Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Blog kategorie
HOT START - FUNKCJA SPAWARKI MMA 0
HOT START - FUNKCJA SPAWARKI MMA

HOT START – funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania

Głównym zadaniem funkcji HOT START jest poprawa komfortu oraz jakości spawania. We wspomnianą opcję wyposażono większość dostępnych na rynku spawarek. Czy tzw. Gorący Start jest potrzebny? Poniżej znajduje się wyjaśnienie, co to jest HOT START i do czego może się przydać.

HOT START – definicja

Jest to funkcja w spawarkach, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

W funkcję HOT START wyposażone są spawarki MMA. Dobrej klasy urządzenia wyposażone są nie tylko we wspomnianą opcję HOT START, ale także funkcję ARC FORCE oraz Anti Stick.

Jak działa HOT START?

HOT START zwiększa prąd spawania o ok. 30% bezpośrednio po zainicjowaniu łuku. Wpływa to na polepszenie procesu zajarzania. Układ w stanie spoczynku ustawia większy prąd spawania, a w momencie zajarzenia łuku następuje odliczanie czasu. Gdy odliczanie dobiega końca, dochodzi do redukcji do standardowego prądu spawania. Kiedy łuk zgaśnie (dojdzie do przerwania spawania), prąd ponownie się zwiększa i po rozpoczęciu spawania cała procedura jest powtarzana.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium