Przyłbica Automatyczna Sherman V4 - Opinie | BLOG ALLWELD

0
PRZYŁBICA AUTOMATYCZNA SHERMAN V4 - OPINIE | BLOG ALLWELD

SHERMAN V4 - OPIS PRZYŁBICY

Jeżeli mówimy o ryzyku jakie niesie ze sobą praca spawacza to wspomnieć należy przede wszystkim o ochronie wzroku. W procesie spawania spawacz ma ciągłą styczność ze szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i rentgenowskim ponadto skóra twarzy i oczy narażone są na różnego rodzaju odpryski i iskry. Ryzyko jest bardzo duże począwszy od uszkodzeń a na utracie wzroku skończywszy.

Obecnie z uwagi na rozwój technologii zawodowi spawacze preferują przyłbice automatyczne ze sterowanym zaciemnieniem. Taka technologia znacznie ułatwia pracę ponieważ spawacz nie musi podnosić przyłbicy za każdym razem gdy będzie chciał sprawdzić spoinę lub przygotować się do spawania co ma niebagatelne znaczenie przy całym dniu pracy.

Ceny przyłbic automatycznych to bardzo szeroki przedział sięgający od kilkuset do nawet kilku tysięcy zł za topowe modele np. Speedglas. Rodzi to pytanie czy przy zakupach rzędu 200-300 zł możemy spodziewać się, że zainwestowane środki przełożą się na bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

OPIS TECHNICZNY V4

Przed recenzją wspomnieć należy o głównych parametrach technicznych modelu V4 przyłbica oferuje klasę optyczną filtra 1/1/1/1, oraz 4 sensory. Szybkość zaciemniania wynosi 1/25000s, w zakresie 4-13 DIN a ochrona UV/IR 16 DIN. Przyłbica posiada funkcję szlifowania oraz skokową funkcję opóźnienia rozjaśniania w zakresie 0,3-0,9s. Najważniejsze kwestie, które maja wpływ na użyteczność to szerokie pole widzenia w tej klasie urządzeń mianowicie 100x65 mm oraz waga 0,5 kg.

 Sherman V4 wezgłowie Allweld Blog

 

OCENA PRZYŁBICY SHERMAN V4 ALLWELD

Model Sherman V4 w praktyce jest przyłbicą lekką solidnie wykonaną z mocnego i zarazem elastycznego tworzywa, redukującego możliwość pęknięcia w razie upadku itp. Komfort pracy podnosi również dobrze wykonane nagłowie jego szeroki i płynny zakres regulacji w tym możliwość regulacji odległość oczu od filtra. Waga 500g jest to bardzo dobry wynik testowana podczas długiego dnia pracy nie nastręczała problemów.

Przyłbica posiada bardzo wysokie parametry techniczne spotykane z reguły w produktach premium. Skuteczna ochrona możliwa jest dzięki zastosowaniu 4 sensorów, które są niezbędnym minimum redukują do minimum ryzyko, że nie ulegnie ona zaciemnieniu . Czas reakcji 1/25000 to bardzo dobry wynik szczególnie w tym przedziale cenowym gdzie średnio wynosi on 1/10000. Przyłbica posiada najwyższą możliwą klasę optyczną, obraz jest wyraźny nawet pod różnymi katami patrzenia, światło nie jest rozproszone. W modelu V4 zastosowano skokową regulację stanu opóźnienia w zakresie do 0,9s aby chronić wzrok np. przed kontaktem z rozżarzoną zgrzeiną.

Na koniec warto wspomnieć o kwestiach praktycznych duża przekątna wizjera w praktyce jest wystarczająca dla komfortowej pracy. Jako ciekawostka przyłbica jako jedna z niewielu w tej klasie posiada funkcję szlifowania oraz wydajne zasilanie na które składa się bateria litowa oraz ogniwa słoneczne.

 

>> KUP TERAZ w ALLWELD<<

 

Zobacz inne ciekawe artykuły z naszego bloga:

Spawanie ocynku - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania ocynku

Spawanie Mosiądzu - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie aluminium - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie żeliwa - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie elektrodą - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania elektrodą MMA

Spawarki inwertorowe - Wszystko o spawarkach inwertorowych

Prostownik do akumulatorów - Zobacz polecane prostowniki do ładowania akumulatorów

Oznaczenia spoin spawalniczych - Zobacz jakie są rodzaje spoin spawalniczych

Poradnik zakupowy: 

Spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza

Spawarka inwertorowa do 500 zł

Spawarka inwertorowa do 1000 zł

Spawarka inwertorowa od 1000 do 2000 zł

Jak wybrać odpowiednią spawarkę do swoich potrzeb

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium