Jaką spawarkę kupić do domu? Top 10 najlepszych

2
Jaką spawarkę kupić do domu? Top 10 najlepszych

Spawarka to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu, garażu czy domowym warsztacie. Wykorzystasz ją do naprawy ogrodzenia, barierki czy stworzenia loftowej dekoracji. Wykorzystasz ją także w niewielkich naprawach samochodowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź jaki model spawarki do domu najlepiej kupić?

Cechy i funkcje spawarki do domu

Najlepszym wyborem spawarki do domu są urządzenia uniwersalne 3 w 1, którymi pospawasz metodą MIG/MAG z gazem i bez gazu, MMA z elektrodą i TIG LIFT z elektrodą nietopliwą. Do prac domowych wystarczające jest zasilanie z sieci 230 V oraz maksymalny prąd spawania 200 A. Warto zweryfikować cykl pracy, oznaczający ile spawarka, pracuje, a ile się chłodzi. Im wyższy cykl pracy tym spawarka jest bardziej wydajna. Istotną zaletą takich spawarek jest synergia, która pozwala na szybkie ustawienie parametrów spawania.

Bezpieczeństwo spawania w domu

Oprócz odpowiednich funkcji spawarki do domu, przy spawaniu nawet hobbystycznym warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim należy wyposażyć się w przyłbice spawalniczą zabezpieczającą przed naświetleniem wzroku. Warto zastosować także odpowiedni strój oraz rękawice spawalnicze. Przeczytaj nasz artykuł co zrobić, gdy naświetlisz oczy.

Spawarka do domu

1. Spawarka SKANDI KRAFT iSIMPLE MIG 210

Najbardziej kompaktowa i mobilna wersja spawarki z przemysłowymi możliwościami. Oferuje komfortowy, cichy tryb pracy (FAN STOP) przy jednocześnie ograniczonym zużyciu prądu. Jest lekka (tylko 8.5 kg) i wygodna do przenoszenia. Do spawania 3 metodami, zarówno z wykorzystaniem butli z gazem (MIG/MAG) oraz bez gazu (FLUX), elektrody (MMA) i LIFT-TIG. MIG 210 jest idealnym urządzeniem dla początkujących. Po ustawieniu amperażu na wygodnym panelu cyfrowym urządzenie synergicznie dostosowuje napięcie do posuwu drutu, dzięki temu jest prosta w obsłudze. Wyświetla aktualne nastawienia prądu spawania jeszcze przed rozpoczęciem procesu spawania. Urządzenie posiada 3-metrowy w pełni miedziany 3x2.5 [mm2] kabel zasilający oraz 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy. Zestaw zawiera 3-metrowy uchwyt elektrodowy oraz 4-metrowy uchwyt MIG KD15 typ MB15.

Zalety:

 • Układ (FAN STOP) – to nowoczesne rozwiązanie, które zostało wprowadzone do spawarek, by zapewnić optymalne chłodzenie urządzenia oraz zwiększyć jego żywotność.
 • Niezawodność – spawarka pozwala na pracę w długim cyklu, nie przegrzewa się.
 • Solidność – urządzenie jest bardzo wytrzymałe, wielu spawaczy docenia je za jakość wykonania.
 • Uniwersalna - Idealna do spawania materiałów o grubości od 0.5 [mm] do 6 [mm] ◀▶ w domu do wykonania elementów dekoracyjnych np. (kwietnik lub stolik kawowy), w garażu (ławka czy huśtawka), a także w warsztacie do naprawy karoserii samochodowej.

SKANDI KRAFT iSIMPLE MIG 210

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - SKANDI KRAFT iSIMPLE MIG 210

2. Spawarka Ideal Praktik MIG 200 Pulse Synergia

Spawarka Ideal PRAKTIK MIG 200 PULSE półautomat do spawania 3 metodami MIG-MAG gazową oraz drutem samoosłonowym (FLUX), TIG LIFT i MMA. Spawarka ma możliwość regulacji indukcyjności. Urządzenie ma opcję spawania z pulsem poprawiające jakość i trwałość spoiny. Model PRAKTIK 200 przystosowany jest do  łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. Spawarka posiada podwozie jezdne.

Ideal Praktik MIG 200 Pulse Synergia

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - Ideal Praktik MIG 200 Pulse Synergia

3. Spawarka Weldman Mistral 200

MISTRAL MIG 200 służy do spawania metodą MIG/MAG lub FLUXMMA elektrodami otulonymi prądem stałym (DC) oraz metodą TIG Lift. Zwarta i kompaktowa budowa sprawia, że urządzenie ma zastosowanie w pracach naprawczych w halach i w terenie.

Spawarka przystosowana jest do spawania drutami o średnicach od 0,8 do 1,0 mm. Cechuje ją bardzo duża wydajność. Dla maksymalnego prądu spawania na poziomie 200A cykl pracy wynosi 60%. W praktyce pozwala to na długookresowe spawanie elementów grubości ok 10 mm.

Zalety urządzenia:

 • tranzystory IGBT - zapewniają minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy
 • TIG LIFT - zajarzenie łuku odbywa się przez potarcie
 • FLUX
 • wyłacznik przeciążeniowy
 • Eurozłącze

Weldman Mistral 200

 Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - Weldman Mistral 200 

4. Spawarka Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia V2

IDEAL TECNOMIG 205 jest to profesjonalna spawarka w pełnym sterowaniem synergicznym, dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników. Doskonały wybór dla użytkowników szukających wszechstronnego urządzenia (3 metody spawania). Model 205 pozwala na jakościowe spawanie materiałów grubości poniżej 1 mm aż do przekrojów rzędu 8 mm. Dlatego wyśmienicie sprawdzi się przy spawaniu ogrodzenia, barierki, lutospawaniu czy w pracach domowych. Spawarka jest mała i kompaktowa, solidna konstrukcja umożliwia bezproblemowy transport migomatu.

Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia V2 New

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - Spawarka Ideal Tecno MIG 205 MAG Synergia V2

5. Spawarka Sherman MIG 180 FL Bezgazowa

SHERMAN MIG 180FL jest prostym w obsłudze urządzeniem spawający metodą MIG/MAG, FLUX przystosowanym do łączenia stali i metali kolorowych bez wykorzystania gazu oraz MMA.  W spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności.

Sherman MIG 180 FL Bezgazowa 180 A

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - Spawarka Sherman MIG 180 FL Bezgazowa

6. Spawarka Sherman Digimig 200 X Synergia

Synergiczna spawarka SHERMAN DIGIMIG 200X jest urządzeniem do spawania ręcznego stali i metali kolorowych metodami MIG/MAG, MMA (elektrodą otuloną) i Lift TIG. Urządzenie stosowane może być również do lutospawania CuSi cienkich (do 3 mm) blach ocynkowanych, co jest pomocne w pracach domowych i garażowych. Posiada wyświetlacz LCD i możliwość ustawienia programów synergicznych, które automatycznie dobierają parametry spawania. Istnieje możliwość podpięcia uchwytu SPOOL GUN, zewnętrznego podajnika drutu. 

Sherman Digimig 200 X Synergia

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - Spawarka Sherman Digimig 200 X Synergia

7. Spawarka Spartus MIG 215 Synergia LCD 3w1

Spawarka Spartus easy MIG 215 to nowoczesny półautomat wyposażony programy synergiczne, regulację indukcyjności, funkcję VRD oraz możliwość spawania drutem bez użycia gazu. Posiada bardzo czytelny, nowoczesny i intuicyjny panel LCD, który niezwykle ułatwi kontrolę nad wyborem parametrów spawania. Szybko i bez problemu możemy ustawić napięcie prądu i ekspresowo zarządzać funkcjami urządzenia. Jest to migomat świetnie nadający się zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów.

Spartus MIG 215 Synergia LCD 3w1

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - Spawarka Spartus MIG 215 Synergia LCD 3w1 

8. Spawarka Magnum MIG MAG 200 KN

MAGNUM MIG 200 MMA KN to niewielki inwerterowy półautomat z podwoziem o świetnych parametrach spawalniczych. Pozwala na spawanie MIG/MAG i MMA prądem maksymalnym 200 ASpawarka ma regulowaną INDUKCYJNOŚĆ, co pozwala na spawanie bez odprysków zarówno cienkich blach, jak i grubych profili oraz prowadzenie procesu LUTOSPAWANIA CuSi.

Urządzenie dysponuje mocą 200 A i gwarantuje uzyskanie przetopu o maksymalnej grubości 5 mm (maksymalna grubość spawanego materiału to 10 mm). Spawarka posiada sprawność sięgającą 60% przy maksymalnym prądzie i pozwala na prace w długich cyklach bez obaw o wyłączenie się.

 • IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.
 • Regulacja indukcyjności - pozwalający na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.
 • FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.
 • EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów
 • WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.
 • PODWOZIE NA KOŁACH - spawarka posiada demontowalne podwozie jezdne. Z przodu dwa koła skrętne a z tyłu koła na łożyskach. Półka przystosowana na małe butle gazowe.

MAGNUM 200 KN

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - Spawarka Magnum MIG MAG 200 KN

9. Spawarka Ideal Expert MIG 250 PFC Synergia

Spawarka MIG Ideal Expert 250 to urządzenie o regulowanych parametrach, prądzie 250A i wagą 27kg. Wyposażona w sterowanie synergiczne, moduł PFC i podajnik 4 rolkowy, umożliwia spawanie materiałów o grubości do 15mm. Zestaw zawiera uchwyt spawalniczy, uchwyt masowy i dodatkowe akcesoria. Urządzenie posiada zaawansowane ustawienia, 21 programów synergicznych oraz możliwość spawania punktowego i TIG. Dodatkowo, wyposażone w technologie IGBT, 2T/4T, regulację indukcyjności, pamięć ustawień, funkcje "Hot Start" i "Arc Force" oraz podajnik Spool Gun.

 • Prąd spawania 250A
 • Sterowanie synergiczne
 • Moduł PFC zapewniający odporność urządzenia na spadki napięcia
 • Podajnik 4 rolkowy.
 • Urządzenie oferuje zaawansowane ustawienia, 21 programów synergicznych, możliwość spawania punktowego i TIG.
 • Posiada technologię IGBT, regulację indukcyjności, funkcję "Hot Start" i "Arc Force", pamięć ustawień oraz podajnik Spool Gun.

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - Spawarka Ideal Expert MIG 250 PFC Synergia 

10. Spawarka Magnum MIG 199 Alu Puls Synergia

Spawarka inwertorowa Magnum MIG 199 ALU Synergia to wysokiej klasy migomat oferujący pełne sterowanie synergiczne w tym dedykowany program do spawania aluminium. Model 199ALU jest zaawansowanym technologicznie inwertorem dla profesjonalnych zastosowań pozwalającym na uzyskanie wysokiej jakości spoiny. Znamionowy prąd spawania 180 A w cyklu 60%

MIG 199 Alu Synergia marki MAGNUM to najlepszy wybór dla osób, które poszukują pierwszego urządzenia MIG/MAG lub profesjonalnych użytkowników, którzy chcą ustawić urządzenie w najszybszy sposób. Jest to jeden z najpopularniejszych modeliKonstrukcja ceniona nie tylko za możliwości, ale również za jakość wykonania i niezawodność.

Zalety urządzenia:

 1. Program synergiczny do spawania aluminium - dedykowany, synergiczny program.
 2. Szerokie zastosowanie - idealna do warsztatów naprawczych i motoryzacyjnych.
 3. Niezawodne urządzenie - prąd maksymalny 180A, 60% sprawności.
 4. SPAWARKA 3W1 - model z dwoma wtykami prądowymi i zmienną biegunowością, do spawania MMA i TIG.

MAGNUM MIG 199 ALU SYNERGIA

Zobacz spawarkę w sklepie Allweld.pl - MAGNUM MIG 199 ALU SYNERGIA

Spawarka do domu w zestawie

Przy zakupie spawarki do domu, warto przemyśleć jej zakup w zestawie, który będzie zawierał wszystkie elementy, które są potrzebne, żeby móc zacząć spawać od razu - jak przyłbica, rękawice, czyli elementy, które zapewniają bezpieczeństwo. Dodatkowo mają elementy do montażu gazu, uchwyt spawalniczy, uchwyt masowy i elektrodowy. Sprawdź artykuł, dlaczego warto kupić zestaw spawalniczy!

Miejsce Model Producent
1. SKANDI KRAFT iSIMPLE MIG 210 SKANDI KRAFT
2. IDEAL PRAKTIK MIG 200 PULSE IDEAL
3. WELDMAN MISTRAL 200 WELDMAN
4. IDEAL TECNO MIG 205 V2 IDEAL
5. SHERMAN 180 FL SHERMAN
6. SHERMAN DIGIMIG 200X SYNERGIA SHERMAN
7. SPARTUS EASYMIG 215 LCD SPARTUS
8. MAGNUM 200 KN MAGNUM
9. IDEAL EXPERT MIG 250 PFC IDEAL
10. MAGNUM MIG 199 ALU PULS MAGNUM

Zobacz inne ciekawe artykuły z naszego bloga:

Spawanie ocynku - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania ocynku

Spawanie Mosiądzu - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie aluminium - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie żeliwa - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania tego metalu

Spawanie elektrodą - wszystkie najważniejsze informacje dotyczące spawania elektrodą MMA

Spawarki inwertorowe - Wszystko o spawarkach inwertorowych

Prostownik do akumulatorów - Zobacz polecane prostowniki do ładowania akumulatorów

Oznaczenia spoin spawalniczych - Zobacz jakie są rodzaje spoin spawalniczych

 

Poradnik zakupowy: 

Spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza

Spawarka inwertorowa do 500 zł

Spawarka inwertorowa do 1000 zł

Spawarka inwertorowa od 1000 do 2000 zł

Jak wybrać odpowiednią spawarkę do swoich potrzeb

 

Komentarze do wpisu (2)

3 października 2022

A gdzie MAGNUM MIG 208? Tyle osób na grupie go używa i ja tak samo.

18 października 2022

Magnum 208 nie jest dostępny w sprzedaży do około połowy listopada, dlatego nie umieszczaliśmy go w liście produktów. Zachęcamy do sprawdzenia tych modeli.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium