Spawarka Ideal Tecno MIG 200/2 IGBT 230 oraz 400 V

Producent: IDEAL
Kod produktu: 3434
3W1 SPAWARKA: TAK
CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz]: 50
ZASILANIE 230/400 V: TAK
ZABEZPIECZENIE [A]: 20A - 230V / 16A - 400V
IGBT: TAK
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY: TAK
EUROZŁĄCZE: TAK
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 499,00 zł
lub raty 10 x 149,90 zł | RRSO 0%
1499.00
Dostępny (47 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

 

Ideal Tecno MIG 200/2 to bezawaryjny migomat MIG/MAG z możliwością MMA oraz FLUX. Urządzenie posiada zaawansowaną elektronikę wykorzystującą  tranzystory IGBT oraz dwa rodzaje zasilania (230V oraz 400V). Przedni panel wyposażono w czytelny wyświetlacz LED oraz uniwersalne gniazdo EURO. Całe urządzenie posiada solidną konstrukcję z możliwością zamontowania butli z gazem bez konieczności inwestowania w wózek spawalniczy.

 

Spawarka Ideal Tecno MIG

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

PEŁNA FUNKCJONALNOŚĆ

Dzięki zmiennej biegunowości można spawać drutami proszkowymi samoosłonowymi (FLUX), ale także można spawać metodą MMA z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych. Regulowana INDUKCYJNOŚĆ pozwala na spawanie bez odprysków zarówno cienkich blach, jak i grubych profili oraz prowadzenie procesu LUTOSPAWANIA CuSi.

 INTUICYJNE STEROWANIE

Spawarka IDEAL TECNOMIG 200/2 ma łatwy w obsłudze zintegrowany panel funkcyjny z pokrętłami, umożliwiającymi płynną regulację prądu spawania, prędkości podawania drutu oraz indukcyjności. Takie rozwiązanie gwarantuję prostotę i łatwość użytkowania.

 

Spawarka IDEAL TECNO MIG 200/2

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka IDEAL TECNOMIG 200/2
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB15 - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 2m
  • Adapter zasilania z 400V na 230V
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY SPAWARKI IDEAL TECNO MIG 200/2

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajność oraz wydłużają niezawodność źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania, tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

INDUKCYJNOŚĆ – umożliwia optymalizację procesu spawania w zależności od grubości spawanego elementu oraz warunków spawania. Zmniejszenie indukcyjności sprawia, że łuk staje się stabilniejszy i skoncentrowany a przez to pozwala na większe wtopienie w materiał. Zwiększenie indukcyjności przydatne przy spawaniu cienkich elementów przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka. Łuk staje się miękki, zmniejsza się ilość odprysków. Funkcja odpowiednia dla cienkich elementów oraz w procesie lutospawania (pozwala uniknąć uszkodzenia ochronnej warstwy ocynku).

INDUKCYJNOŚĆ – umożliwia optymalizację procesu spawania w zależności od grubości spawanego elementu oraz warunków spawania. Zmniejszenie indukcyjności sprawia, że łuk staje się stabilniejszy i skoncentrowany a przez to pozwala na większe wtopienie w materiał. Zwiększenie indukcyjności przydatne przy spawaniu cienkich elementów przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka. Łuk staje się miękki, zmniejsza się ilość odprysków. Funkcja odpowiednia dla cienkich elementów oraz w procesie lutospawania (pozwala uniknąć uszkodzenia ochronnej warstwy ocynku).

FLUX ( FCAW )  - spawanie łukowe drutem proszkowym. Stosujemy drut samoosłonowy, który jest wypełniony proszkiem, który wytwarza gazy osłonowe  podczas spawania. W związku z tym w tej metodzie nie jest wymagane dostarczanie gazu osłonowego z zewnętrznego źródła.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY – wbudowane urządzenie mające na celu odcięcie zasilania gdy z jakiegoś powodu nastąpi przepięcie. Chroni to przed uszkodzeniem sieci zasilającej jak i samego urządzenia.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

PODWOZIE JEZDNE – zazwyczaj montowane w tych większych urządzeniach, choć znajdziemy również w tych spawarkach z przedziału mocy do 200 A. Podwozie wyposażone w miejsce na butle wraz z łańcuchem do jej stabilnego mocowania.

 

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

3W1 SPAWARKA TAK
CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz] 50
ZASILANIE 230/400 V TAK
ZABEZPIECZENIE [A] 20A - 230V / 16A - 400V
IGBT TAK
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY TAK
EUROZŁĄCZE TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 56
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA MIG/MAG [A] 30 - 200
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA TIG [A] 180
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 180
CYKL PRACY MIG/MAG [%] 60% - 200A, 100% - 130A
CYKL PRACY TIG [%] 60% - 180A, 100% - 130A
CYKL PRACY MMA [%] 60% - 180A, 100% - 130A
TIG SCRATCH TAK
LUTOSPAWANIE TAK
INDUKCYJNOŚĆ TAK
PODAJNIK DRUTU 2R
SZPULA DRUTU [kg] 2 / 5
WIELKOŚĆ SZPULI DRUTU [Ø/mm] D200
ŚREDNICA DRUTU SPAWALNICZEGO [Ø/mm] 0,6 - 1,2
ŚREDNICA ELEKTRODY [Ø/mm] 1,6 - 4,0
ZŁĄCZE PODGRZEWACZA GAZU TAK
PODWOZIE JEZDNE TAK
Wymiary urządzenia [mm] 640 x 250 x 380
WAGA URZĄDZENIA [kg] 15
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE URZĄDZENIA wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium