Spawarki Inwertorowe PATON Nowość w ofercie

0
SPAWARKI INWERTOROWE PATON NOWOŚĆ W OFERCIE

Jaka spawarka do warsztatu motoryzacyjnego?

W każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym powinna znaleźć się dobra i funkcjonalna spawarka. Często jednak pojawia się problem, jak wśród różnorodnych sprzętów znaleźć odpowiednie urządzenie, zapewniające komfortową pracę. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

 

Jakie cechy powinna mieć spawarka do warsztatu motoryzacyjnego?

W warsztatach samochodowych zastosowanie znajdują przede wszystkim migomaty. Dużo jednak zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Czasami konieczne może być użycie spawarki TIG lub MMA. W warsztacie potrzebny jest sprzęt, który jest łatwy w obsłudze i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania. Z uwagi na charakter prac wykonywanych w takim miejscu, spawarka powinna być też poręczna i lekka, aby użytkownik się nie męczył. Takie właśnie są urządzenia oferowane przez markę Paton. Migomaty i inne sprzęty producenta Paton to doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych spawaczy. Urządzenia są idealne do zastosowań w warsztatach motoryzacyjnych. Parametry spawania w pełni odpowiadają rzeczywistym parametrom roboczym spawarek. Należy podkreślić, że produkowane przez wspomnianą markę urządzenia są odporne na spadki napięcia, co jest gwarancją stabilnego procesu spawalniczego zarówno przy podłączeniu do prądotwórczego agregatu, jak i przy zasilaniu z długiego przedłużacza. Spawarki Paton z pewnością będą dobrze się sprawdzać w warsztacie motoryzacyjnym. Urządzenia te mają system stabilizacji pracy przy większych, długoterminowych różnicach napięcia w jednofazowej sieci elektrycznej (od 160 V do 260 V). Sprzęty Paton gwarantują wygodę pracy, m.in. ze względu na długi czas obciążenia na nominalnym natężeniu prądu. To pozwala na spawanie elektrodami Ф4 mm (dla modelu PSI-200S) oraz Ф5 mm (dla PSI-250S) bez przerwy. Wykorzystanie najnowszej, zaawansowanej technologii IGBT zapewnia niezawodne działanie spawarek. Ponieważ wszystkie elementy urządzeń są impregnowane 2 warstwami specjalnego lakieru, spawarki nie są podatne na uszkodzenia powstające podczas eksploatacji. Warto dodać, że sprzęty Paton można bez przeszkód użytkować w środowisku o dużym zapyleniu.

 

Dlaczego Paton?

Spawarka paton Allweld migomat z pulsem

Zakład Pilotażowy Paton Urządzeń Spawalniczych specjalizuje się w produkcji sprzętów spawalniczych przeznaczonych dla osób prywatnych, jak i dużych przemysłowych przedsiębiorstw. Inżynieryjna konstrukcja i metodyczne zastosowanie zaawansowanej technologii sprawiły, że przedsiębiorstwo Paton jest liderem na terytorium Ukrainy, a także innych krajów należących do Wspólnoty Niepodległych Państw. Marka Paton z powodzeniem konkuruje z zagranicznymi producentami urządzeń spawalniczych i dąży do tego, aby stać się światowym liderem w tej dziedzinie. Pilotażowy Zakład Urządzeń Spawalniczych Paton to wiodąca baza przemysłowa Instytutu Elektrycznego Spawalnictwa imienia E. O. Paton. Oferowane urządzenia spawalnicze powstają w oparciu o wieloletnie doświadczenie w branży połączone z nowoczesnymi rozwiązaniami i technologiami w dziedzinie spawalnictwa. Przedsiębiorstwo jako jedyny producent spawarek obejmuje oferowane urządzenia 5-letnią gwarancją. Zakład Pilotażowy Paton oferuje:

    •  spawarki MMA,
    •  spawarki TIG,
    •  przecinarki plazmowe,
    •  spawarki MIG/MAG.

 

>>SPAWARKI PATON - ZAMÓW ONLINE<<

 

Produkowane przez Patona spawarki MMA są dedykowane użytkownikom poszukującym funkcjonalnych, a jednocześnie mobilnych urządzeń. Spawarki elektrodowe PATON idealnie nadają się do pracy w terenie, a ponadto są odporne na spadek napięcia. W urządzeniach z serii „Professional” dodatkowe parametry spawania ustawione zostały na optymalnym poziomie. Pozwala to na użytkowanie sprzętu zaraz po wyjęciu z walizki. Spawarki TIG zostały zoptymalizowane do spawania łukowego metodą TIG prądem stałym lub przemiennym oraz do spawania ręcznego metodą MMA. Urządzenia te mają funkcję pulsu i zajarzenia bezdotykowego HF, przez co ich użytkowanie staje się bardziej komfortowe. Spawacz zyskuje możliwość kontrolowania skupienia łuku i kształtu spoiny. Spawarki TIG marki Paton produkowane są z wykorzystaniem technologii IGBT. Na szczególną uwagę zasługują spawarki MIG/MAG, czyli popularne migomaty. Urządzenia idealnie nadają się do półautomatycznego spawania metodą MIG/MAG, spawania łukowego TIG LIFT oraz spawania łukowego metodą MMA. Migomaty oferowane przez markę Paton dobrze sprawdzają się podczas pracy w terenie, zarówno przy długim przewodzie zasilającym, jak i po podłączeniu pod agregat prądotwórczy. W spawarkach z serii PSI wykorzystana została technologia pulsu pojedynczego. Dzięki temu sprzęt pozwala na wydajną i wysokiej jakości pracę spawalniczą, bez względu na pozycję spawania. Spawarki pochodzące z serii „Standard” przeznaczone są do użytku domowego i półprzemysłowego. Wyposażono je w uszczelniony podajnik na drut, który tworzy ze źródłem spójną konstrukcję. Z kolei migomaty z serii „Professional” przeznaczone są do użytku przemysłowego, gdzie istnieje możliwość oddzielenia źródła prądu od podajnika drutu.

 

 

Zobacz inne ciekawe artykuły z naszego bloga:

Spawanie ocynku - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania ocynku

Spawanie Mosiądzu - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie aluminium - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie żeliwa - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie elektrodą - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania elektrodą MMA

Spawarki inwertorowe - Wszystko o spawarkach inwertorowych

Prostownik do akumulatorów - Zobacz polecane prostowniki do ładowania akumulatorów

Oznaczenia spoin spawalniczych - Zobacz jakie są rodzaje spoin spawalniczych

Poradnik zakupowy: 

Spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza

Spawarka inwertorowa do 500 zł

Spawarka inwertorowa do 1000 zł

Spawarka inwertorowa od 1000 do 2000 zł

Jak wybrać odpowiednią spawarkę do swoich potrzeb

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium