Kup dzisiaj, zapłać za 30 DNI! Odroczone płatności dla firm PragmaGO już dostępne!

Spawarka Inwertorowa Ideal Tecno TIG 212 DC Pulse Digital

Producent: IDEAL
Kod produktu: 5098
ZASILANIE: 230
PULS: Tak
TRYB 2 T/4 T: Tak
CYFROWY PANEL: Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A]: 25% - 210A - 18.4V | 60% - 140A - 15.4V | 100% - 110A - 14.2V
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%]: Tak
ZAKRES REGULACJI HOT START [%]: Tak
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 439,00 zł 1439.00
Rata od 143,90 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
Dostępny (27 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL TECNO TIG 212 DC PULSE DIGITAL

Urządzenie IDEAL TECNOTIG 212 jest profesjonalną spawarką inwerterową przeznaczoną do ręcznego, elektrycznego spawania metodą TIG. Urządzeniami można również spawać metodą MMA z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych. Przeznaczone są do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych, przemysłowych, fabrykach itp.

Spawarka Ideal Tecno TIG 212 DC Pulse Digital

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka inwerterowa IDEAL TECNOTIG 212
  • Uchwyt spawalniczy TIG typu SR 26 - 4m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Części eksploatacyjne uchwytu TIG
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Spawarka Ideal Tecno TIG 212 DC Pulse Digital

UCHWYT SPAWALNICZY TIG typ SR26 - 4m

Uchwyt służący do spawania metodą TIG. Przeznaczony do spawania ręcznego. Uchwyt chłodzony jest gazem osłonowym. Metoda TIG pozwala na spawanie wszystkich gatunków stali, zwłaszcza stali wysokostopowych oraz metali nieżelaznych. Największe zastosowanie znajduje przy łączeniu aluminium i stopów aluminium ze względu na uzyskiwanie lepszych złącz niż przy spawaniu gazowym MIG/MAG. Uchwyt spawalniczy TIG SR 26 pasuje do większości urządzeń spawalniczych dostępnych na rynku. Jest kompletnie uzbrojony i gotowy do pracy. Ergonomiczna rękojeść z precyzyjnym przyciskiem zapewnia wysoki komfort pracy. Uchwyt posiada wysokiej jakości osłonę gumową, zabezpieczającą przewody przed przetarciem.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

PULS - pozwala na spawanie bardzo cienkich elementów, zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji p przypadku cienkich elementów.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

ZASILANIE 230
PULS Tak
TRYB 2 T/4 T Tak
CYFROWY PANEL Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 25% - 210A - 18.4V | 60% - 140A - 15.4V | 100% - 110A - 14.2V
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] Tak
ZAKRES REGULACJI HOT START [%] Tak
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6 - 4,0
POBÓR MOCY [kW] 7,2
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20A
ZAJARZANIE ŁUKU LIFT / HF
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 65
WAGA URZĄDZENIA [KG] 7,2 kg bez osprzętu
WYMIARY [mm] 375 x 134 x 240 mm

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium