OFERTA SPECJALNA

 
 

Spawarka SKANDI KRAFT iTECH MIG 280 4R

Producent: SKANDI KRAFT
Kod produktu: 6323
ZASILANIE: 400 V 50 Hz
PULS/DUAL PULS: Tak
SYNERGIA: Tak
SPOOL GUN: Tak
LUTOSPAWANIE: Tak
SZPULA KG: 5-16
PODAJNIK DRUTU: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
9 999,00 zł 9999.00
Rata od 999,90 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
duża ilość (29 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

Banner Skandi Kraft

Rozbudowane i zaawansowane funkcje w
SKANDI KRAFT iTECH MIG 280 4R

 

Spawarka iTECH MIG 280 4R 3w1 przystosowana do zastosowania przede wszystkim w przemyśle lekkim. Z opcją innowacyjnego systemu MIG/MAG AUTO, który po podaniu rodzaju i grubości materiału oraz średnicy drutu, ustawia odpowiednie parametry spawania i zapewnia gotowość do pracy. Dzięki oprogramowaniu, system AUTO samodzielnie dobierze parametry początkującym użytkownikom metody spawania MIG, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą metodą. Wyposażona także w system pracy MANUAL dla najbardziej wymagających i doświadczonych użytkowników. Urządzenie umieszczone jest na wytrzymałym i mocnym podwoziu transportowym ze skrętnymi kółkami. Pozwala przewozić butle 50L nawet w trudnych warunkach.

iTECH MIG 280 4R został wyposażony w innowacyjny system przepływu powietrza przez komorę chłodzenia NorthernWind (NW), co znacząco zwiększa żywotność, trwałość i cykl pracy komponentów.

Dzięki rozbudowanej konstrukcji czterorolkowego podajnika (4R) płynność posuwu drutu jest stabilniejsza, ma możliwość podłączenia 5-metrowych uchwytów MIG, a także zamontowanie szpuli drutu D300. Posiada wyświetlacz 5” LCD, pozwalający na intuicyjną i łatwą obsługę w 5 językach. Oferuje komfortowy, cichy tryb pracy (FAN STOP) przy jednoczesnym ograniczonym zużyciu prądu. Do spawania 3 metodami: (MIG/MAG-AUTO), elektrody (MMA) i LIFT-TIG.

Banner Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R

iTECH MIG 280 4R to przede wszystkim intuicyjna obsługa i zaawansowana funkcjonalność, która pozwala na indywidualne dopasowanie ustawień w technologiach PULSE, DUAL PULSE i INDUCTANCE (indukcyjność). Urządzenie posiada 3-metrowy w pełni miedziany kabel zasilający 4x4 [mm2] 450V/750V oraz 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy. Zestaw zawiera 3-metrowy uchwyt elektrodowy oraz 4-metrowy uchwyt KD24.

iTECH MIG 280 4R idealnie sprawdzi się do spawania materiałów o grubości

od 0.5 [mm] do 23 [mm]:

 • przemysł lekki (konstrukcje aluminiowe, zbiorniki nierdzewne),

 • w pracach warsztatowych (spawanie półosi, spawanie balustrad),

 • w firmie (naprawa lemiesza koparko-ładowarki, produkcja bram i ogrodzeń).

Jakość spawania dzięki rozbudowanej funkcjonalności

Dzięki oprogramowaniu, system AUTO samodzielnie dobierze parametry początkującym użytkownikom metody spawania MIG, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą metodą. Wyposażona także w system pracy MANUAL dla najbardziej wymagających i doświadczonych użytkowników.

Spawanie PULSE i DUAL PULSE, poprawiające transfer spoiwa do jeziorka spawalniczego mające szczególny wpływ na jakość i wytrzymałość spoiny.Regulacja indukcyjności ± [%]. Ustawienie częstotliwości impulsów w trybie puls i podwójnego pulsu [Hz]. Możliwość regulacji cyklu pulsu i podwójnego pulsu[%].

Wybór 2T/4T, która umożliwia bardziej komfortowe tworzenie dłuższych spoin.

Funkcje SPOT przeznaczona do spawania punktowego. Urządzenie posiada nastawiony czas nagrzewania, a operator zadaje tylko i wyłącznie prąd spawania. Ta funkcja ma najczęściej zastosowanie w warsztatach samochodowych.

S_2T / S_4T, czyli spawanie rozpoczynające się od wypływu gazu przed procesem, następnie rozpoczyna spawanie od niższego prądu do prądu bazowego i końcowo obniżeniu wartości prądu do nastawień wygaszenia krateru oraz włączenie wypływu gazu po zakończonym procesie.

Panel spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R

Innowacyjna budowa wnętrza

Wnętrze spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R - lampka

Spawarka z 4 rolkowym podajnikiem drutu, dzięki któremu drut podawany jest płynnie i jednostajnie w zależności od potrzeb. Zaletą rozbudowanego podajnika jest możliwość podłączania długich uchwytów MIGLampka wewnątrz spawarki umożliwiająca łatwą wymianę drutu w podajniku. Przycisk umożliwiający szybkie wysunięcie drutu (inching).

Podajnik z mozliwością montażu szpuli drutu D200 lub D300. W zastosowaniu dla pracy przy mniejszych gabarytach gdzie liczy się mobilność urządznia. D300 dla zamontowania szpuli 15kg, kiedy wiemy że urządzenie będzie pracować w długich cyklach pracy, gdzie niezawodna staje się duża szpula drutu.

Komfort pracy w przemyśle

Spawarka na wytrzymałym podwoziu jezdnym z miejscem na umieszczenie butli do 50L. W zestawie łańcuch zabezpieczający butlę i haki przeznaczone do transportu urządzenia. Posiada 3-metrowy w pełni miedziany kabel zasilający 4x4 [mm2] 450V/750V oraz 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy. Zestaw zawiera 3-metrowy uchwyt elektrodowy oraz 4-metrowy uchwyt KD24.

Jest zbudowana z tranzystorów IGBT, które charakteryzują się wysoką wydajnością. Złącze podgrzewacza gazu (36V) - poprzez zastosowanie gniazda można podłączyć reduktor z podgrzewaczem lub sam podgrzewacz i ogrzać gaz do temperatury dodatniej.

Możliwość podłączenia uchwytu SPOOL GUN (uchwytu z wbudowanym podajnikiem drutu), który zapewni poprawę transferu materiału do spoiny. 

Koło spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R - podwozie jezdne

Wyświetlacz LCD w nowoczesnym wydaniu z funkcją AUTO

Panel Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R

Spawarka z czytelnym wyświetlaczem 5” LCD, pięcioma językami do wyboru oraz 18 kanałami pamięci z możliwością zapisu ustawień. Wygodne pokrętła i przejrzysty panel ułatwiający szybkie nastawienie spawarki, nawet w rękawicach spawalniczych.

Do spawania 3 metodami: MIG/MAG (MIG/MAG AUTO), LIFT- TIG i MMASystem MIG/MAG AUTO - po podaniu rodzaju i grubości materiału oraz średnicy drutu, pozwala na automatyczne dostosowanie parametrów spawania w metodzie MIG/MAG. Ten system posiada możliwość dostrojenia ręcznego prądu spawania w celu indywidualnego dobrania parametrów. Wybór materiału spawanego (Carbon steel - stal węglowa, Stainless steel - stal nierdzewna, Al-S - miękkie aluminium, Al-Mg - twarde aluminium, Cu-Si - lutospawanie).

Urządzenie po zadaniu grubości materiału dopasowuje prąd spawania w przypadku metody LIFT-TIG. W metodzie MMA urządzenie, wraz z regulacją grubości materiału i inteligentnemu doborowi parametrów, podaje sugerowaną średnicę elektrody, jaką należy użyć.

Spawanie MMA:
 • Hot Start — ułatwia rozpoczęcie spawania, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania na jego początku.
 • Arc Force — regulacja długości łuku spawalniczego, funkcja ta umożliwia zmniejszanie lub zwiększanie głębokości wtopienia oraz zmniejszenie ilości odprysków.
 • VRD — umożliwia odłączenie łuku w momencie odrywania elektrody od materiału oraz zapewni bezpieczeństwo pracy podczas spawania.
 • Anti Stick — łatwiejsze oderwanie elektrody w przypadku jej przyklejenia.
Spawanie LIFT-TIG:
 • Możliwość regulacji prądu spawania [A], po jego ustawieniu spawarka podpowiada grubość blachy.
 • Funkcja LIFT-TIG wyposażona w moduł SOFT START, niwelujący ryzyko uszkodzenia elektrody podczas rozpoczynania procesu spawania.

Nowoczesne technologie w urządzeniu spawalniczym

SKANDI KRAFT MIG 280 4R posiada układ FAN STOP, który wyłącza wentylator na biegu jałowym — dzięki czemu spawarka przy włączonym zasilaniu i pełnej funkcjonalności nie emituje hałasu, redukuje zużycie prądu oraz nie zaciąga pyłu. Wentylator automatycznie włącza się gdy rozpoczniemy spawanie.

iTECH MIG 280 4R został wyposażony w innowacyjny system przepływu powietrza przez komorę chłodzenia NorthernWind (NW), co znacząco zwiększa żywotność, trwałość i cykl pracy komponentów.

System wentylacji spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 280 4R

Co wchodzi w skład zestawu?

 • Spawarka SKANDI KRAFT iTECH MIG 280 4R z zintegrowanym kablem zasilającym o długości 3 metrów i przekroju 4x4 [mm2]
 • Uchwyt do spawania metodą MIG KD24, typ MB24 4-metry z wkładem teflonowym-grafitowym
 • Dodatkowy wkład stalowy niebieski 4 m do uchwytu KD24 do spawania drutem o średnicy 0.8 -1.0 [mm]
 • Uchwyt masowy w pełni miedziany 3 metry, przekrój 25 [mm2]
 • Uchwyt elektrodowy miedziowany 3 metry, przekrój 25 [mm2]
 • Rolki drutu: dla aluminium 2x 1.0-1.2U, dla stali węglowej 2x 0.8-1.0V
 • Rozmiar rolek podajnika drutu 22/10/30 [mm]
 • Elementy do montażu butli gazowej: 2 x opaska do zamontowania reduktora gazu, wąż do gazu 2-metrowy, kluczyk, imbus
 • Końcówki prądowe do uchwytu KD24, MB24 (1x 0.8; 1x1.0; 1x1.0 AL; 1x1.2 AL)
 • Tulejka ze sprężyną prowadząca drut spawalniczy do podajnika.
 • Instrukcja.
 • Wszystkie komponenty znajdujące się w zestawie są kompatybilne z danym urządzeniem.
Uchwyt KD 24

Wysokiej jakości, 4-metrowy, uchwyt KD 24 typ MB 24 do spawania metodą MIG, o przekroju przewodu 25 [mm2]. Wygodny do zastosowania, uniwersalny do podłączenia do innych rodzajów spawarek SKANDI KRAFT oraz szybki w montażu dzięki złączu EURO.

Uchwyt masowy

3-metrowy uchwyt masowy z pełni miedzianym przewodem, lepiej przewodzący prąd o przekroju 25 [mm2] bez zakłóceń.

Uchwyt elektrodowy

3-metrowy uchwyt elektrodowy, doskonale przewodzący prąd, stworzony z miedzi i aluminium (miedziowany). Utrzyma elektrodę w idealnym położeniu przez cały czas spawania. Przekrój przewodu 25 [mm2].

DOOR TO DOOR - SKANDI KRAFT GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Gwarancja oznacza zobowiązanie sprzedawcy lub producenta wobec konsumenta - do zwrotu zapłaconej ceny lub wymiany towarów, ich naprawy lub zapewnienia serwisu w trakcie trwania gwarancji, jeśli nie są one zgodne ze specyfikacją sprzedawanego produktu w momencie zawarcia umowy lub przed jej zawarciem.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Skandi Kraft z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi sprzedawca. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS/DUAL PULS Tak
SYNERGIA Tak
SPOOL GUN Tak
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5-16
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
2T/4T TAK
Wielkość szpuli drutu [Ø] D200/D300
PAMIĘĆ USTAWIEŃ TAK, 18 kanałów
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8-1.0
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 1.0-1.2
FAN STOP TAK
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 280
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40-280
Parametr uśredniony min. prądu [A] 19
CYKL PRACY MIG dla 40°C 30% [280 A] 60% [198A] 100 % [153A]
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10-280
CYKL PRACY TIG dla 40°C 30% [280 A] 60% [198A] 100 % [153A]
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 30-280
CYKL PRACY MMA dla 40°C 30% [280 A] 60% [198A] 100 % [153A]
FUNKCJA HOT START - MMA TAK
FUNKCJA ARC FORCE - MMA TAK
FUNKCJA ANTI STICK - MMA TAK
FUNKCJA VRD TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 74
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 16A
WAGA URZĄDZENIA [kg] 49
WYMIARY [mm] 890x510x810
DŁUGOŚĆ KABLA ZASILAJĄCEGO [cm] 300
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Tak
Inching (automatyczne podawanie drutu) Tak

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium