Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

PRZECINARKA PLAZMOWA SHERMAN CUTTER 130 CNC 45 MM

Kod produktu: SINW-CUTTER130C
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 10 dni
130CNC CUtter Sherman przecinarka plazmowa.jpg
 • nowość
Cena brutto: 8 119,00 zł 8119.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS PRZECINARKI SHERMAN CUTTER 130

 

Sherman CUTTER 130 CNC to przecinarka wykonana w technologii IGBT. Służy do cięcia plazmą powietrzną blach i elementów stalowych, aluminiowych i miedzianych. Urządzenie posiada system zajarzania no HF z łukiem pilotującym, bez wysokiej częstotliwości mogącej być przyczyną zakłóceń elektromagnetycznych. Współpracuje z 12 metrowym maszynowym uchwytem plazmowym IPTM-120 będącym zmodyfikowaną kopią uchwytu PowerMAX firmy HYPERTHERM. Seria 130 CNC oferuje max. prąd cięcia 125A przy sprawności 60%.

Sugerowane przeznaczenie CUTTER 130 CNC to pomieszczenia zamknięte lub zadaszone z ograniczonym wpływem czynników zewnętrznych.

sherman cutter 130 CNC przecinarka plazmowa

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • urządzenie SHERMAN CUTTER 130 CNC
 • uchwyt plazmowy maszynowy IPTM 120 - 12m
 • przewód masowy z zaciskiem kleszczowym 3m
 • instrukcję obsługi PL

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Sherman Cutter z serii 130 CNC jak każda przecinarka plazmowa służy do cięcia materiałów przewodzących prąd elektryczny tj. elementów ze stali węglowych i stopowych, miedzianych, aluminium i jego stopów jak również mosiądzu. Jest to urządzenie inwertorowe, produkowane z najbardziej zaawansowanych technologicznie podzespołów wykonanych w technologii IGBT. Zastosowanie techniki inwertorowej spowodowało znaczne zmniejszenie wymiarów oraz masy urządzeń, co umożliwia ich eksploatację w miejscach szczególnie trudnodostępnych. Przecinarka CUTTER 130 CNC posiada prosty w obsłudze panel funkcyjny z pokrętłem umożliwiającym płynną regulacje prądu cięcia. Panel przedni wyposażony jest w gniazdo przewodu powrotnego oraz gniazdo centralne do montażu profesjonalnych uchwytów plazmowych. 

Zestaw jest przeznaczony do wykorzystania w systemach automatycznych wypalarek CNC. Przecinarka wyposażona jest we wzmocniony układ filtrów EMC, które eliminują zakłócenia, mogące wpływać na pracę układów sterowania i systemów napędowych CNC.

 

BEZSTYKOWA INICJACJA ŁUKU PILOTAŻOWEGO (bez wysokiej częstotliwości HF

bezstykowe zajarzenie łuku BLOW BACK

Wbudowany system bezstykowej inicjacji łuku pilotażowego (bez wysokiej częstotliwości HF) – zapewnia doskonałą jakość cięcia, przy wydłużonej żywotności części eksploatacyjnych.

Moduł wysokiej częstotliwości do zajarzenia luku pilotażowego został wyeliminowany z urządzenia SHERMAN CUTTER 130 CNC. Do zajarzenia łuku wykorzystywany jest element "Blow Back", który podczas nieużywania zwiera dysze do elektrody. Po zainicjowaniu startu zajarzenia luku, elektroda zostaje podniesiona poprzez układ pneumatyczny, powoduje to przerwanie kontaktu dyszy z elektrodą i zajarzenie łuku pilotażowego. Ta nowatorska metoda pozwala na zajarzenie łuku bez układu wysokiej częstotliwości HF, co skutkuje większą niezawodnością źródła prądu, zwiększeniem trwałości elementów eksploatacyjnych, a także poprawą wydajnością cięcia.

 

OPIS FUNKCJI PRZEŁĄCZNIKÓW I POKRĘTEŁ

opis funkcji plazmy sherman cutter 130 CNC

 1. Wyświetlacz
 2. Dioda zabezpieczenia termicznego lub nieprawidłowej pracy urządzenia
 3. Dioda kontrolna zasilania
 4. Dioda kontrolna ciśnienia powietrza
 5. Pokrętło regulacji prądu cięcia
 6. Manometr ciśnienia powietrza
 7. Pokrętło regulacji ciśnienia powietrza
 8. Gniazdo uchwytu plazmowego
 9. Bezpiecznik
 10. Wyłącznik główny
 11. Gniazdo przewodu masowego
 12. Przyłącze powietrzne
 13. Przełącznik 2T/4T/TEST
 14. Gniazdo sterowania
 15. Zawór odwadniający filtro-osuszacza (znajduje się na dolnej ściance urządzenia)
 16. Przewód zasilający

 

BUDOWA PRZECINARKI

sherman cutter 130 CNC budowa

 

ZAWÓR SPUSTOWY I REDUKTOR

reduktor i zawór spustowy sherman cutter 130

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

Przecinarka wyposażona jest fabrycznie w reduktor ciśnienia z filtrem powietrza, który zamontowany jest z przodu obudowy, w miejscu specjalnie do tego zaprojektowanym (ochrona przed uszkodzeniem np. podczas przenoszenia). 

Ponad to pod spodem urządzenia znajduje się zawór spustowy kondensatu, który służy do odprowadzania kondensatu z systemu sprężonego powietrza.

Sprężone powietrze zawiera dużą ilość pary wodnej, która po skropleniu zamienia się w agresywną mieszaninę wody i oleju zwaną kondensatem. Jeżeli nie zostanie on usunięty może być powodem awarii zarówno elementów systemu, jak i odbiorników sprężonego powietrza.

 

UCHWYT PLAZMOWY MASZYNOWY IPTM 120 - 12m

uchwyt plazmowy IPTM 120 - 12m

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

Światowej klasy uchwyt do cięcia plazmą przeznaczony do przecinarek plazmowych. Uchwyt posiada przyłącze EURO. Uchwyt plazmowy IPTM-120 jest zmodyfikowaną kopią uchwytu PowerMAX firmy HYPERTHERM.

 • Typ uchwytu: IPTM-120 typu Hypertherm
 • Maksymalna obciążalność prądowa: 130A
 • Cykl pracy: 60%
 • Ciśnienie powietrza: 4,6-5,5 bar (0,46-0,55 MPa)
 • Przepływ powietrza: 295 l/min
 • Zajarzenie łuku: Łuk pilotujący (system no HF)
 • Długość: 12m

 

ZALETY PRZECINARKI - SHERMAN CUTTER 130

IGBT - w przecinarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

TEST - jest to funkcja służąca do sprawdzania i czyszczenia instalacji powietrznej.

BLOW BACK - system bezstykowej inicjacji łuku pilotażowego (bez wysokiej częstotliwości HF).

 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

PRĄD CIĘCIA [A] 30-125
MAX. GRUBOŚC CIĘCIA [mm] 45
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 20
MAX. POBÓR PRĄDU [A] 29,5
PRZEPŁYW POWIETRZA [m3/min] 0,5
STOPIEŃ OCHRONY IP21
CYKL PRACY [%] 125 A (60%)
ZABEZPIECZENIE [A] 25 (zwłoczne)
WAGA URZĄDZENIA [kg] 41
WYMIARY [mm] 685x455x615

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl