Spawarka Inwertorowa Sherman Digimig 210 XS MIG MAG MMA Tig Lift

  • nowość
Producent: SHERMAN
Kod produktu: 5341
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Tak
Spool gun: Tak
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 976,00 zł
lub raty 10 x 197,60 zł | RRSO 0%
1976.00
Dostępny (12 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA SHERMAN DIGIMIG 210 XS

Spawarka inwertorowa Sherman 210 Digimig 210 XS to wysokiej klasy migomat oferuje sterowanie synergiczne w tym dedykowany program do spawania aluminium. Model 210 XS jest zaawansowanym technologicznie inwertorem dla profesjonalnych zastosowań pozwalającym na uzyskanie wysokiej jakości spoiny.  DIGIMIG 210 XS marki SHERMAN to najlepszy wybór dla osób, które poszukują pierwszego urządzenia MIG/MAG lub profesjonalnych użytkowników, którzy chcą ustawić urządzenie w najszybszy sposób. Konstrukcja ceniona nie tylko za możliwości, ale również za jakość wykonania i niezawodność.

 SPAWARKA INWERTOROWA SHERMAN DIGIMIG 210 XS

KOMPLETNE ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka migomat Sherman DIGIMIG 210 XS Synergia
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG MB 15 - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 2m
  • Instrukcja w języku polskim
  • Karta Gwarancyjna

SPAWANIE UCHWYTEM TYPU SPOOL GUN

SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

Spawarka posiada wbudowane programy synergiczne dla wybranych materiałów, średnic drutów oraz gazów osłonowych zgodnie z poniższą tabelą:

PAMIĘĆ USTAWIEŃ:

Urządzenie posiada pamięć ostatnich ustawień, tzn. po wyłączeniu i ponownym załączeniu, przywracane są ostatnio ustawione parametry. Aby ustawienia zostały zapamiętane, należy nie zmieniać żadnego z parametrów przez około minutę,

 SPAWARKA INWERTOROWA SHERMAN DIGIMIG 210 XS

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu źródło automatycznie przywraca swoje działanie. Poprawia efektywność spawania, zwarciu elektrody towarzyszy jej przegrzanie co może skutkować jej uszkodzeniem.

VRD - Funkcja ta obniża napięcie w stanie bez obciążenia. W przeciągu milisekund po zakończeniu spawania, napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym. W skrajnych przypadkach utrudnia zajarzenie łuku.

SYNERGIA - funkcja ułatwiająca dobór optymalnych parametrów w procesie spawania. Za pomocą zaprogramowanych danych, automatycznie dobiera prędkość posuwu drutu do prądu spawania. Przyspiesza rozpoczęcie pracy, niweluje ryzyko niewłaściwych ustawień, które negatywnie wpływają na jakość i wygląd spoiny.

SPOT PUNKTOWE - funkcja przydatna w zakładkowym łączeniu cienkich blach, a także wstępnego szczepiania np. przed spawaniem doczołowym. Wprowadza krótki impuls, dzięki czemu również niską emisję cieplną w strefie łączenia. Punkty szczepienia o równomiernym położeniu oraz jednakowych rozmiarach w dużym stopniu ułatwiają realizację procesu spawania.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. Lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

BURN BACK – funkcja upalania drutu, nie dopuszcza do przytapiania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej. Regulowana w czasie, umożliwia chwilowe wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

HOT START – popularnie nazywana gorącym startem. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza. HOT START ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. W przypadku spawania drobnych elementów zalecane jest wyłączenie tej funkcji, gdyż może powodować wypalenie materiału spawanego. Zakres regulacji: 0 – 10.

POST GAZ – wypływ gazu po spawaniu. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny. Regulacja wyrażona w sekundach.  

3W1 SPAWARKA – inwertorowe źródło, które w efektywny i bezawaryjny sposób łączy kilka metod spawalniczych. Migomat, czyli spawanie gazem obojętnym i aktywnym MIG MAG wraz ze spawaniem elektroda otuloną MMA. Dodatkowo umożliwia stosowanie uchwytu TIG z zaworkiem do spawania w metodzie Lift z dotykowym zajarzeniem łuku.

Spawarka Inwertorowa Sherman Digimig 210 XS

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty Sherman z oferty sklepu spawalniczego są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent, uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Tak
Spool gun Tak
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
2T/4T Tak
WIELKOŚĆ SZPULI [kg] 1-5
PAMIĘĆ USTAWIEŃ Tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8/0,9/1.0/1.2
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 2 – 20 m/min
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 20A/14.5-200A/24V
CYKL PRACY MIG 35% - 200A - 24V | 100% - 118A - 21V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10A/10.4V-200A/18V
CYKL PRACY TIG 35% - 200A - 18V | 100% - 126A - 15V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10A/20.4V - 200A/28V
CYKL PRACY MMA 40% - 200A - 18V | 100% - 118A - 24.7V
FUNKCJA HOT START - MMA 0 – 10
FUNKCJA ARC FORCE - MMA 0 – 10
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] MIG: 63 V; MMA: 63 V; TIG: 59 V
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 7,1
POST-GAS [s] 0 – 2 s
BURNBACK 0 – 10 s
WAGA URZĄDZENIA [kg] 13
WYMIARY [mm] 530 x 230 x 390
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium