Gwarancja door to door – na czym polega?

0
Gwarancja door to door – na czym polega?

Gwarancja door to door, inaczej D2D czy po prostu „od drzwi do drzwi”, nierzadko dodatkowo zachęca do zakupu wybranego produktu. Objęte mogą nią być nie tylko nowoczesne sprzęty elektroniczne i akcesoria, ale również spawarki. Czym dokładnie jest gwarancja door to door i kiedy można z niej skorzystać?

Sposób realizacji gwarancji

Kupując produkt objęty gwarancją door to door, mamy pewność, że zostanie wymieniony na nowy lub naprawiony w sytuacji, gdy okaże się on wadliwy z winy producenta. Co więcej, nie ponosimy żadnych kosztów transportu – zarówno tych związanych z wysyłką zepsutej spawarki, jak i odesłania już naprawionego lub wymienionego urządzenia. Kupujący musi jedynie zapakować sprzęt razem z dowodem zakupu i dokumentem gwarancyjnym, a potem czekać na odbiór paczki przez kuriera.

Kiedy po pewnym czasie użytkowania spawarki okaże się, że nie jest w pełni sprawna, należy to zgłosić do serwisu wskazanego w dołączonych do sprzętu dokumentach. Można to zrobić np. mailowo, telefonicznie lub przez wskazaną stronę internetową, wypełniając specjalny formularz. Gdy serwis potwierdzi zasadność gwarancji door to door, należy starannie zapakować spawarkę, żeby w transporcie nie uległa zniszczeniu. Kurier powinien pojawić się po odbiór paczki w terminie podanym przez serwis. Naprawiony lub wymieniony sprzęt jest odsyłany prosto do klienta. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie ponosimy żadnych kosztów związanych z wysyłką spawarki i nie musimy wychodzić z domu, aby nadać paczkę. Z uwagi na to, że transport urządzenia odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej, cała procedura zwykle nie trwa zbyt długo.

Czas trwania gwarancji dla konkretnych marek

W sklepie Allweld dostępne są spawarki oferowane przez najbardziej znanych producentów, takich jak Paton, Magnum, Sherman, Spartus czy Ideal. Wszystkie produkty z oferty są fabrycznie nowe, każdy z nich ma pisemną gwarancję producenta. Zwykle w przypadku sprzętów zakupionych na paragon lub fakturę imienną okres gwarancji to 24 miesiące, a na fakturę na firmę – 12 miesięcy. Niektórzy producenci, jak Paton, oferują nawet  5-letnią gwarancję, zarówno w przypadku zakupu na firmę, jak i prywatnego, również część urządzeń Spartus przy zakupie na firmę objęte są 24-miesięczną gwarancją lub nawet 3-letnią. 

Naszym klientom, który zakupili urządzenia z gwarancją 24-miesięczną lub 12-miesięczną umożliwiamy wykupienie przedłużenia do 5 lat i to nie tylko w dniu zakupu, ale nawet do 90 dni od nabycia spawarki.

Statystyczny czas reklamacji

Termin wymiany wadliwego towaru czy naprawy usterek ustala sam producent. Informacje na ten temat można znaleźć w warunkach gwarancji. Jeżeli nie zostało to określone, w takiej sytuacji uwzględnia się tzw. termin ustawowy. Producent jest zobowiązany dokonać naprawy lub wymiany niezwłocznie, w okresie do 14 dni od momentu, kiedy otrzymał od klienta przesyłkę. Czas podjęcia działań związanych ze zgłoszeniem awarii spawarki to 24 godziny, dotyczy to dni roboczych.

Czy gwarancja door to door daje poczucie bezpieczeństwa?

Bardzo często okazuje się, że produkty z gwarancją door to door cieszą się większą popularnością niż te, które nie są nią objęte. Daje to poczucie bezpieczeństwa, że w razie konieczności wadliwy sprzęt zostanie szybko wymieniony lub naprawiony. Jednak zawsze trzeba pamiętać o tym, że urządzenia, zwłaszcza takie jak spawarki, wymagają właściwego obchodzenia się z nimi. Nie można również zapomnieć o przeglądach serwisowych i przestrzeganiu zaleceń producenta dotyczących użytkowania. Zanim zgłosimy się do serwisu, najpierw powinniśmy wszystko dokładnie sprawdzić – może się zdarzyć, że spawarka uległa awarii na skutek naszego błędu. Szczegółowy zakres gwarancji znajdziemy w dokumencie gwarancyjnym dołączonym do urządzenia. Do producenta powinniśmy się zgłosić, dopiero gdy mamy pewność, że sami nie doprowadziliśmy do uszkodzenia sprzętu.

Zobacz inne ciekawe artykuły z naszego bloga:

Spawanie ocynku - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania ocynku

Spawanie Mosiądzu - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie aluminium - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie żeliwa - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie elektrodą - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania elektrodą MMA

Spawarki inwertorowe - Wszystko o spawarkach inwertorowych

Prostownik do akumulatorów - Zobacz polecane prostowniki do ładowania akumulatorów

Oznaczenia spoin spawalniczych - Zobacz jakie są rodzaje spoin spawalniczych

Poradnik zakupowy: 

Spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza

Spawarka inwertorowa do 500 zł

Spawarka inwertorowa do 1000 zł

Spawarka inwertorowa od 1000 do 2000 zł

Jak wybrać odpowiednią spawarkę do swoich potrzeb

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium