Spawarka Inwertorowa Ideal Tecno MIG 232 Pulse Synergia

Producent: IDEAL
Kod produktu: 4953
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 699,00 zł
lub raty 10 x 169,90 zł | RRSO 0%
1699.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL TECNO MIG 232 PULSE - CYFROWY PANEL STEROWANIA

TECNO MIG 232 PULSE jest inwertorowym synergicznym półautomatem spawalniczym przeznaczonym do spawania łukowego metodą MIG/MAG, MMA, TIG Lift, Pulse TIG Lift oraz lutospawania blach ocynkowanych. Urządzenie zostało zaprojektowane do wykorzystania w użytku profesjonalnym. Urządzenie posiada trzy synergiczne tryby spawania MIG/MAG: MIG, MIG PULS, MIG PODWÓJNY PULS. TECNO MIG 232 PULSE stosowany jest do spawania aluminium i jego stopów, stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych. Spawanie odbywa się w osłonie gazu obojętnego, aktywnego bądź mieszanki w zależności od wybranego na panelu sterowania programu.

Spawarka Inwertorowa Ideal Tecno MIG 232 Pulse

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • spawarka IDEAL TECNO MIG 232 PULSE
  • Uchwyt MIG MB24 3m
  • Wkład czerwony teflonowy
  • Uchwyt elektrodowy 2m
  • Uchwyt masowy 2m
  • 2x Rolki prowadzące drut: 1,2U / 1.0U oraz  0.8V / 1.0V

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

WIELOFUNKCYJNA SPAWARKA

Spawarka IDEAL to multifunkcyjny migomat pozwalający na spawanie metodami MIG/MAGMMA i TIG LIFT. W urządzeniu zastosowano miękki panel sterowania oraz tryb synergiczny, który znacząco upraszcza obsługę i pozwala na użytkowanie przez osoby z małym doświadczeniem. 

WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Urządzenie pozwala na spawanie prądem maksymalnym 200A przy sprawności 60%Taki prąd pozwala jednorazowo na uzyskanie 5mm przetopu co przekłada się na spawanie elementów do 10mm grubości. Spawarka została wykonana w technologi inwertorowej, dzięki czemu możliwa jest płynna regulacja prądu spawania co 1A, a także gwarantuje stabilność źródła i wysoką odporność na zakłócenia czy spadki napięcia.

INTUICYJNA OBSŁUGA - SYNERGIA

Urządzenie ma sterowanie synergiczne, dzięki czemu dobór parametrów następuje automatycznie. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą dwóch pokręteł i kilku przycisków, Dedykowanymi przyciskami wybieramy odpowiednią metodę pracy, tryb pracy. Dodatkowym atutem jest duży wyświetlacz, który doskonale pokazuje wszelkie parametry. 

Spawarka Ideal Tecno MIG 232 Pulse

 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. Lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji p przypadku cienkich elementów.

FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.

3W1 SPAWARKA – inwertorowe źródło, które w efektywny i bezawaryjny sposób łączy kilka metod spawalniczych. Migomat czyli spawanie gazem obojętnym i aktywnym MIG MAG wraz ze spawaniem elektroda otuloną MMA. Dodatkowo umożliwia stosowanie uchwytu TIG z zaworkiem do spawania w metodzie Lift z dotykowym zajarzeniem łuku.

NARASTANIE PRĄDU – stopniowo zwiększa prąd spawania od wartości początkowej do wartości bazowej. Niweluje ryzyko początkowego rozprysku, zmniejsza ryzyko przepalenia spawanego materiału. W metodzie TIG dodatkowo zmniejsza zużycie elektrody wolframowej i samego uchwytu.

OPADANIE PRĄDU / WYGASZENIE ŁUKU – umożliwia wolniejsze chłodzenie jeziorka i lepsze wypełnienie spoiwem. Stopniowo zmniejsza wartość prądu spawania od wartości bazowej do zadanej wartości końcowej. W znacznej mierze redukuje ryzyko powstania krateru czyli wady spawalniczej, zwiększającej ryzyko pękania spoiny.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ – funkcja umożliwiająca zapisywanie, konkretnych ustawień urządzenia. Przydatna w powtarzalnych materiałach gdy chcemy w szybki sposób wrócić do ustawionych parametrów. 

PULS PODWÓJNY - zapewnia lepszy transfer spoiwa w spawany materiał przez co zasadniczo poprawia kontrolę nad procesem spawania oraz jakość samej spoiny. Umożliwia pracę we wszystkich pozycjach i jest szczególnie przydatna dla pozycji wymuszonych. Zapewnia mniejszy wpływ ciepła sprawdza się w przypadku cieńszych materiałów, czy też tych o podwyższonej przewodności cieplnej jak np. stopy aluminium. Redukuje ilość odprysków. Najbardziej zaawansowana metoda spawania w której impulsy prądowe występują w dwóch zakresach, dzięki czemu uzyskujemy optymalna estetykę lica spoiny tzw. efekt łuski.

SPOT PUNKTOWE - funkcja przydatna w zakładkowym łączeniu cienkich blach a także wstępnego szczepiania np. przed spawaniem doczołowym. Wprowadza krótki impuls, dzięki czemu również niską emisję cieplną w strefie łączenia. Punkty szczepienia o równomiernym położeniu oraz jednakowych rozmiarach w dużym stopniu ułatwiają realizację procesu spawania.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

Spawarka Ideal Tecno MIG 232 Pulse

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
2T/4T Tak
PAMIĘĆ USTAWIEŃ 10 kanałów pamięci
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 1,0 - 1,2
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,8 - 1,0
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] 0,8
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 50A/16.5V - 200A/24V
CYKL PRACY MIG 60% - 200A - 24V | 100% - 160A - 22V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 5A/10.2V-200A/18V
CYKL PRACY TIG 60% - 200A - 18V | 100% - 160A - 16.4V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 5A/20.2V-200A/28V
CYKL PRACY MMA 60% - 200A - 28V | 100% - 160A - 26.4V
MOC [kW] 6,53
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 64
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,8 - 1,0
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 - 4,0
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] C25A
WYMIARY [mm] 530 x 230 x 410
STOPIEŃ OCHRONY IP23S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium