Spawarka Inwertorowa Ideal Tecno MIG 203 Synergia VRD + TIG ACX

Producent: IDEAL
Kod produktu: 4942
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Nie
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Nie
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 799,00 zł
lub raty 10 x 179,90 zł | RRSO 0%
1799.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL TECNO MIG 203 SYNERGIA

Spawarka IDEAL TECNOMIG 203 to wysokiej klasy spawarka inwertorowa z czytelnym wyświetlaczemW urządzeniu wykorzystano nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu możemy precyzyjnie wyregulować niezbędne parametry przed rozpoczęciem procesu spawania. Zaletą TECNOMIGA jest proste i intuicyjne sterowanie, dzięki czemu jest to doskonały wybór również dla początkujących użytkowników.

Spawarka jest lekka i kompaktowa. Konstrukcja oparta jest o wysokiej jakości komponenty; solidna obudowa, wysokiej klasy podajnik 2 rolkowy, duże wtyki prądowe oraz tranzystory najnowszej generacji.  Model MIG 203 pozwala na spawanie prądem 200A w wysokim cyklu 60%, dzięki czemu bez ryzyka przegrzania możemy pracować na materiałach o grubości ok 10 mm.

Spawarka Inwertorowa Ideal Tecno MIG 203

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka Inwertorowa Ideal TECNO MIG 203 VRD
 • uchwyt MIG MB 15  3 m 
 • uchwyt TIG 17 / 4 m
 • przewód masowy 2 m
 • przewód elektrodowy 3 m
 • rolka podajnika fi 0,8 mm / 1,0 mm do stali (zamontowana w podajniku)
 • wkład spiralny niebieski do stali (zamontowany w uchwycie)
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

STABILNE ŹRÓDŁO PRĄDU I ŁATWA OBSŁUGA

Zainstalowanie w urządzeniu nowoczesnych tranzystorów IGBT pozwala zredukować zakłócenia do minimum oraz zwiększyć wydajność źródła prądu. Czytelny i prosty w obsłudze cyfrowy panel sterowania umożliwia komfortowe przełączanie się miedzy trybami spawania i płynną regulację prądu, aż o 1A, co za tym idzie zapewnia stabilną pracę i wysoką jakość spawania.

CO WYRÓŻNIA TO URZĄDZENIE ?

 • Spawarka posiada przystosowany fabrycznie uchwyt TIG SR 17 - w tym wypadku spawamy w metodzie TIG Lift DC z wykorzystaniem sterowania na uchwycie. 
 • Tecnomig 203 to doskonała alternatywa dla spawarki Weldman MISTRAL MIG 200
 • Jedna z niewielu spawarek dostępnych na rynku, która posiada 4 uchwyty w pakiecie fabrycznym - w tym uchwyt TIG ze sterowaniem. 
 • Doskonała opcja do pracy w terenie oraz do standardowych zastosowań półprofesjonalnych i amatorskich.

Spawarka Inwertorowa Ideal Tecno MIG 203

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji p przypadku cienkich elementów.

FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.

VRD - Funkcja ta obniża napięcie w stanie bez obciążenia. W przeciągu milisekund po zakończeniu spawania, napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym. W skrajnych przypadkach utrudnia zajarzenie łuku.

Spawarka Inwertorowa Ideal Tecno MIG 203

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Nie
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Nie
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
Lutospawanie Tak
2T/4T Tak
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 0,8 - 1,0 mm
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,6 - 1,0 mm
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] 0,8 - 1,0 mm
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8 mm
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 50 - 200
CYKL PRACY MIG 60% - 200A | 100% - 155A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10 - 200
CYKL PRACY TIG 60% - 200A | 100% - 155A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10 - 160
CYKL PRACY MMA 60% - 200A | 100% - 155A
MOC [kW] 5,9
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 50
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,6 - 1,0 mm
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 - 4,0 mm
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] C25
WAGA URZĄDZENIA [kg] 12 / 14 kg
WYMIARY [mm] 440x170x290 mm
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium