Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Drodzy Państwo

Czasowo ograniczyliśmy możliwość odbioru osobistego w salonie stacjonarnym.
Sprzedaż jest realizowana wyłącznie wysyłkowo.

NOWOŚĆ Spawarka migomat Magnum MIG MAG 214 Dual Puls Synergia 200 A

Kod produktu: 3235
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 2 549,00 zł 2549.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

BEZKONKURENCYJNA SPAWARKA MIG MAG DO 2000 ZŁ - MAGNUM 214 DUAL PULS

Spawarka inwertorowa Magnum 214 Dual Pulse Synergia to zaawansowany, wysokiej klasy migomat oferujący pełne sterowanie synergiczne oraz co niespotykane w tej klasie cenowej podwójny puls. W trybie MIG MAG mamy możliwość ustawień manualnych lub wykorzystanie automatycznych programów synergicznych. Do wyboru tryby do spawania stali czarnej, nierdzewnej lub Aluminium. 

Zalety Modelu 214 to bardzo wysoki cykl pracy 60% dla maksymalnego prądu 200A. W praktyce urządzenie pozwala na spawanie elementów o grubości od 0,6 do ok. 10 mm.

Spawarka Magnum 208 Alu Synergia

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

KUPUJĄC U NAS OTRZYMUJESZ:

 • Spawarka MAGNUM MIG 214 Dual Puls Synergia wyświetlacz LED
 • Uchwyt spawalniczy MB 15 - 3m
 • Uchwyt elektrodowy
 • przewód masowy
 • Wkładem teflonowy do drutów o średnicy max 1,2 mm
 • Końcówki prądowe - 2 szt.
 • Dodatkowa rolka prowadząca 1,0/1,2U do Aluminum - 1 szt.

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE MAGNUM 214 DUAL PULSE SYNERGIA

Magnum umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp. Model 214 umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny. Magnum wykorzystany może być również do obróbki blach cienkich zwłaszcza w branży samochodowej.

 

PROGRAMY SYNERGICZNE MIGOMATU 214 DUAL PULS

 • Festale zwykłe 0.8 / 1.0 mm - Gaz CO2 / Ar+CO2
 • Ssstale nierdzewne 308 i kwasoodporne 316 0.8/1.0 mm
 • Alaluminium i stopy aluminium AlMg5 lub AlSi5 0.8/1.0 mm - Gaz Ar
 • Flux spawanie drutami rdzeniowymi 0.8/0.9/1.2 mm - Gaz Ar

 Panel spawarki MAgnum 214 Dual Pulse

 

NAJWAZNIEJSZE ZALETY SPAWARKI MAGNUM 214 DUAL PULSE SYNERGIA

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

DUAL PULS - spawarka posiada funkcję spawania synergicznego z pojedynczym i podwójnym pulsem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów, zwłaszcza wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminium.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI (FORC) - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń. Model 214 Dual Pulse umożliwia ustawienia trybów manualnego MODE SPOT  inicjującego wypływ gazu i start prądu spawania na zadany czas oraz automatycznego MODE CSPOT gdzie po wygaśnięciu łuku następuje ponowne zajarzenie (czas przerwy od 0,1 do 25,5s).

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

PRE GAS/POST GAS - regulacja czasu wypływu gazu przed spawanie w zakresie 0-10s lub wypływu gazu po spawaniu w przedziale 0,1-50s. Dodatkowa osłona gazowa skutecznie uniemożliwia utlenianie się spoiny.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 36 kanałów pamięci do zapisania własnych programów.

 Spawarka 214 synergia Magnum

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Tak
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
2T/4T tak
PAMIĘĆ USTAWIEŃ tak - 36 kanałów
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,8/1,0/1,2
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 1,0/1,2
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,8/1,0/1,2
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 30-200 |16-200 TRYB PULS
CYKL PRACY MIG 200A - 60% | 155A -100%
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 200
CYKL PRACY TIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 20-200
CYKL PRACY MMA 60
FUNKCJA HOT START - MMA tak 0-180A
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak 0-200A
FUNKCJA VRD tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 69
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 17,5-28
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,8/1,0
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5-5
BALANS PULSU [%] 20-80
PRE-GAS [s] 0-10
POST-GAS [s] 0,1-50
SPAWANIE PUNKTOWE [s] SPOT 0,1-9,9 | CSPOT 0,1-9,9 w odstępach 0,1-25,5
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
BURNBACK tak
WAGA URZĄDZENIA [kg] 12,8
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl