Spawarka Migomat Magnum 210 MIG Synergia EASY MAG MMA Lutospawanie

Producent: MAGNUM
Kod produktu: 2972
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 519,00 zł
lub raty 10 x 151,90 zł | RRSO 0%
1519.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Produkty powiązane

Opis

BEZKONKURENCYJNY MAGNUM 210 SYNERGIA EASY - ZAAWANSOWANY I NIEZAWODNY

Nowszą wersję tego modelu można znaleźć tutaj: Magnum MIG 210 H Synergia Easy

MAGNUM MIG 210 SYNERGIA EASY to spawarka inwertorowa, która imponuje niewielkimi gabarytami i masą ok. 10kg, Jest to najtańsza synergiczna spawarka MIG/MAG na rynku. Bardzo łatwa w obsłudze, automatycznie dobiera ustawienia w oparciu o zadaną średnice drutu.

MIG 210 Easy marki MAGNUM to najlepszy wybór dla osób, które poszukują pierwszego urządzenia MIG/MAG, oraz do zastosowań warsztatowo usługowych. Dzięki zastosowaniu ustawień synergicznych urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i może być użytkowane przez spawaczy nawet z minimalnym doświadczeniem.

Spawarka pomimo niewielkich rozmiarów oferuje parametry na najwyższym poziomie 200 A w cyklu 60% oraz możliwość spawania drutami o średnicy od 06 do 1,0 mm. Magnum 210 Easy Synergia posiada duży, czytelny panel oraz intuicyjne sterowanie. Jest to jeden z najpopularniejszych inwertorów, wysoko ocenianych przez użytkowników.

Magnum MIG 210 Synergia Easy

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka MAGNUM MIG 210 Synergia Easy
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typu MB15 - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 1,5m
  • Uchwyt masowy - 1,5m
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE MAGNUM 210 SYNERGIA EASY

Magnum umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp.. Model 210 Easy umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny. Magnum wykorzystany może być również do obróbki blach ocynkowanych.

 

 

ZALETY SPAWARKI MAGNUM 210 EASY SYNERGIA

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.

SPAWARKA 3W1 - ten model spawarki posiada dwa wtyki prądowe [+] i [-] oraz zmienną biegunowość. Jest to proste i bezawaryjne rozwiązanie konstrukcyjne spotykane głównie w spawarkach inwertorowych. Umożliwia spawanie MMA oraz podłączeniu uchwytu TIG z zaworkiem, gdzie gaz jest sterowany w rączce poza urządzeniem. Dla metody MMA oraz TIG oferuje duży zakres prądowy zaczynający się już od 10A.

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

 

Półautomat Magnum 210 Synergia Easy

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

 

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.6/0.8/0.9/1.0
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 50-200
CYKL PRACY MIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10-200
CYKL PRACY TIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10-160
CYKL PRACY MMA 60
FUNKCJA HOT START - MMA tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 51/14VRD
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 16,5-24
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 6,4
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 - 3,2
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
WAGA URZĄDZENIA [kg] 10
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (3)

25 maja 2019

Spawarka działa bez zarzutu. Kupiona prywatnie do użytku domowego mogę polecić

30 czerwca 2022

Dosiałem widza (zmienił na 3F) jest super mała kompaktowa spawa elegancko

20 stycznia 2023

Posiadam ten model od okolo 2 może 2,5 roku. Co mogę powiedzieć na jej temat po zużyciu około 40kg drutu do czarnej stali to to, że sprawuje się bardzo dobrze. Używam jej czasami kilka razy w miesiącu, a jeśli trzeba to i codziennie przez cały miesiąc. Do tej pory nie miałem z nią absolutnie żadnych problemów. Nie zdarzylo sie jeszcze aby sprzęt wyłączył się na wskutek przegrzania ( a zdarzalo się kłaść spoiny na stali o grubości 10mm metodą mag na nie przerwanym spawie do 7cm) spawając na przetop po uprzednim sfazowaniu brzegów oraz jak wiadomo, spawaniu na 3 warstwy. Jakość położonego spawu jest na duży plus. Po wymianie drutu oraz gazu na argon spawanie stopu aluminium z innymi domieszkami wyszły bardzo dobrze jak na moje potrzeby. Aluminiowe elementy trzymają już około 16 miesięcy, a były to trzymaki opon w motocyklu ( cross) w tylnym kole. Tig lift w mojej opini jest okej, aczkolwiek pokrętło w rączce jest dość nie wygodne( między spawami tracimy sporo gazu ). Dużym ułatwieniem byłoby zlacze ( które spotykałem w innych modelach) dzięki któremu możemy podpiąć uchwyt TIG z prostym włącznikiem który automatycznie puszca gaz. Normalną rzeczą jest, że taki tig lift nie zastąpi spawarki TIG AC/DC, ponieważ trzeba zajarzyć łuk elektryczny przez potarcie elektrodą nie topliwą o spawany element który jak wiadomo bardzo szybko niszczy szpic tej elektrody. W mojej opini mig/mag sprawuje się super, spawałem kilka miesięcy instalacje wodną że stali czarnej i nie było żadnych przecieków ( nie powstawały żadne pęcherze i tym podobne rzeczy a przetop na ściance rury około 2-3mm wychodził bardzo dobrze po uprzednim wyregulowaniu parametrów według własnego uznania i posiadanej wiedzy.

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium