Kup dzisiaj, zapłać za 30 DNI! Odroczone płatności dla firm PragmaGO już dostępne!

Spawarka Inwertorowa TIG DC EWM Picotig 200 Puls TG T 1.80-A

Producent: EWM
Kod produktu: 3476
ZASILANIE: 230V 50Hz
ZDALNE STEROWANIE: Nie
PULS: Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT: Tak
CYFROWY PANEL: Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW: Nie
FAN STOP: Nie
Przejdź do pełnej specyfikacji
8 889,00 zł 8889.00
Rata od 888,90 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
Dostępny (45 szt.)
Wysyłka w 2 - 7 dni
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTEROWA TIG DC EWM PICOTIG 200 PULS TG T 1.80-A

PICOTIG 200 to nowoczesna spawarka TIG DC Niemieckiej marki EWM. Urządzenie przy bardzo niewielkich gabarytach zapewnia bardzo dużą moc źródła i pozwala na spawanie prądem 200A przy sprawności sięgającej 86%. Dzięki funkcji PULS łuk stabilnie się zajarza, a sama spoina jest węższa i ładniejsza.

 Spawarka Inwertorowa EWM Picotig 180

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:
  • Urządzenie EWM Picotig 200 puls TG T 1.80-A
  • Instrukcję obsługi PL

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

FUNKCJONALNE URZĄDZENIE

Spawarka EWM PICOTIG 200 PULS została zbudowana w oparciu o najnowsze technologie IGBT, dzięki czemu zmniejszyły się jej gabaryty i funkcjonalność. Urządzenie daje nam opcje spawania TIG z PULSEM, dzięki czemu spawacz ma większą kontrolę nad przebiegiem spawania, a sama spoina jest węższa i ładniejsza. PULS pozwala także na spawanie bardzo cienkich elementów, zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

INTUICYJNA OBSŁUGA

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty "miękki panel", a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła i dedykowanych przycisków. Pokrętłem regulujemy wszystkie parametry PULSU, przyciskami wybieramy metodę i funkcję spawania oraz tryb pracy. Spawarka ma pełny wykres procesu TIG "drabinka" i wszystkie jego parametry są regulowane w odpowiednim zakresie.

NIEWIELKIE GABARYTY I DUŻA SPRAWNOŚĆ

EWM PICOTIG 200 PULS to spawarka inwerterowa, wyprodukowana z tranzystorów nowej generacji IGBT. Spawarka imponuje niewielkimi gabarytami i masą wynoszącą zaledwie ok. 9kg. Małe wymiary i niska waga czynią model PICOTIG 200 bezkonkurencyjny w swojej klasie spawarek, gwarantują także dużą mobilność i możliwość pracy nawet w trudnodostępnych miejscach.

Spawarka Inwertorowa TIG DC EWM PICOTIG 200 PULS

 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

Anty-przywieranie (ANTI STICK) – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

 

Spawarka Inwertorowa TIG DC EWM PICOTIG

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
ZDALNE STEROWANIE Nie
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
FAN STOP Nie
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA 200 A
WYMIARY [mm] 428 x 136 x 252
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5 - 200
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] 0 - 10
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [A] Tak
CYKL PRACY [%] TIG: 25% - 200A | 60% - 150A | 100% = 140A / MMA: 35% - 150A | 60% - 120A | 100% - 100A
POST-GAZ [s] 4 - 20
PRE-GAZ [s] 0,5 - 5
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 1 - 20
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 1,0 - 20,0
MAX. POBÓR MOCY [kVA] TIG: 6,0 kVA | MMA: 6,4 kVA
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 16
BALANS PULS [%] TIG: 50 - 99 | MMA: 30 - 90
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] TIG: 10,2 - 18,0
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0.99
ZAJARZANIE ŁUKU HF
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 90
SPRAWNOŚĆ η [%] 86
STOPIEŃ OCHRONY IP 23 klasa H
WAGA URZĄDZENIA [KG] 8
WYMIARY [mm] 428 x 136 x 252

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium