Spawarka Magnum THF MIG 202 P AC/DC Synergia MMA LCD IGBT 4w1 PFC

Producent: MAGNUM
Kod produktu: 4320
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
7 490,00 zł
lub raty 10 x 749,00 zł | RRSO 0%
7490.00
Dostępny (29 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA THF TIG MIG 202P AC/DC SYNERGIA MMA LCD IGBT LIFT HF - SPAWARKA 4W1

Prawdziwa spawarka 4w1, pierwszy taki produkt w Europie. Przy wadze ok 20 kg otrzymujemy zaawansowane źródło oferujące niespotykane dotychczas połączenie Synergicznego Migomatu oraz TIG-a z zajarzeniem bezstykowym HF ponadto pozwalającego na spawanie DC stali czarnej, nierdzewnej i kwasoodpornej oraz AC aluminium.

Spawarka THF MIG 202-P AC/DC LCD to model dla profesjonalnych warsztatów i zastosowań. Spośród kilku z jego zalet należy wymienić 16 programów synergicznych MIG MAG, moduł PFC stabilizujący napięcie, 30 kanałów Pamięci po 10 dla każdej z metod. TIG HF AC + DC z wyborem kształtów fali prądem od 5A do 200A oraz Pulsem do 999 Hz.

Dla każdej z metod maksymalny prąd wynosi 200A a cykl pracy 60% co pozwala na pracę bez ryzyka przegrzania dla materiałów nawet o 10mm przekroju.

Spawarka THF MIG 202P AC/DC Synergia LCD

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka MAGNUM THF MIG 202 PULS SYNERGIA PFC
  • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 - 4m
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB24 - 3m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Elementy eksploatacyjne uchwytu
  • Wężyk do podłączenia gazu
  • Opaski zaciskowe - 2szt.
  • Rolka podajnika drutu - zamontowana w urządzeniu - 1szt. 
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

WIELOFUNKCYJNE URZĄDZENIE

MAGNUM THF MIG 202P AC/DC SYNERGIA LCD to spawarka inwertorowa, która imponuje możliwościami i szerokim zakresem zastosowań. W urządzeniu połączono najbardziej popularne metody spawania (MIG/MAG, TIG AC/DC, PULS, MMA) przy bardzo wysokich parametrach technicznych. Spawarka pozwala na spawanie każdego stopu aluminium, stali, stopów miedzi oraz innych materiałów spawalnych prądem maksymalnym 200A!

SPAWANIE MIG/MAG - tryby MANUAL/SYNERGIA

Urządzenie pozwala na spawanie MIG/MAG drutem od 0,6 do 1,0mm grubości. Z menu spawarki możemy wybrać tryb manualny bądź skorzystać z gotowych ustawień. Do dyspozycji mamy 16 programów synergicznych do stali zwykłej, nierdzewnej, aluminium i lutospawania. Taki układ pozwala bardzo precyzyjnie bez tracenia zbędnego czasu ustawić odpowiednio spawarkę pod każdy metal.

TIG AC/DC do ALUMINIUM

Jeżeli zależy nam na dużej jakości i wyglądzie spoiny możemy skorzystać z fukncji TIG AC/DC. Do dyspozycji mamy prąd pulsacyjny i wybór kształtu fali, przez co spawanie TIG jest najwyższej jakości. Wszystkie prarametry pulsu są w pełni regulowane. Każde z ustawień można zapisać i wracać do nich np. gdy mamy powtarzalność prac. Do wykorzystania jest 10 kanałów pamięci.

Spawarka Magnum THF MIG 202 P AC DC Synergia LCD

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

SPAWANIE PUNKTOWE SPOT - urządzenie automatycznie kontrolować będzie czas trwania zgrzewu oraz przerwy między zgrzewami aż do momentu zwolnienia przycisku. W ten sposób można dokonywać serii zgrzewów bez konieczności ciągłego wciskania i zwalniania przycisku na uchwycie spawalniczym. Spawanie punktowe ułatwia nie tylko na wstępne łączenie elementów ale również odpowiednio stosowane redukuje ryzyko odkształceń materiałów.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

PFC - Moduł zapewniający odporność urządzenia na spadki napięcia. Gwarantuje stabilny proces spawania przy dużych spadkach napięcia w sieci. Jest to korzystne rozwiązanie podczas pracy na długich przedłużaczach oraz przy korzystaniu z agregatu prądotwórczego.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

Spawarka Magnum THF MIG 202P AC/DC Synergia LCD

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
Synergia 16 Programów
2T/4T Tak
PAMIĘĆ USTAWIEŃ 10
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.6/0.8/0.9/1.0
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 10 ÷ 200
CYKL PRACY MIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 5 ÷ 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 5 ÷200
CYKL PRACY MMA 60
FUNKCJA HOT START - MMA 0 - 10
FUNKCJA ARC FORCE - MMA 0 - 10
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 14,5 ÷ 24
POST-GAS [s] 0 - 10
OPADANIE PRĄDU [s] 0 – 10
NARASTANIE PRĄDU [s] 0 - 10
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 16
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5 ÷ 200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 5 ÷ 200
PRE-GAZ [s] 0,1-2
BI LEVEL- czas zakończenia [s] Tak
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 5 - 200
PRĄD KOŃCOWY [A] 5 - 200
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] 0,2 ÷ 10
BALANS PULS [%] 5 - 95
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 999
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 20 - 250
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 75
STOPIEŃ OCHRONY IP23 / H
WAGA URZĄDZENIA [KG] 20
WYMIARY [mm] 640 x 215 x 360

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium