Spawarka Inwertorowa Magnum MIG 291 Alu Cu Synergia LCD

Producent: MAGNUM
Kod produktu: 4562
Zasilanie: 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5/15
Podajnik drutu: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
3 950,00 zł
lub raty 10 x 395,00 zł | RRSO 0%
3950.00
Dostępny (28 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA MAGNUM MIG 291 ALU / CU SYNERGIA LCD

Spawarka MIG MAG MAGNUM MIG 291 ALU/CU SYNERGIA to spawarka 3w1, którą można użyć do spawania metodami MIG/MAGMMA (elektroda otulona) i TIG DC (z zajarzeniem dotykowym LIFT). Urządzenie zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających dużą wydajność oraz błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania. Spawarka pozwala na pracę w długich cyklach bez obaw o przegrzanie się bądź wyłączenie.

Spawarka Inwertorowa Magnum MIG 291 Alu / Cu

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA

 • Spawarka inwertorowa MAGNUM MIG 291 ALU/CU SYNERGIA
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typu MB25 - 3m
 • Uchwyt elektrodowy - 3m
 • Uchwyt masowy - 3m
 • Wkład stalowy do uchwytu - 1szt
 • Wkład teflonowy do uchwytu - 2szt
 • Rolka do drutu V 0,8/1,0 - 2szt
 • Rolka do drutu V 1,0/1,2 - 2szt
 • Rolka do drutu U 1,0/1,2 - 2szt
 • Złącze trójfazowe - 1szt
 • Opaski zaciskowe - 2szt
 • Wężyk do podłączenia gazu - 1szt
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

INTUICYJNE, PROSTE STEROWNIE - PANEL Z 4 POKRĘTŁAMI

Urządzenie posiada sterowanie synergiczne, dzięki czemu dobór parametrów następuje automatycznie. Do sterowania wykorzystujemy cztery pokrętła odpowiedzialne za prędkość podawania drutu, regulację napięcia, regulację indukcyjności i pokrętło wyboru (przycisk). Uwaga ! Poniżej prezentujemy pełną funkcjonalność wyświetlacza !

Spawarka Magnum MIG 220 Alu / Cu Synergia

SZEROKI ZAKRES ZASTOSOWAŃ

Spawarka, dzięki regulowanej indukcyjności pozwala na ustawienie szerokości i głębokości wtopu, a także pozwala na spawanie bez odprysków zarówno cienkich blach, jak i grubych profili oraz prowadzenie procesu lutospawania CuSi, dzięki któremu można swobodnie łączyć blachy ocynkowane, które często stosowane są w karoseriach samochodowych. Dodatkowo możemy spawać drutem samoosłonowym (bez osłony gazowej) FLUX.

ZESTAWIENIE PROGRAMÓW SYNERGICZNYCH

Programy Synergiczne Magnum MIG 291 ALU CU

PRZYKŁADOWE USTAWIENIA URZĄDZENIA MAGNUM 291 ALU CU SYNERGIA LCD

Spawarka Inwertorowa Magnum MIG 220 Alu Synergia

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.

SPAWARKA 3W1 - ten model spawarki posiada dwa wtyki prądowe [+] i [-] oraz zmienną biegunowość. Jest to proste i bezawaryjne rozwiązanie konstrukcyjne spotykane głównie w spawarkach inwertorowych. Umożliwia spawanie MMA oraz podłączeniu uchwytu TIG z zaworkiem, gdzie gaz jest sterowany w rączce poza urządzeniem.

PODAJNIK 4-ROLKOWY - to w pełni profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych. Wyposażony jest w 4 rolki napędzane kołami zębatymi. Przeznaczony jest do pracy pod dużym obciążeniem.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

PODWOZIE JEZDNE - urządzenie wyposażono podwozie jezdne, które gwarantują dużą mobilność i możliwość przemieszczania spawarki w łatwy sposób. Podwozie pozwala też na zamontowanie butli z gazem, bez konieczności inwestowania w wózek spawalniczy.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

Spawarka Inwertorowa Magnum 220 Alu / Cu

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5/15
Podajnik drutu 4 ROLKI
2T/4T Tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.6/0.8/0.9/1.0/1.2
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 1,0 - 1,2
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0.6 - 1.2
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] 0,8 - 1,2
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8 - 1,0
CYKL PRACY [%] 60%
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40 - 280
CYKL PRACY MIG 60% - 280A - 30V | 100% - 234A - 25,7V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10 - 250
CYKL PRACY TIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10 ÷ 250
CYKL PRACY MMA 60% - 250A - 31,2V | 100% - 208A - 28,3V
FUNKCJA ARC FORCE - MMA Tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 69
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 12
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,8 - 1,2
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 - 5,0
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
BURNBACK Tak
WAGA URZĄDZENIA [kg] 26,3
WYMIARY [mm] 430 x 210 x 315
STOPIEŃ OCHRONY IP21S klasa F
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (2)

16 grudnia 2021

Daje sobie świetnie radę. Jakość zgodna z opisem

16 grudnia 2021

Mój pierwszy migomat, pierwsze testy bez problemów bardzo dobry sprzęt dla początkującego.

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium