Spawarka Migomat Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia V2 New

Producent: IDEAL
Kod produktu: 3094
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 749,00 zł
lub raty 10 x 174,90 zł | RRSO 0%
1749.00
Dostępny (6 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA MIG MAG SYNERGIA| ATC SPAWANIE MATERIAŁÓW OD 0,6 MM GRUBOŚCI | NOWA WERSJA

IDEAL TECNOMIG 205 jest to profesjonalna spawarka w pełnym sterowaniem synergicznym. Doskonały wybór dla użytkowników szukających wszechstronnego urządzenia. Model 205 pozwala na jakościowe spawanie materiałów grubości poniżej 1 mm aż do przekrojów rzędu 8 mm. Urządzenie świetnie sprawdza się w lutospawaniu blach ocynkowanych, łączeniu stali nierdzewnej, a także w procesie spawania stali węglowej, niskostopowej oraz aluminium. 

Kompaktowe wymiary i solidna konstrukcja umożliwiają bezproblemowy transport migomatu. W urządzeniu zastosowano wysokiej klasy podajnik wykonany z odlewu aluminium, pozwalający na precyzyjne i stabilne podawanie drutu spawalniczego. Znamionowy Prąd spawania modelu 205 to 200A w cyklu 60%.

Spawarka Migomat Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka IDEAL TECNOMIG 205 LCD V2 SYNERGIA NOWA WERSJA
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB 15 - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 2m
  • Instrukcja obsługi w języku polskim
  • Wężyk do podłączenia gazu

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

 

205 Ideal Tecnomig v2


ŁATWA OBSŁUGA - PEŁNA SYNERGIA

Największą zaletą tego typu spawarki jest szybki i automatyczny dobór parametrów spawania dzięki wbudowanym programom. Po podaniu podstawowych parametrów tj. rodzaju materiału, jego grubości i średnicy drutu Ideal 205 samoczynnie dobierze optymalne parametry. Aby skorygować wartości według własnych preferencji wystarczy doregulować spawarkę jednym pokrętłem. Wyświetlacz pokazuje wpływ zmiany parametrów spawania na kształt lica spoiny.

Spawarki Synergiczne to doskonały wybór pozwalający spawać każdy materiał bardzo precyzyjnie, bez zbędnego tracenia czasu na dobór odpowiednich parametrów.

 


JAK PRZYSTOSOWAĆ SPAWARKĘ DO METODY TIG?

Spawarka pozwala także na spawanie metoda TIG LIFT za pomocą uchwytu TIG typu SR17 wtyk 35/50 widocznego na zdjęciu obok. Zajarzenie łuku odbywa się stykowo metodą LIFT, a sterowanie gazem odbywa się poprzez zawór w rękojeści uchwytu.

UWAGA!!!

Uchwyt TIG nie wchodzi w skład wyposażenia, ale są dostępne na naszych pozostałych aukcjach.

ZALETY SPAWARKI IDEAL 205 SYNERGIA

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

ATC - zaawansowana funkcja kontroli cieplnej, aktywna w przypadku spawania materiałów  cienkich o grubości poniżej 1,5 mm. Stabilizuje łuk elektryczny, zmniejszając wartość szczytową prądu spawania. Redukowana jest ilość ciepła przekazywanego do materiału redukując ryzyko odkształcenia się materiału.

Ideal 205 Tecnomig

DOOR TO DOOR - IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
2T/4T tak
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 2-20
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 0,8 /1,0
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,6/0,8/1,0
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] 0,8 /1,2
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8 /1,0
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60%
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 20 - 200
CYKL PRACY MIG 60% - 200A | 100% - 160A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 20 - 150
CYKL PRACY TIG 60%
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 20 - 150
CYKL PRACY MMA 60%
PRĄD POBIERANY Z SIECI [A] 20,3
MOC [kW] 6,4
FUNKCJA HOT START - MMA tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 64
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,8 /1,0
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6/3,2
POST-GAS [s] 0-5
SPAWANIE PUNKTOWE [s] tak 0,1-5
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25C
BURNBACK tak 0,01-2 s
WAGA URZĄDZENIA [kg] 16
NATĘŻENIE PRĄDU ZASILANIA [A] 22
WYMIARY [mm] 540x240x385 mm
STOPIEŃ OCHRONY IP 23S
CHŁODZENIE wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium