Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Drodzy Państwo


Od dnia 18-05-2020r. zamówienia realizowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Prosimy o dokonywanie zakupu wyłącznie za pośrednictwem strony Allweld.pl

Spawarka Weldman Power MIG 210 Synergia 4x4 Aluminium Lutospawanie

Kod produktu: 2782
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 2 599,00 zł 2599.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI WELDMAN POWER MIG 210 SYNERGIA

Weldman 210 Power MIG, jest to profesjonalna spawarka posiadająca pełne ustawienia synergiczne. Posiada 9 trybów pracy w tym m.in; do stali, stali nierdzewnej, aluminium z krzemem lub magnezem oraz lutospawania.

To co wyróżnia Power Miga 210 to możliwość zapisywania ustawień użytkownika. Dostępne są 4 kanały pamięci, spawanie punktowe oraz regulacja prędkości dojazdowej drutu. Półautomat posiada podajnik 4 rolkowy przystosowany do drutów aluminiowych czy też dłuższych uchwytów spawalniczych.

Cykl pracy 20% dla 200 A oraz 100% dla 89A w podawany jest dla temperatury otoczenia 40 stopni Celsjusza. Urządzenie dedykowane jest głównie do spawania przekrojów z zakresu ok 1-5 mm, również w dużym natężeniu pracy. Jest to spawarka posiadająca precyzyjne nastawienia, doskonale sprawdzi się w spawaniu zróżnicowanych materiałów, idealna do warsztatów i firm usługowych. Znamionowy prąd spawania w metodzie MIG MAG to 15-200 A.


 Spawarka Weldman 210 Power MIG Synergia

 Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • spawarka WELDMAN POWER MIG 210 LCD SYNERGY,
  • uchwyt spawalniczy BINZEL MB 15 3 m
  • przewód masowy 3 m z zaciskiem 300A (DX50)
  • przewód zasilający z wtyczką 230V
  • przewód gazowy 4 m o średnicy wewnętrznej 8 mm
  • przyłącze gazowe (króciec) do węża technicznego 8 mm

 

+ PROMOCJA PAKIET AKCESORIÓW

Dla tego produktu umożliwiamy zakup pakietu akcesoriów w kwocie 45 zł. W polu "zestaw promocyjny akcesoria" można wybrać pakiet zawierający:

  • Profesjonalne rękawice Spawalnicze z dwoiny bydlęcej
  • Szczypce Spawalnicze - uniwersalne i trwałe
  • 2x Kątownik Magnetyczny z mocnymi magnesami o udźwigu 11 kg

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!


WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE 210 POWER MIG

Umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp. Model 210 LCD umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny.

 

 

ZALETY POWERMIG 210 LCD

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.

Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 4 programowalne kanały pamięci do zapisania własnych programów.

SLOW FEED - regulacja prędkości dojazdowej drutu, umożliwia stabilne zajarzenie szczególnie w przypadkach dużej prędkości podawania drutu. Ogranicza ryzyko pojawienia się wad spawalniczych na początku spoiny do minimum.

SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

SPAWARKA 3W1 - ten model spawarki posiada dwa wtyki prądowe [+] i [-] oraz zmienną biegunowość. Jest to proste i bezawaryjne rozwiązanie konstrukcyjne spotykane głównie w spawarkach inwertorowych. Umożliwia spawanie MMA oraz podłączeniu uchwytu TIG z zaworkiem, gdzie gaz jest sterowany w rączce poza urządzeniem.

PODAJNIK 4-ROLKOWY - to w pełni profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych. Wyposażony jest w 4 rolki napędzane kołami zębatymi. Przeznaczony jest do pracy pod dużym obciążeniem.

 

Weldman Power MIG 210 Synergia LCD

 

DOOR TO DOOR - WELDMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Weldman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Weldman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Nie
SPOOL GUN Tak
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
PRĄD SPAWANIA MIG MAG [A] 15-200
CYKL SPRAWNOŚCI MIG MAG 40°C 200 A - 20% | 115A - 60% | 89A - 100%
NAPIĘCIE PRĄDU SPAWANIA MIG [V] 24/200A | 19,7/115A | 18,5/89A
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10-180
CYKL SPRAWNOŚCI MMA 40°C 180 A -20% | 104 A - 60% | 80 A - 100%
NAPIĘCIE PRĄDU SPAWANIA MMA [V] 27,2/180A | 24,1/104A | 23,2/80A
ŚREDNICA DRUTU [mm] FE: 0,6-1,0 AL FLUX: 0,8-1,0
PRĄD SPAWANIA TIG DC LIFT [A] 10-180
CYKL SPRAWNOŚCI TIG DC LIFT 40°C 180 A - 20% | 104 A - 60% | 80 A - 100%
ŚREDNICA ELEKTRODY [mm] 1.6 – 4.0
NAPIĘCIE PRĄDU SPAWANIA TIG DC LIFT [V] 17,2/180A | 14,1/104A | 13,2/80A
NATĘŻENIE PRĄDU ZASILANIA [A] 36
NATĘŻENIE PRĄDU ZASILANIA EFF [A] 16
NAPIĘCIE PRĄDU JAŁOWEGO [V] 69
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 20
ZAJARZENIE ŁUKU dotykowe
KLASA OCHRONY IP 21S
CHŁODZENIE wentylator
WYMIARY URZĄDZENIA [mm] 540x240x420
WAGA URZĄDZENIA [kg] 21
PAMIĘĆ USTAWIEŃ tak 1-4
PRE-GAS [s] 0,1-9,9
POST-GAS [s] 0,1-9,9
SPAWANIE PUNKTOWE [s] tak 0,5-9,9

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium