Spawarka MIG Sherman Dualmig 210 S3

Producent: SHERMAN
Kod produktu: 2859
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Nie
Spool gun: Tak
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5/15
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 081,00 zł
lub raty 10 x 208,10 zł | RRSO 0%
2081.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Produkty powiązane

Opis

SHERMAN DUALMIG 210 S3 | NIEZAWODNY MIG Z INDUKCYJNOŚCIĄ I PODAJNIKIEM 5 ORAZ 15KG

Niewielki inwerterowy półautomat z podwodziem o świetnych parametrach spawalniczych. Pozwala na spawanie MIG/MAG, MMA i TIG LIFT prądem maksymalnym 200A, zasilany na 230V. Stosowany może być również do lutospawania cienkich blach ocynkowanych. Dzięki zmianie polaryzacji urządzenie pozwala spawać metodą MIG/MAG z zastosowaniem zarówno standardowych drutów w osłonie gazów ochronnych jak i samoosłonowych drutów proszkowych.

Spawarka posiada wyświetlane parametry, również w stanie bez obciążenia. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na dokładniejsze nastawy. Jest to jedna z niewielu spawarek w tym przedziale cenowym, która posiada taką możliwość.

spawarka inwertorowa sherman dualmig 210 s3

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • spawarka SHERMAN DUALMIG 210 S3
 • uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB15 - 3m
 • uchwyt elektrodowy - 2m
 • uchwyt masowy - 2m
 • instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ CZĘŚCI EKSPLOATACYJNE UCHWYTU

 • końcówki prądowe - 2szt.

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Spawarka półautomatyczna DUALMIG 210 S3 służy do spawania ręcznego stali i metali kolorowych. Umożliwia spawanie metodami MIG/MAG, MMA (elektrodą otuloną) i TIG Lift  Stosowana może być również do lutospawania cienkich (do 3mm) blach ocynkowanych. Dzięki zmianie polaryzacji urządzenie pozwala spawać metodą MIG/MAG z zastosowaniem zarówno standardowych drutów w osłonie gazów ochronnych jak i samoosłonowych drutów proszkowych. Spawarka znajduje zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych, nienarażonych na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych. DUALMIG 210 S3 współpracuje ze szpulami drutu D200 (5kg) i D300 (15kg). Urządzenie umożliwia podłączenie uchwytu typu Spool Gun (SG) umożliwiającego spawanie dwoma różnymi drutami bez konieczności przezbrajania spawarki. DUALMIG 210 S3 umożliwia również spawanie w trybie 2 lub 4 Takt. Posiada możliwość regulacji indukcyjności wykorzystywaną przy lutospawaniu oraz regulację wtopienia podczas spawania. Urządzenie wyposażone jest w 2-rolkowy podajnik drutu z płynną regulacją prędkości podawania oraz gniazdo zasilania podgrzewacza gazu AC 36V.

 

ZALETY SPAWARKI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

SPOOLGUN - Uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu służy do spawania metodą MIG/MAG drutem stalowym lub kolorowym oraz do lutospawania. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Polecany jest głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach. Zastosowanie uchwytu Spoolgun umożliwia spawanie dwoma różnymi drutami bez konieczności przezbrajania spawarki.

TIG LIFT - możliwość spawania w metodzie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI - umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania. Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu.

LUTOSPAWANIE - proces dzięki któremu można swobodnie łączyć blachy ocynkowane, które często stosowane są w karoseriach samochodowych. Główną zaletą lutospawania MIG MAG jest utrzymanie ochronnej powłoki cynkowej na styku lutowie-cynk.

2T/4T - spawarka podczas spawania metodą MIG może być sterowana w trybie dwutaktu oraz czterotaktu. W trybie dwutaktu po wciśnięciu przycisku w uchwycie i zajarzeniu łuku spawanie należy prowadzić z naciśniętym przyciskiem. Zwolnienie przycisku na uchwycie spowoduje zakończenie procesu spawania.
W trybie czterotaktu należy wcisnąć przycisk na uchwycie palnika i zajarzyć łuk. Po poprawnym zajarzeniu łuku można zwolnić przycisk i spawanie prowadzić ze zwolnionym przyciskiem. Aby zakończyć spawanie należy nacisnąć i zwolnić przycisk w uchwycie.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

CYFROWY WYŚWIETLACZ - ułatwia obsługę oraz pozwala na precyzyjną regulację parametrów spawania.

Sherman S3 Allweld MIG MAG

 

BUDOWA I OPIS URZĄDZENIA

 1. Wyświetlacz prądu spawania (MMA, TIG Lift)
 2. Przycisk sterujący podajnika drutu
 3. Przełącznik metody spawania.
 4. Pokrętło regulacji prądu spawania (MMA, TIG Lift)
 5. Pokrętło prędkości podawania drutu (MIG)
 6. Pokrętło regulacji napięcia prądu spawania (MIG)
 7. Pokrętło regulacji indukcyjności
 8. Wtyk przełącznika polaryzacji
 9. Gniazdo EURO
 10. Gniazdo -
 11. Gniazdo +
 12. Wyświetlacz napięcia spawania (MIG)
 13. Dioda zabezpieczenia termicznego
 14. Wyłącznik zasilania
 15. Króciec przyłącza gazowego
 16. Wentylator
 17. Gniazdo zasilania podgrzewacza gazu.AC36V
 18. Przewód zasilający
 19. Dioda sygnalizacji zasilania.
 20. Gniazdo sterowania uchwytem Spool Gun.
 21. Przełącznik typu uchytu
 22. Trzpień adaptora szpuli
 23. Podajnik drutu

 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Nie
Spool gun Tak
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5/15
Podajnik drutu 2 ROLKI
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 1,5-13
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 35-200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 30-180
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 30-180
PRZEDZIAŁ REGULACJI NAPIĘCIA [V] 15-23
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 8,5
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25
WYMIARY [mm] 782 x 252 x 345
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium