Jaką spawarkę kupić do domu? Top 10 najlepszych

2
Jaką spawarkę kupić do domu? Top 10 najlepszych

Spawarka to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu, garażu czy domowym warsztacie. Wykorzystasz ją do naprawy ogrodzenia, barierki czy stworzenia loftowej dekoracji. Wykorzystasz ją także w niewielkich naprawach samochodowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź jaki model spawarki do domu najlepiej kupić?

Cechy i funkcje spawarki do domu

Najlepszym wyborem spawarki do domu są urządzenia uniwersalne 3 w 1, którymi pospawasz metodą MIG/MAG z gazem i bez gazu, MMA z elektrodą i TIG LIFT z elektrodą nietopliwą. Do prac domowych wystarczające jest zasilanie z sieci 230 V oraz maksymalny prąd spawania 200 A. Warto zweryfikować cykl pracy, oznaczający ile spawarka, pracuje, a ile się chłodzi. Im wyższy cykl pracy tym spawarka jest bardziej wydajna. Istotną zaletą takich spawarek jest synergia, która pozwala na szybkie ustawienie parametrów spawania.   

Bezpieczeństwo spawania w domu

Oprócz odpowiednich funkcji spawarki do domu, przy spawaniu nawet hobbystycznym warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim należy wyposażyć się w przyłbice spawalniczą zabezpieczającą przed naświetleniem wzroku. Warto zastosować także odpowiedni strój oraz rękawice spawalnicze. Przeczytaj nasz artykuł co zrobić, gdy naświetlisz oczy. 

Spawarka do domu

1. Spawarka Migomat Paton MIG MAG PSI 160 S PULS Standard

Uniwersalny migomat do domu. Do spawania 3 metodami — MIG/MAG, MMA, TIG DC. Posiada opcję spawania z pulsem, dzięki czemu spoina jest trwalsza. Dwa duże czytelne wyświetlacze o doskonałym kontraście. Dodatkowo wprowadzono do urządzenia moduł stabilizacji napięcia oraz regulację Indukcyjności. Model niweluje wahania napięcia zasilania, co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy oraz umożliwia pracować na długich przedłużaczach. Co pozwala na wygodną pracę w domowych warunkach. 

Paton PSI 160 S PULS

Paton PSI 160 S PULS

2. Spawarka Inwertorowa Magnum MIG MAG 230 Dual Puls Synergia IGBT

Spawarka Magnum 230 to urządzenie idealne do domu, dlatego, że posiada synergiczne programy oraz podwójny puls. Dzięki temu pozwala na prostą obsługę nawet dla początkującej osoby. Do spawania 3 metodami.  Wysoki cykl pracy (60%) umożliwi wygodną i dłuższą pracę bez przerw. Magnum 230 ma możliwość lutospawania oraz spawania punktowego. 

Magnum MIG MAG 230 Dual Puls Synergia IGBT

Magnum MIG 230 Dual Pulse Synergia

3. Spawarka Inwertorowa MIG MAG GYS Easymig 160

EASYMIG 160 to urządzenie umożliwające spawanie z gazem i metodą bez osłony gazu (FLUX). Urządzenie jest bardzo lekkie, waży zaledwie 10kg, więc idealnie sprawdzi się, jako spawarka do domu i ogrodu i do prostych napraw samochodowych.  Za jej pomocą zespawasz materiały metodą MMA i MIG/MAG. EASYMIG 160 umożliwi Ci zespawanie stali, stali nierdzewnej i aluminium. Posiada zabezpieczenie przeciw przegrzaniu i spadki napięcia. 

GYS Easymig 160

GYS Easymig 160

4. Spawarka SKANDI KRAFT iSIMPLE MIG 210

Jedna z najlżejszych spawarek na rynku (8,5 kg). Idealna jako spawarka do domu i przydomowego warsztatu. Do spawania 3 metodami, zarówno z wykorzystaniem butli z gazem (MIG/MAG), drutu samoosłonowego (FLUX), elektrody (MMA) i TIG LIFT. Po ustawieniu amperażu na wygodnym panelu cyfrowym automatycznie dostosowuje napięcie do posuwu drutu. Posiada FAN STOP, który wyłącza wentylator w trakcie spoczynku spawarki dzięki czemu jest cicha. Spawarka ma długi 3-metrowy kabel zasilający, 3-metrowy uchwyt masowy i elektrodowy oraz aż 4-metrowy uchwyt MIG, który umożliwi pracę nawet w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo istnieje możliwość podpięcia uchwytu z własnym podajnikiem drutu - SPOOL GUN. 

SKANDI KRAFT iSIMPLE MIG 210

SKANDI KRAFT iSIMPLE MIG 210

5. Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik MIG 200 Pulse Synergia

Spawarka Ideal PRAKTIK MIG 200 PULSE półautomat do spawania 3 metodami MIG-MAG gazową oraz drutem samoosłonowym (FLUX), TIG LIFT i MMA. Spawarka ma możliwość regulacji indukcyjności. Urządzenie ma opcję spawania z pulsem poprawiające jakość i trwałość spoiny. Model PRAKTIK 200 przystosowany jest do  łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. Spawarka posiada podwozie jezdne 

Ideal Praktik MIG 200 Pulse Synergia

Ideal Praktik MIG 200 Pulse Synergia

6. Spawarka Inwertorowa Trafilux Trafimig 200 NEO

Spawarka Trafilux TRAFIMIG NEO 200 MMA MIG/MAG jest to lekki, przenośny inwerterowy półautomat spawalniczy z podwoziem jezdnym. Znamionowy prąd spawania 200 A w cyklu 60 %. Spawarka posiada wyświetlane parametry, również w stanie bez obciążenia. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na dokładniejsze nastawy. Znajdzie zastosowanie podczas prac naprawczych, montażowych oraz prac w terenie. 

Trafilux Trafimig 200 NEO

Trafilux Trafimig 200 NEO

7. Spawarka Migomat Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia V2 New

IDEAL TECNOMIG 205 jest to profesjonalna spawarka w pełnym sterowaniem synergicznym, dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników. Doskonały wybór dla użytkowników szukających wszechstronnego urządzenia (3 metody spawania). Model 205 pozwala na jakościowe spawanie materiałów grubości poniżej 1 mm aż do przekrojów rzędu 8 mm. Dlatego wyśmienicie sprawdzi się przy spawaniu ogrodzenia, barierki, lutospawaniu czy w pracach domowych. Spawarka jest mała i kompaktowa, solidna konstrukcja umożliwia bezproblemowy transport migomatu.

Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia V2 New 

Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia V2 New

8. Spawarka Migomat Sherman MIG 180 FL Bezgazowa 180 A

SHERMAN MIG 180FL jest prostym w obsłudze urządzeniem spawający metodą MIG/MAG, FLUX przystosowanym do łączenia stali i metali kolorowych bez wykorzystania gazu oraz MMA.  W spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności.

Sherman MIG 180 FL Bezgazowa 180 A

Sherman MIG 180 FL Bezgazowa 180 A

9. Spawarka migomat 3w1 Sherman Digimig 200 X Synergia

Synergiczna spawarka SHERMAN DIGIMIG 200X jest urządzeniem do spawania ręcznego stali i metali kolorowych metodami MIG/MAG, MMA (elektrodą otuloną) i Lift TIG. Urządzenie stosowane może być również do lutospawania CuSi cienkich (do 3 mm) blach ocynkowanych, co jest pomocne w pracach domowych i garażowych. Posiada wyświetlacz LCD i możliwość ustawienia programów synergicznych, które automatycznie dobierają parametry spawania. Istnieje możliwość podpięcia uchwytu SPOOL GUN, zewnętrznego podajnika drutu. 

Sherman Digimig 200 X Synergia

Sherman Digimig 200 X Synergia

10. Spawarka Inwertorowa Spartus MIG 215 Synergia LCD 3w1

Spawarka Spartus easy MIG 215 to nowoczesny półautomat wyposażony programy synergiczne, regulację indukcyjności, funkcję VRD oraz możliwość spawania drutem bez użycia gazu. Posiada bardzo czytelny, nowoczesny i intuicyjny panel LCD, który niezwykle ułatwi kontrolę nad wyborem parametrów spawania. Szybko i bez problemu możemy ustawić napięcie prądu i ekspresowo zarządzać funkcjami urządzenia. Jest to migomat świetnie nadający się zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

Spartus MIG 215 Synergia LCD 3w1

Spartus MIG 215 Synergia LCD 3w1

Spawarka do domu w zestawie

Przy zakupie spawarki do domu, warto przemyśleć jej zakup w zestawie, który będzie zawierał wszystkie elementy, które są potrzebne, żeby móc zacząć spawać od razu - jak przyłbica, rękawice, czyli elementy, które zapewniają bezpieczeństwo. Dodatkowo mają elementy do montażu gazu, uchwyt spawalniczy, uchwyt masowy i elektrodowy. Sprawdź artykuł, dlaczego warto kupić zestaw spawalniczy!

Miejsce Model Producent
1. Paton MIG MAG PSI 160 S PULS Standard Paton
2. Magnum MIG MAG 230 Dual Puls Synergia IGBT Magnum
3. MIG MAG GYS Easymig 160 GYS
4. SKANDI KRAFT iSIMPLE MIG 210 SKANDI KRAFT
5. Ideal Praktik MIG 200 Pulse Synergia Ideal
6. Trafilux Trafimig 200 NEO Trafilux
7. Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia V2 New Ideal
8. Sherman MIG 180 FL Bezgazowa 180 A Sherman
9. Sherman Digimig 200 X Synergia Sherman
10. Spartus MIG 215 Synergia LCD 3w1 Spartus

Zobacz inne ciekawe artykuły z naszego bloga:

Spawanie ocynku - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania ocynku

Spawanie Mosiądzu - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie aluminium - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie żeliwa - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie elektrodą - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania elektrodą MMA

Spawarki inwertorowe - Wszystko o spawarkach inwertorowych

Prostownik do akumulatorów - Zobacz polecane prostowniki do ładowania akumulatorów

Oznaczenia spoin spawalniczych - Zobacz jakie są rodzaje spoin spawalniczych

Poradnik zakupowy: 

Spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza

Spawarka inwertorowa do 500 zł

Spawarka inwertorowa do 1000 zł

Spawarka inwertorowa od 1000 do 2000 zł

Jak wybrać odpowiednią spawarkę do swoich potrzeb

Komentarze do wpisu (2)

3 października 2022

A gdzie MAGNUM MIG 208? Tyle osób na grupie go używa i ja tak samo.

18 października 2022

Magnum 208 nie jest dostępny w sprzedaży do około połowy listopada, dlatego nie umieszczaliśmy go w liście produktów. Zachęcamy do sprawdzenia tych modeli.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium