnie dobierze parametry początkującym użytkownikom metody spawania MIG, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą metodą. Wyposażona także w system pracy MANUAL dla najbardziej wymagających i doświadczonych użytkowników.

Spawanie PULSE i DUAL PULSE, poprawiające transfer spoiwa do jeziorka spawalniczego mające szczególny wpływ na jakość i wytrzymałość spoiny. Regulacja indukcyjności ± [%]. Ustawienie częstotliwości impulsów w trybie puls i podwójnego pulsu [Hz]. Możliwość regulacji cyklu pulsu i podwójnego pulsu[%].

Wybór 2T/4T, która umożliwia bardziej komfortowe tworzenie dłuższych spoin.

Funkcje SPOT przeznaczona do spawania punktowego. Urządzenie posiada nastawiony czas nagrzewania, a operator zadaje tylko i wyłącznie prąd spawania. Ta funkcja ma najczęściej zastosowanie w warsztatach samochodowych.

S_2T / S_4T, czyli spawanie rozpoczynające się od wypływu gazu przed procesem, następnie rozpoczyna spawanie od niższego prądu do prądu bazowego i końcowo obniżeniu wartości prądu do nastawień wygaszenia krateru oraz włączenie wypływu gazu po zakończonym procesie.

Innowacyjna budowa wnętrza

Spawarka z 4 rolkowym podajnikiem drutu, dzięki któremu drut podawany jest płynnie i jednostajnie w zależności od potrzeb. Zaletą rozbudowanego podajnika jest możliwość podłączania długich uchwytów MIGLampka wewnątrz spawarki umożliwiająca łatwą wymianę drutu w podajniku. Przycisk umożliwiający szybkie wysunięcie drutu (inching).

Podajnik z mozliwością montażu szpuli drutu D200 lub D300. W zastosowaniu dla pracy przy mniejszych gabarytach gdzie liczy się mobilność urządznia. D300 dla zamontowania szpuli 15kg, kiedy wiemy że urządzenie będzie pracować w długich cyklach pracy, gdzie niezawodna staje się duża szpula drutu.

Wnętrze spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R - lampka

Komfort pracy w przemyśle

Spawarka na wytrzymałym podwoziu jezdnym z miejscem na umieszczenie butli do 50L. W zestawie łańcuch zabezpieczający butlę i haki przeznaczone do transportu urządzenia.

Posiada 3-metrowy w pełni miedziany kabel zasilający 4x4 [mm2] 450V/750V oraz 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy. Zestaw zawiera 3-metrowy uchwyt elektrodowy oraz 4-metrowy uchwyt KD24.

Jest zbudowana z tranzystorów IGBT, które charakteryzują się wysoką wydajnością. Złącze podgrzewacza gazu (36V) - poprzez zastosowanie gniazda można podłączyć reduktor z podgrzewaczem lub sam podgrzewacz i ogrzać gaz do temperatury dodatniej.

Możliwość podłączenia uchwytu SPOOL GUN (uchwytu z wbudowanym podajnikiem drutu), który zapewni poprawę transferu materiału do spoiny.

Tył spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R - podwozie jezdne

Wyświetlacz LCD w nowoczesnym wydaniu z funkcją AUTO

Przód spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R Wentylator spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R

Spawarka z czytelnym wyświetlaczem 5” LCD, pięcioma językami do wyboru oraz 18 kanałami pamięci z możliwością zapisu ustawień. Wygodne pokrętła i przejrzysty panel ułatwiający szybkie nastawienie spawarki, nawet w rękawicach spawalniczych.

Do spawania 3 metodami: MIG/MAG (MIG/MAG AUTO), LIFT- TIG i MMASystem MIG/MAG AUTO - po podaniu rodzaju i grubości materiału oraz średnicy drutu, pozwala na automatyczne dostosowanie parametrów spawania w metodzie MIG/MAG. Ten system posiada możliwość dostrojenia ręcznego prądu spawania w celu indywidualnego dobrania parametrów. Wybór materiału spawanego (Carbon steel - stal węglowa, Stainless steel - stal nierdzewna, Al-S - miękkie aluminium, Al-Mg - twarde aluminium, Cu-Si - lutospawanie).

Urządzenie po zadaniu grubości materiału dopasowuje prąd spawania w przypadku metody LIFT-TIG. W metodzie MMA urządzenie, wraz z regulacją grubości materiału i inteligentnemu doborowi parametrów, podaje sugerowaną średnicę elektrody, jaką należy użyć.

Spawanie MMA:

 • Hot Start — ułatwia rozpoczęcie spawania, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania na jego początku.
 • Arc Force — regulacja długości łuku spawalniczego, funkcja ta umożliwia zmniejszanie lub zwiększanie głębokości wtopienia oraz zmniejszenie ilości odprysków.
 • VRD — umożliwia odłączenie łuku w momencie odrywania elektrody od materiału oraz zapewni bezpieczeństwo pracy podczas spawania.
 • Anti Stick — łatwiejsze oderwanie elektrody w przypadku jej przyklejenia.

Spawanie LIFT-TIG:

 • Możliwość regulacji prądu spawania [A], po jego ustawieniu spawarka podpowiada grubość blachy.
 • Funkcja LIFT-TIG wyposażona w moduł SOFT START, niwelujący ryzyko uszkodzenia elektrody podczas rozpoczynania procesu spawania.

Nowoczesne technologie w urządzeniu spawalniczym

SKANDI KRAFT MIG 280 4R posiada układ FAN STOP, który wyłącza wentylator na biegu jałowym — dzięki czemu spawarka przy włączonym zasilaniu i pełnej funkcjonalności nie emituje hałasu, redukuje zużycie prądu oraz nie zaciąga pyłu. Wentylator automatycznie włącza się gdy rozpoczniemy spawanie.

iTECH MIG 280 4R został wyposażony w innowacyjny system przepływu powietrza przez komorę chłodzenia NorthernWind (NW), co znacząco zwiększa żywotność, trwałość i cykl pracy komponentów.

System wentylacji spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R

Co wchodzi w skład zestawu?

Spawarka Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R - Zestaw
 • Spawarka SKANDI KRAFT iTECH MIG 280 4R z zintegrowanym kablem zasilającym o długości 3 metrów i przekroju 4x4 [mm2]
 • Uchwyt do spawania metodą MIG KD24, typ MB24 4-metry z wkładem teflonowym-grafitowym
 • Dodatkowy wkład stalowy niebieski 4 m do uchwytu KD24 do spawania drutem o średnicy 0.8 -1.0 [mm]
 • Uchwyt masowy w pełni miedziany 3 metry, przekrój 25 [mm2]
 • Uchwyt elektrodowy miedziowany 3 metry, przekrój 25 [mm2]
 • Rolki drutu: dla aluminium 2x 1.0-1.2U, dla stali węglowej 2x 0.8-1.0V
 • Rozmiar rolek podajnika drutu 22/10/30 [mm]
 • Elementy do montażu butli gazowej: 2 x opaska do zamontowania reduktora gazu, wąż do gazu 2-metrowy, kluczyk, imbus
 • Końcówki prądowe do uchwytu KD24, MB24 (1x 0.8; 1x1.0; 1x1.0 AL; 1x1.2 AL)
 • Tulejka ze sprężyną prowadząca drut spawalniczy do podajnika.
 • Instrukcja.
 • Wszystkie komponenty znajdujące się w zestawie są kompatybilne z danym urządzeniem.
Uchwyt KD 24

Wysokiej jakości, 4-metrowy, uchwyt KD 24 typ MB 24 do spawania metodą MIG, o przekroju przewodu 25 [mm2]. Wygodny do zastosowania, uniwersalny do podłączenia do innych rodzajów spawarek SKANDI KRAFT oraz szybki w montażu dzięki złączu EURO.

Uchwyt masowy

3-metrowy uchwyt masowy z pełni miedzianym przewodem, lepiej przewodzący prąd o przekroju 25 [mm2] bez zakłóceń.

Uchwyt elektrodowy

3-metrowy uchwyt elektrodowy, doskonale przewodzący prąd, stworzony z miedzi i aluminium (miedziowany). Utrzyma elektrodę w idealnym położeniu przez cały czas spawania. Przekrój przewodu 25 [mm2].

Proces spawania

DOOR TO DOOR - SKANDI KRAFT GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Gwarancja oznacza zobowiązanie sprzedawcy lub producenta wobec konsumenta - do zwrotu zapłaconej ceny lub wymiany towarów, ich naprawy lub zapewnienia serwisu w trakcie trwania gwarancji, jeśli nie są one zgodne ze specyfikacją sprzedawanego produktu w momencie zawarcia umowy lub przed jej zawarciem.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Skandi Kraft z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi sprzedawca. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Tak
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5-16
Podajnik drutu 4 ROLKI
2T/4T TAK
Wielkość szpuli drutu [Ø] D200/D300
PAMIĘĆ USTAWIEŃ TAK, 18 kanałów
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8-1.0
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 1.0-1.2
FAN STOP TAK
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 280
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40-280
Parametr uśredniony min. prądu [A] 19
CYKL PRACY MIG dla 40°C 30% [280 A] 60% [198A] 100 % [153A]
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10-280
CYKL PRACY TIG dla 40°C 30% [280 A] 60% [198A] 100 % [153A]
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 30-280
CYKL PRACY MMA dla 40°C 30% [280 A] 60% [198A] 100 % [153A]
FUNKCJA HOT START - MMA TAK
FUNKCJA ARC FORCE - MMA TAK
FUNKCJA ANTI STICK - MMA TAK
FUNKCJA VRD TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 74
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 16A
WAGA URZĄDZENIA [kg] 49
WYMIARY [mm] 890x510x810
DŁUGOŚĆ KABLA ZASILAJĄCEGO [cm] 300
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Tak
Inching (automatyczne podawanie drutu) Tak

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium