Kup dzisiaj, zapłać za 30 DNI! Odroczone płatności dla firm PragmaGO już dostępne!

Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik TIG 200 AC DC HF

Producent: IDEAL
Kod produktu: 4854
ZASILANIE: 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA: do 200 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT: Nie
CYFROWY PANEL: Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW: Nie
ZDALNE STEROWANIE: Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A]: 10A/10,4V - 200A/18V
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 209,00 zł 2209.00
Rata od 220,90 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
Dostępny (46 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL PRAKTIK TIG 200 AC DC HF

Ideal Praktik TIG 208 AC/DC to nowoczesna sterowana cyfrowo spawarka inwertorowa, skonstruowana w oparciu o tranzystory IGBT. Umożliwia spawanie metodami TIG AC DC oraz MMA. Zasilania jest z sieci jednofazowej 230V. Jest to urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o pracy w terenie.

Spawarka TIG jest mała, lekka i wszechstronna, idealna do spawania stali nierdzewnych i kwasoodpornych. Wbudowana funkcja spawania z regulowanym pulsem, pozwala łączyć nawet bardzo cienkie elementy. Maksymalny prąd spawania dla obydwu metod wynosi 200A. Prosty w obsłudze i intuicyjny panel funkcyjny pozwala na precyzyjną kontrolę wszystkich najważniejszych parametrów spawania dla metod TIG oraz MMA.

Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik TIG 200 AC DC

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka Ideal Praktik TIG 200 AC DC
 • uchwyt spawalniczy TIG 17 o długości 4 m
 • przewód elektrodowy MMA o długości 3 m
 • przewód masowy o długości 2 m
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • elektroda zielona
 • elektroda niebieska
 • łącznik
 • 2x tulejka zaciskowa
 • 3x dysza gazowa
 • korek tig krótki
 • korek tig długi
 • instrukcja obsługi w języku polskim

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

SPAWARKA DO ZASTOSOWAŃ PROFESJONALNYCH I AMATORSKICH

Urządzenie służy do spawania metodą TIG stali i metali kolorowych (także aluminium i jego stopów), ale pozwala także na spawanie metodą MMA. Prąd spawania daje możliwość uzyskania 5mm przetopu przy 40% sprawności. Ogromną zaletą urządzenia jest opcje spawania TIG z PULSEM. Spawanie z pulsem znacznie ogranicza przegrzanie materiału, redukuje odpryski dając bardzo precyzyjne wtopienie. Dzięki tej funkcji spawacz ma wyższą kontrolę nad przebiegiem spawania, a sama spoina jest węższa i ładniejsza.

DOSKONAŁY STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI

IDEAL z serii Praktik TIG to urządzenie, które na rynku wyróżnia świetna cena w połączeniu z doskonałą jakością produkcyjną. Spawarka daje nam możliwość spawania prądem maksymalnym 200A z opcją PULS, dodatkowo spawarka posiada funkcje wspomagające proces spawania (regulacją prądu bazowegoimpulsu i częstotliwość pulsu) co w tej klasie urządzeń jest niewątpliwym atutem tego sprzętu.

INTUICYJNA OBSŁUGA

Prosty w obsłudze i intuicyjny panel funkcyjny pozwala na precyzyjną kontrolę wszystkich najważniejszych parametrów spawania dla metod TIG oraz MMA. Spawarki wyposażone są w szereg nowoczesnych technologii, wspierających pracę operatora, stabilizujących parametry wyjściowe oraz zabezpieczających spawarkę przed uszkodzeniem.

 
Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik TIG 200 AC DC
 
 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

PULS – zapewnia lepszy transfer spoiwa w spawany materiał przez co zasadniczo poprawia kontrolę nad procesem spawania oraz jakość samej spoiny. Wykorzystanie prądu pulsacyjnego pozwala na uzyskanie spoiny wyróżniającej się drobnokrystaliczną strukturą i wytrzymałością na powstawanie pęknięć gorących. Umożliwia pracę we wszystkich pozycjach i jest szczególnie przydatna dla pozycji wymuszonych. Zapewnia mniejszy wpływ ciepła sprawdza się w przypadku cieńszych materiałów, czy też tych o podwyższonej przewodności cieplnej jak np. stopy aluminium. Redukuje ilość odprysków.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji p przypadku cienkich elementów.

NARASTANIE PRĄDU – stopniowo zwiększa prąd spawania od wartości początkowej do wartości bazowej. Niweluje ryzyko początkowego rozprysku, zmniejsza ryzyko przepalenia spawanego materiału. W metodzie TIG dodatkowo zmniejsza zużycie elektrody wolframowej i samego uchwytu.  

PRE GAS – wypływ gazu przed zajarzeniem łuku. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Wstępnie oczyszcza spawany materiał. Regulacja wyrażona w sekundach.  

OPADANIE PRĄDU / WYGASZENIE ŁUKU – umożliwia wolniejsze chłodzenie jeziorka i lepsze wypełnienie spoiwem. Stopniowo zmniejsza wartość prądu spawania od wartości bazowej do zadanej wartości końcowej. W znacznej mierze redukuje ryzyko powstania krateru czyli wady spawalniczej, zwiększającej ryzyko pękania spoiny.

HF – bezstykowe zajarzenie łuku polegające na wyzwoleniu zapłonu za pomocą  wbudowanego jonizatora, bez konieczności stykania z materiałem. Łuk jest wyzwalany za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości.

AC BALANS - to możliwość regulacji stosunku czasu trwania polaryzacji dodatniej do ujemnej w pojedynczym okresie. Regulacja balansu decyduje o wprowadzanej ilości ciepła w materiał oraz kształcie i wtopieniu spoiny. Regulacja balansu ma również wpływ na obciążenie elektrody wolframowej. Przy odwrotnej polaryzacji w metodzie TIG im krótsza faza dodatnia (mniejszy balans) spoina jest węższa a wtopienie większe. Zwiększając balans zyskujemy lepsze czyszczenie, szeroką spoinę i płytsze wtopienie.

AC TIG – funkcja spawania prądem przemiennym, umożliwiająca jakościowe spawanie aluminium. Pozwala skutecznie usunąć tlenki aluminium oraz utrzymać jeziorko w stanie czystym. Częstotliwość AC wyrażana w Hz wskazuje ile cykli prądu przemiennego przypada na sekundę optymalny zakresy regulacji to 80-120 Hz. Im większa częstotliwość tym lepsza jakość spoiny oraz lepsze skupienie łuku

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie. Poprawia efektywność spawania, zwarciu elektrody towarzyszy jej przegrzanie co może skutkować jej uszkodzeniem.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 
Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik TIG 200 AC DC

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Nie
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10A/10,4V - 200A/18V
CYKL PRACY [%] 40% - 200A - 18V | 60% - 115A - 14,6 | 100% - 89A - 13,6
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6 - 4,0
POST-GAZ [s] 0,1 - 10
PRE-GAZ [s] 0,1 - 1,0
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0,0 - 5,0
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0,0 - 5,0
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 10÷200
PRĄD KOŃCOWY [A] 10 - 200
POBÓR MOCY [kW] 5,9
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] C25A
BALAS AC [%] 20 - 50
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 200
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 20 - 250
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 5 - 100
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 78
STOPIEŃ OCHRONY IP21S klasa izolacji H
WAGA URZĄDZENIA [KG] 14.7
WYMIARY [mm] 445 x 170 x 295

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium