Magnum MIG 210 Synergia - OPINIE I RECENZJA ALLWELD

0
MAGNUM MIG 210 SYNERGIA - OPINIE I RECENZJA ALLWELD

Wstęp

Spawarka inwertorowa Magnum 210 Synergia jest jednym z najczęściej kupowanych kompaktowych migomatów w przedziale cenowym do 2000 zł. W praktyce na pozycję lidera w segmencie składa wiele czynników takich jak popularność samej marki Magnum i zastosowane rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne. Najważniejsze są jednak pozytywne recenzje samych użytkowników!

Model 210 jest w sprzedaży na rynku na tyle długo by stwierdzić jakie są jego mocne i słabe strony. Oczywiście odczucia te mogą być subiektywne ponieważ, najważniejszą kwestią jest to  czy urządzenie zostało dobrze dobrane do potrzeb i warunków użytkowania.

 

Zastosowanie Magnum 210 Synergia

Tak duże zróżnicowanie modeli spawarek jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Klucz to dobór odpowiedniej spawarki nie tylko ze względu na budżet ale co istotne z uwagi na potrzeby takie jak zakres wykonywanych prac, spawane materiały czy nawet intensywność używania spawarki.

Magnum 210 jest migomatem inwertorowym więc siłą rzeczy charakteryzuje się o wiele większą sprawnością niż tzw. transformatory. Dodatkowo w urządzeniu zastosowano tranzystory IGBT, które nie tylko poprawiają wydajność ale i niezawodność samego źródła prądu. Parametry jaki podaje producent to prąd spawania na poziomie 30-200 Amper dla metody MIG MAG. Jest to wartość wystarczająca dla tej gamy urządzeń czyli kompaktowych spawarek MIG MAG. Dedykowanych do zastosowań warsztatowych, usługowych lub prac przy gospodarstwach. Przetop max. jaki jesteśmy w stanie uzyskać to 5 mm.  Taka wartość pozwala na jakościowe spawanie elementów do 10 mm z większymi przekrojami możemy mieć problem.

Do czego wykorzystamy Magnum 210?

Urządzenie w zamyśle umożliwia spawanie 3w1 co to oznacza. Dedykowana metoda spawania to MIG MAG (131/135). Do spawania MMA (111) jest to tak naprawdę równie dobre źródło prądu jak samodzielne spawarki do elektrod otulonych w tym przedziale cenowym. Inaczej jest w przypadku metody TIG, konkretnie TIG DC możliwej dzięki zmianie biegunowości.. Nie ma co ukrywać, że metoda TIG daje bardzo duże możliwości, które w tym urządzeniu nie wykorzystamy. Intencja stosowania TIG Lift w tego typu spawarkach powinna być też inna i skupiać się jeżeli już to na zastosowaniu w konkretnych przypadkach np. pospawanie stali czarnej w trudno dostępnym miejscu i gdy zależy nam na estetycznym wyglądzie spoiny. Jeżeli chodzi o materiały to nie rozpisując się migomatem pospawamy wszystkie spawalne materiały stal czarną, nierdzewną, miedź, nikiel, aluminium oraz wszelkie ich stopy. Na koniec trzeba dodać, że zmiana biegunowości umożliwia spawanie bez gazu tzw. MIG Flux.

 

Użyte technologie – czy działają w praktyce?

Dla użytkowników posiadających od kilku lub kilkunastu lat siermiężne spawarki transformatorowe pierwsze zetknięcie z Magmumem 210 musi skutkować jednym przemyśleniem, takim że mają do czynienia z bardzo awaryjną spawarką. Nic bardziej mylnego! To już nie pierwszy sezon tego modelu w ofercie Magnum. Duża sprzedaż powoduje, że próbka tych spawarek na rynku jest bardzo wiarygodna. Nie licząc sporadycznych przypadków, te spawarki nie wracają na serwis. Przeszukując fora internetowe, próżno szukać masowej krytyki.

 

Rozwiązania technologiczne Magnum 210

STEROWANIE SYNERGICZNE – w przypadku 210 samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu.

Regulację indukcyjności - pozwalający na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

Funkcję HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

Funkcja VRD (Voltage Reduction Device) redukuje napięcie wyjściowe (pomiędzy masą i elektrodą) do bezpiecznego poziomu, zabezpieczając przed przypadkowym porażeniem w przerwach pomiędzy spawaniami. System redukcji napięcia VRD zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo spawaczowi i osobom będącym w pobliżu, w szczególności w środowisku w którym istnieje zwiększone prawdopodobieństwo porażenia prądem np.: środowisko gorące, środowisko wilgotne itp.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

 

Podsumowanie

Pierwsze co przykuwa uwagę to estetyczny i nowoczesny wygląd opisywanego urządzenia. Użyte materiały są trwałe, wysokiej jakości. Panel i sterowanie proste i intuicyjne. Ochronna szybka może stanowić problem i łatwo ulec zniszczeniu. Ergonomiczna budowa z dużą rączką i umiarkowana waga 12,8 kg stanowczo wpisują się w koncept mobilnego urządzenia. Zastosowany podajnik 2 rolkowy jest dobrej jakości sugerowany do uchwytów 3 względnie 4 metrowych. Przy dłuższym wariancie 4 m należy pamiętać aby przewody były możliwie prosto rozłożone i się nie zapętlały. Sama praca z 210 Synergia jest bezproblemowa, stabilny łuk i parametry zgodne z podanymi przez producenta.

 

Gdzie kupić

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum, zaufanym partnerem handlowym posiadającym wpływ na to aby zapewniać naszym klientom maksymalną ochronę i wsparcie w kontakcie z firmą Magnum. Istniejemy na rynku od kilkunastu lat co oczywiście każdy klient powinien mieć na uwadze, zakup spawarki to wieloletnia inwestycja. Zachęcamy do zakupu w naszym internetowym sklepie spawalniczym Allweld.pl z możliwości wyboru najpopularniejszych form płatności i wysyłki za pobraniem. Wyboru dodatkowych usług takich jak RATY 0% czy przedłużenie okresu gwarancyjnego na takich samych warunkach jak dla gwarancji podstawowej.

 

Linki do oferty:

MAGNUM 210 SYNERGIA-PROMOCYJNA CENA!

 

MAGNUM 210 SYNERGIA W ZESTAWIE BEZ PRZYŁBICY

 

MAGNUM 210 SYNERGIA W KOMPLETNYM ZESTAWIE

 

Zobacz inne ciekawe artykuły z naszego bloga:

Spawanie ocynku - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania ocynku

Spawanie Mosiądzu - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie aluminium - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie żeliwa - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie elektrodą - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania elektrodą MMA

Spawarki inwertorowe - Wszystko o spawarkach inwertorowych

Prostownik do akumulatorów - Zobacz polecane prostowniki do ładowania akumulatorów

Oznaczenia spoin spawalniczych - Zobacz jakie są rodzaje spoin spawalniczych

Poradnik zakupowy: 

Spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza

Spawarka inwertorowa do 500 zł

Spawarka inwertorowa do 1000 zł

Spawarka inwertorowa od 1000 do 2000 zł

Jak wybrać odpowiednią spawarkę do swoich potrzeb

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium