Spawarka Inwertorowa Migomat Magnum 380 W MIG MAG MMA

Producent: MAGNUM
Kod produktu: 3277
Zasilanie: 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Nie
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5/15
Podajnik drutu: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
4 090,00 zł
lub raty 10 x 409,00 zł | RRSO 0%
4090.00
Dostępny (30 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

MAGNUM MIG 380 - NAJMOCNIEJSZY MODEL NIEZAWODNEJ SERII "W"

Spawarki Magnum Serii W to niezawodne inwertorowe źródła oparte na tranzystorach IGBT. Najczęściej wybierane do wymagających zastosowań w warsztatach i zakładach produkcyjnych. Model 380 W jest najmocniejszym z serii jego znamionowy prąd spawania to 380 A w wysokim 60% cyklu.

Spawarka migomat umożliwi przetop na poziomie 10mm, czyli spawanie elementów o grubości do 20 mm bez ryzyka przegrzania. Spawarka wyposażona została w regulację indukcyjności, pozwalająca na spawanie blach ocynkowanych.

Spawarka Migomat Magnum MIG 380 W

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Półautomat spawalniczy MAGNUM MIG 380 W MMA IGBT
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG MB 25 -  5m
  • Uchwyt elektrodowy - 2,5m
  • Uchwyt masowy - 2,5m
  • Rolki do stali 0,8/1,0mm - 2szt.
  • Rolki do stali 1,0/1,2mm - 2szt.
  • Wężyk gazowy
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

 

PEŁNA FUNKCJONALNOŚĆ

Profesjonalny półautomat MAGNUM MIG 380W przeznaczony jest do spawania stali niskowęglowej, niskostopowej (MAG), stali stopowych (MIG) oraz aluminium i jego stopów. Urządzenie pozwala też na spawanie metodą MMA z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych. Dzięki zmiennej biegunowości, można spawać drutami proszkowymi samoosłonowymi (FLUX) bez użycia gazu. Regulowana INDUKCYJNOŚĆ pozwala na spawanie bez odprysków zarówno cienkich blach, jak i grubych profili oraz prowadzenie procesu LUTOSPAWANIA CuSi.

ŁATWA OBSŁUGA

Spawarka MAGNUM MIG 380W ma łatwy w obsłudze zintegrowany panel funkcyjny z pokrętłami, umożliwiającymi płynną regulację prądu spawania, prędkości podawania drutu oraz indukcyjności (kontrola wprowadzanego ciepła w materiał, odprysków i kształtu spoiny). Spawanie może się odbywać klasycznie metodą 2T lub metodą 4T stosowaną przy dłuższych spawach.

SOLIDNA I BEZAWARYJNA SPAWARKA

Spawarka MAGNUM to bardzo wytrzymałe urządzenie, metalowa obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i zapewnia długoletnie użytkowanie. Półautomat ma solidne koła, w tym dwa przednie skrętne, które gwarantują dużą mobilność i dają możliwość przemieszczania spawarki po nierównym podłożu.

Źródło prądu zostało wyposażone w profesjonalny podajnik 4x4 z mocowaniem na dużą szpulę drutu 15kg. Taki podajnik gwarantuje prace bez zacięć drutu, nawet uchwytem 5m!

Spawarka Inwertorowa Migomat Magnum 380w

 

ZALETY SPAWARKI MAGNUM 380 W

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania, po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu, jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

4R - urządzenie wyposażone jest w wysokiej jakości profesjonalny zespół podający 4-rolkowy, odlewany ciśnieniowo z aluminium. Przeznaczony do pracy pod dużym obciążeniem.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY — wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI — pozwalający na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE — to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w którego czasie dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, nie wymagające użycia butli z gazem. Drut sam w sobie wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

 

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki MAGNUM z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

Zasilanie 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Nie
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5/15
Podajnik drutu 4 ROLKI
2T/4T Tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8/0.9/1.0/1.2/1.6
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 380
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40 ÷ 380
CYKL PRACY MIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 300
CYKL PRACY MMA 60%
MOC [kW] 14
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 56
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 16,5 ÷ 33
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25 C
WAGA URZĄDZENIA [kg] 46
WYMIARY [mm] 830x470x720
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (1)

30 grudnia 2021

Dobra do ciężkiego spawania, polecam

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium