Spawarka Ideal V-MIG 285 4x4 DIGITAL MMA

Producent: IDEAL
Kod produktu: 6390
3W1 SPAWARKA: TAK
ZASILANIE [V]: 400
CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz]: 50
ZABEZPIECZENIE [A]: 16
IGBT: TAK
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY: TAK
EUROZŁĄCZE: TAK
Przejdź do pełnej specyfikacji
3 999,00 zł
lub raty 10 x 399,90 zł | RRSO 0%
3999.00
Dostępny (41 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

Spawarka MIG/MAG IDEAL V-MIG 285 4x4 PRO

IDEAL V-MIG 285 4x4 PRO stosowany jest do spawania aluminium i jego stopów, stali nierdzewnej oraz stali węglowych i niskostopowych. Spawanie odbywa się w osłonie gazu obojętnego bądź aktywnego.Doskonałe urządzenie do intensywnych prac spawalniczych w warunkach produkcyjnych (przemysłowych) jak i w warsztatach naprawczych.

Szybka realizacja prac - wydajna i stabilna praca

Konstrukcja półautomatu oparta na technologii inwertorowej, charakteryzuje się stabilnym łukiem spawalniczym przy stosunkowo niskim poborze prądu. Dodatkowa elektroniczna regulacja dławika zwiększa kontrolę nad prądem spawania, pozwalając na uzyskanie jeszcze lepszej jakości spoiny, minimalizując przebarwienia i odpryski. Prąd spawania 280A w cyklu pracy 60% pozwala na swobodną realizację najbardziej wymagających prac.

Spawarka Ideal V-MIG 285 4x4 DIGITAL MMA

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

Pełna kontrola - prosta i wygodna regulacja

Czytelny panel sterowania z cyfrowymi wyświetlaczami prądu i napięcia spawania pozwalana dokładną regulację parametrów pracy. Umożliwia wybór trybu pracy - MIG/MAG, MMA. Duże pokrętła pozwalają na swobodną regulację, także w rękawicy spawalniczej. Za ich pomocą można ustawić takie parametry jak prąd spawania dla trybu MIG jak i MMA, prędkość posuwu drutu czy koretką elektroniczna dławika.

 

Ideal V-MIG 285 4x4 DIGITAL MMA

Jest urządzeniem kompaktowym, wyposażonym w profesjonalny 4-rolkowy układ podawania drutu (w zestawie rolki 0,8-1,0V i 1,0-1,2V),zapewniając płynne i równe podawanie drutu. Pozwala to na stosowanie długich uchwytów spawalniczych 4m i 5m. Przystosowany jest do zasilania z trójfazowej sieci 400V, 50/60Hz. Nad właściwą pracą urządzenia czuwa układ przeciw przeciążeniowy.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarkę V-MIG 285 4x4 DIGITAL MMA,
  • Uchwyt spawalniczy MIG MB 25 - 3 m,
  • Uchwyt Masowy - 3 m,
  • Uchwyt elektrodowy - 3 m,
  • 2 rolki do stali: 0,8-1,0 V,
  • 2 rolki do aluminium: 1,0-1,2 U,
  • Instrukcja obsługi.

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

Spawarka Ideal V-MIG 285 4x4 DIGITAL MMA

 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T-spawanie dwutaktem. Aby wyzwolić łuk należy nacisnąć przycisk na uchwycie spawalniczym i trzymać go podczas spawania, zwolnienie przycisku skutkuje wygaśnięciem łuku spawalniczego.

4T-spawanie czterotaktem ( MIG/MAG ). Aby wyzwolić łuk należy nacisnąć przycisk na uchwycie spawalniczym a następnie go zwolnić . Utrzymywanie łuku będzie kontynuowane. Aby wygasić łuk spawalniczy należy przycisnąć ponownie a następnie puścić przycisk.

3W1 SPAWARKA – inwertorowe źródło, które w efektywny i bezawaryjny sposób łączy kilka metod spawalniczych. Migomat czyli spawanie gazem obojętnym i aktywnym MIG MAG wraz ze spawaniem elektrodą otuloną MMA. Dodatkowo umożliwia stosowanie uchwytu TIG z zaworkiem do spawania w metodzie Lift z dotykowym zajarzeniem łuku.

FLUX ( FCAW )  - spawanie łukowe drutem proszkowym. Stosujemy drut samoosłonowy, który jest wypełniony proszkiem, który wytwarza gazy osłonowe  podczas spawania. W związku z tym w tej metodzie nie jest wymagane dostarczanie gazu osłonowego z zewnętrznego źródła.

INDUKCYJNOŚĆ – umożliwia optymalizację procesu spawania w zależności od grubości spawanego elementu oraz warunków spawania. Zmniejszenie indukcyjności sprawia, że łuk staje się stabilniejszy i skoncentrowany a przez to pozwala na większe wtopienie w materiał. Zwiększenie indukcyjności przydatne przy spawaniu cienkich elementów przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka. Łuk staje się miękki, zmniejsza się ilość odprysków. Funkcja odpowiednia dla cienkich elementów oraz w procesie lutospawania (pozwala uniknąć uszkodzenia ochronnej warstwy cynku).

LUTOSPAWANIE - metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. Lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu łukiem elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub mosiądzu ze stalą czy nawet spawania żeliwa.

BURN BACK – funkcja upalania drutu, nie dopuszcza do przytapiania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej. Regulowana w czasie, umożliwia chwilowe wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

EUROZŁĄCZE – umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 Spawarka Ideal V-MIG 285 4x4 DIGITAL MMA

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

3W1 SPAWARKA TAK
ZASILANIE [V] 400
CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz] 50
ZABEZPIECZENIE [A] 16
IGBT TAK
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY TAK
EUROZŁĄCZE TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 50
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA MIG/MAG [A] 50 - 280
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA TIG [A] 50 - 200
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 50 - 200
CYKL PRACY MIG/MAG [%] 60% - 280 A
TIG SCRATCH TAK
FLUX TAK
2T/4T TAK
BURN BACK TAK
LUTOSPAWANIE TAK
INDUKCYJNOŚĆ TAK
PODAJNIK DRUTU TAK
SZPULA DRUTU [kg] 5/15
WIELKOŚĆ SZPULI DRUTU [Ø/mm] D200, D300
ŚREDNICA DRUTU SPAWALNICZEGO [Ø/mm] 0,8/1,2
ŚREDNICA ELEKTRODY [Ø/mm] 1,6 - 4,0
ZŁĄCZE PODGRZEWACZA GAZU TAK
PODWOZIE JEZDNE TAK
Wymiary urządzenia [mm] 910 x 290 x 680
WAGA URZĄDZENIA [kg] 51
STOPIEŃ OCHRONY IP21
CHŁODZENIE URZĄDZENIA Wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium