Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik TIG 200 DC

  • nowość
Producent: IDEAL
Kod produktu: 4824
Zasilanie: 230V 50Hz
Prąd spawania: do 200 A
Tryb 2T/4T: Nie
Cyfrowy panel: Tak
Pamięć programów: Nie
Zdalne sterowanie: Nie
CYFROWY PANEL: Tak
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 189,00 zł
lub raty 10 x 118,90 zł | RRSO 0%
1189.00
Dostępny (29 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL PRAKTIK TIG 200 DC

PRAKTIK TIG 200 DC DIGITAL jest przenośnym źródłem prądu, wykonanym w technologii IGBT, przeznaczonym do spawania metodą TIG oraz metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC). Niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w pracach warsztatowych jak i podczas prac terenowych.

Spawarka Inwertorowa Ideal praktik TIG 200 DC

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka Praktik TIG 200
  • Uchwyt TIG 17 - 4m
  • Uchwyt Elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 1,5m
  • Elementy eksploatacyjne uchwytu
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

JEDNA SPAWARKA WIELE MOŻLIWOŚCI

IDEAL TIG 200 DC daje nam możliwość pracy w metodzie MMA - spawanie elektrodą otuloną z wykorzystaniem prądu aż do 200A. Dodatkowo spawarka pozwala na spawanie w metodzie TIG DC z wykorzystaniem elektrod wolframowych prądem do 200A przy sprawności 40%.

Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik TIG 200 DC
 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA IDEAL 200 TIG DC

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji p przypadku cienkich elementów.

VRD - Funkcja ta obniża napięcie w stanie bez obciążenia. W przeciągu milisekund po zakończeniu spawania, napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym. W skrajnych przypadkach utrudnia zajarzenie łuku.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie. Poprawia efektywność spawania, zwarciu elektrody towarzyszy jej przegrzanie co może skutkować jej uszkodzeniem.

OPADANIE PRĄDU / WYGASZENIE ŁUKU – umożliwia wolniejsze chłodzenie jeziorka i lepsze wypełnienie spoiwem. Stopniowo zmniejsza wartość prądu spawania od wartości bazowej do zadanej wartości końcowej. W znacznej mierze redukuje ryzyko powstania krateru czyli wady spawalniczej, zwiększającej ryzyko pękania spoiny.

POST GAZ – wypływ gazu po spawaniu. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny. Regulacja wyrażona w sekundach.  

HF – bezstykowe zajarzenie łuku polegające na wyzwoleniu zapłonu za pomocą  wbudowanego jonizatora, bez konieczności stykania z materiałem. Łuk jest wyzwalany za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości.

Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik TIG 200 DC
 

DOOR TO DOOR - IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230V 50Hz
Prąd spawania do 200 A
Tryb 2T/4T Nie
Cyfrowy panel Tak
Pamięć programów Nie
Zdalne sterowanie Nie
CYFROWY PANEL Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5 - 200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10 - 200
CYKL PRACY [%] 40% - 200A - 18V | 60% - 125A - 15V | 100% - 100A - 14V
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6 - 4,0mm
POST-GAZ [s] 0.1-10
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-5
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25A zwłoczne
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 64
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
WAGA URZĄDZENIA [KG] 6,3 / 11kg
WYMIARY [mm] 380 x 120 x 220

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium