Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Blog kategorie
ARC FORCE - SŁOWNIK SPAWACZA | BLOG ALLWELD 0
ARC FORCE - SŁOWNIK SPAWACZA | BLOG ALLWELD

ARC FORCE przydatna funkcja spawarki!

Dostępne na rynku spawarki są wyposażone w wiele praktycznych funkcji. Jedną z nich jest ARC FORCE w MMA, czyli regulacja prądu zwarcia. Wiele osób nie wie jednak, do czego służy wspomniana opcja i jak ustawić jej wartość. Co to jest ARC FORCE?

 

ARC FORCE – definicja

ARC FORCE to funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

 

Jak działa ARC FORCE?

Za sprawą funkcji ARC FORCE możliwa jest regulacja dynamiki łuku spawalniczego, a więc długości wyładowania elektrycznego pomiędzy elektrodą a materiałem poddawanym obróbce. W momencie skracania łuku prąd spawania wzrasta, co przyczynia się do stabilizacji i eliminacji powstawania zwarć. W przypadku zwiększenia wartości ARC FORCE zyskuje się możliwość spawania łukiem krótkim (przy dużej prędkości topienia elektrody) i głębszego wtopienia materiału. Z kolei zmniejszenie wartości opisywanej funkcji powoduje, że łuk staje się miękki, a głębokość wtopienia mniejsza.

 

Jak ustawić ARC FORCE?

Włączenie funkcji ARC FORCE prowadzi do zwiększenia mocy dostarczanej do łuku podczas łączenia elektrody z obrabianym materiałem przez krople roztopionego metalu. To nie tylko zapobiega zwarciu, ale też powoduje szybkie przemieszczanie kropli. Ustawienie dużej wartości funkcji umożliwia spawanie poprzez „wciskanie” elektrody w jeziorko spawalnicze. W tym przypadku podczas obrabiania materiału elektroda topi się ze stałą, dużą prędkością, a łuk o minimalnej długości pozostaje stabilny. Im mniejsza wartość funkcji ARC FORCE, tym mniejsza staje się głębokość wtopienia (przy jednoczesnym uzyskaniu bardziej miękkiego łuku).

 

Polecane artykuły:

#JAKA SPAWARKA INWERTOROWA DO DOMU?

#SPAWANIE PULSEM MIG MAG - FUNKCJE SPAWAREK

#SPAWARKI INWERTOROWE PATON NOWOŚĆ W OFERCIE

#PODGRZEWACZ INDUKCYJNY DO WARSZTATÓW

#PRZYŁBICA AUTOMATYCZNA SHERMAN V4 - OCENA ALLWELD

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium