OFERTA SPECJALNA - ZESTAW NARZĘDZI ZA 1 ZŁ

Przecinarka Plazmowa 12 mm Sherman Cutter 50 HF

Producent: SHERMAN
Kod produktu: 1201
ZAJARZANIE: HF
ZASILANIE: 230 V / 50 Hz
MAX. GRUBOŚC CIĘCIA [mm]: 12
MAX. PRĄD CIĘCIA [A]: 45
ZAKRES PRĄDU CIĘCIA [A]: 14-45
SPRAWNOŚĆ [%]: 60
MAX. POBÓR MOCY [kVA]: 6,6
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 230,00 zł 2230.00
Rata od 223,00 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
duża ilość (49 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

OPIS PRZECINARKI SHERMAN CUTTER 50

Sherman CUTTER 50 to przecinarka plazmowa wykonana w technologii inwertorowej na wydajnych tranzystorach MOSFET 100 kHz. Przecinarka model Cutter 50 przeznaczona jest do wymagających i intensywnych prac cięcia stali aluminium lub miedzi do grubości 12 mm. Seria 50 oferuje max. prąd cięcia 45A przy sprawności 60%.

Sugerowane przeznaczenie CUTTER 50 to pomieszczenia z ograniczonym wpływem czynników zewnętrznych. Przecinarka w standardzie posiada uchwyt o długości 6m marki CEBORA model CB-50 z zajarzeniem jonizacyjnym HF łukiem pilotującym oraz wbudowany zespół przygotowania powietrza z reduktorem i manometrem umożliwiający nastawianie i korekcję ciśnienia powietrza z panelu sterowniczego.

Przecinarka plazmowa sherman cutter 50 

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Przecinarka plazmowa SHERMAN CUTTER 50
 • Uchwyt plazmowy do cięcia typ CEBORA CB-50 - długości 6m
 • Przewód masowy - 3m
 • Instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Sherman Cutter z serii 50 jak każda przecinarka plazmowa służy do cięcia materiałów przewodzących prąd elektryczny tj. elementów ze stali węglowych i stopowych, miedzianych, aluminium i jego stopów jak również mosiądzu. Model 50 polecany jest do zastosowań profesjonalnych w zakładach produkcyjnych oraz warsztatach usługowych.

 

OPIS FUNKCJI PRZEŁĄCZNIKÓW I POKRĘTEŁ

opis funkcji plazmy sherman cutter 50

 1. Przełącznik TEST/2T/4T
 2. Dioda zabezpieczenia termicznego lub nieprawidłowej pracy urządzenia
 3. Manometr ciśnienia powietrza
 4. Pokrętło regulacji ciśnienia powietrza
 5. Gniazdo przewodu masowego
 6. Uchwyt plazmowy
 7. Pokrętło regulacji prądu cięcia
 8. Wyłącznik główny
 9. Wyświetlacz
 10. Przewód zasilający
 11. Przyłącze gazowe
 12. Zawór odwadniający filtro-osuszacza (znajduje się na dolnej ściance urządzenia)

 

BUDOWA PRZECINARKI

 sherman cutter 50 budowa

ZAWÓR SPUSTOWY I REDUKTOR

reduktor i zawór spustowy sherman cutter 50

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

Przecinarka wyposażona jest fabrycznie w reduktor ciśnienia z filtrem powietrza, który zamontowany jest z przodu obudowy, w miejscu specjalnie do tego zaprojektowanym (ochrona przed uszkodzeniem np. podczas przenoszenia). 

Ponad to pod spodem urządzenia znajduje się zawór spustowy kondensatu, który służy do odprowadzania kondensatu z systemu sprężonego powietrza.

Sprężone powietrze zawiera dużą ilość pary wodnej, która po skropleniu zamienia się w agresywną mieszaninę wody i oleju zwaną kondensatem. Jeżeli nie zostanie on usunięty może być powodem awarii zarówno elementów systemu, jak i odbiorników sprężonego powietrza.

 

UCHWYT PLAZMOWY CB-50

uchwyt plazmowy cb50

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

Uchwyt plazmowy CB50 przeznaczony jest do cięcia elementów o średniej grubości, lekkich konstrukcji stalowych, płyt stalowych o grubości do 10-15mm. Ergonomiczna rękojeść oraz solidna kostrukcja zapewniaja wygodną oraz efektywną pracę. Swobodę ruchu zapewnia przewód o długości 6m. Uchwyt CB50 montowany jest na stałe.

 • Maksymalna obciążalność prądowa: 50A
 • Cykl pracy: 60%
 • Ciśnienie powietrza: 3,5-5,0 bar (0,35-0,5 MPa)
 • Przepływ powietrza: 120 l/min
 • Zajarzanie łuku: Bezstykowe (HF)
 • Długość: 6m

 

ZALETY PRZECINARKI

TECHNOLOGIA MOSFET - sprawdzone i niezawodne tranzystory stabilne temperaturowo, redukują zakłócenia elektromagnetyczne co ma bezpośrednie przełożenie na minimalizację strat mocy i zwiększenie wydajności urządzenia.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

TEST - jest to funkcja służąca do sprawdzania i czyszczenia instalacji powietrznej.

HF - bezstykowe zajarzanie łuku wysoka częstotliwością.

 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZAJARZANIE HF
ZASILANIE 230 V / 50 Hz
MAX. GRUBOŚC CIĘCIA [mm] 12
MAX. PRĄD CIĘCIA [A] 45
ZAKRES PRĄDU CIĘCIA [A] 14-45
SPRAWNOŚĆ [%] 60
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 6,6
MAX. POBÓR PRĄDU [A] 28,6
ZAPOTRZEBOWANIE POWIETRZA [l/min] 120
ZALECANE CIŚNIENIE ROBOCZE [bar] 3,5-5
STOPIEN OCHRONY IP 21S
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25
WAGA URZĄDZENIA [kg] 12
WYMIARY [mm] 485 x 195 x 320

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium